Захист для сноубордингу: поради експерта

Марія Бажіна Avatar
Марія Бажіна
Дата публікації: 14.1.2022

Навіть якщо сноубординг це про задоволення, адреналін та вихід за власні межі, для безпечного катання необхідний захист для сноуборду. І це незалежно від того, хто ви: новачок, досвідчений райдер або експерт. Захист для сноубордистів допоможе вам відчувати себе впевнено на схилах і кататися весь сезон без травм.

На ринку представлені види захисту для сноуборду для різних частин тіла, які можуть зазнати ударів під час їзди. Щоб розібратися в питанні, ми звернулися до експерта зі сноубордингу, Вадима.

Мене звати Вадим Янковський, і, не побоюсь цього слова, сноубординг це справа мого життя та його вагома частина. Ще в далекому дитинстві, коли сноуборд в Україні був червонокнижним “звіром”, я дивився фільми з відомими сноубордистами, які катались в величних горах і мріяв, що буду так само. Пройшло багато років з того часу: довгий шлях набуття досвіду, навчання, різних курсів та вдосконалення себе. І от, я катаюсь більше 10 років, 6 з яких працюю тренером, а вже 4 сезон в найкращій фрирайд-школі в Україні Anton Ski&Snowboard School.

Буває так, що на схилах гір ми проводимо близько 100-ти днів. Це багато. У нас бувають учні зовсім різних рівнів: від повних новачків до крутих райдерів, які впевнено катаються поза трасами та в великих горах. Ми вчимо людей кататись там, де немає нічиїх слідів, крім наших, і робити це вправно та безпечно.

Зони захисту для сноуборду від ударів

Ось області, які необхідно захищати під час катання на сноуборді:

 1. Голова
 2. Плечі
 3. Зап’ястя
 4. Коліна
 5. Куприк
 6. Таз
 7. Лікті
 8. Поперек
 9. Спина
 10. Шийний відділ хребта

Захист голови

Найважливіше, що потрібно захистити, – це голова та шия. Для цього ти можеш вибрати шолом для лиж та сноуборду.

як вибрати шолом

Чи обов’язково одягати захисний шолом?

Шолом буквально є найнеобхіднішою частиною захисту для сноуборду. Адже він захищає нашу голову від ударів в разі падіння. А також створює додатковий комфорт та зігріває голову й вуха в холодні дні такий собі приємний бонус.

Більше того, майже на всіх гірськолижних курортах Європи заборонено кататись без шолома. Чого не скажеш про Україну. На жаль, я продовжую бачити людей, які катаються без шоломів, тільки в шапках та окулярях. І це нерозумно. Не знаю, про що думають ці люди, але явно не про свою безпеку та життя. Рано чи пізно вони переконаються в необхідності шолома, краще не на власному досвіді.

чому не варто нехтувати шоломом

Порада

Не будьте легковажними: сноубординг це серйозний спорт, де присутні великі швидкості, до чого додається фактор рельєфу й інших людей на схилі. Дбайте про своє життя і бережіть своє тіло, тоді відпочинок буде чудовим та безпечним.

Для чого сноубордисту захисна маска та захист очей

Очі, як і голова, потребують надійного захисту під час катання на сноуборді.

 • Якщо з поганою погодою все зрозуміло, наприклад, коли дме сильний вітер чи падає дрібний дощ, очі треба прикривати. Але сніг не менш небезпечна штука. Коли ви починаєте їхати досить швидко, милі сніжинки перетворюються в леза, які врізаються в очі, і без хорошої маски тут не обійтись.
 • А ще є ультрафіолет. В гарну погоду яскраве сонце в горах має високий рівень опромінення, яке ще й відбивається від білого снігу і посилює ефект осліплення.
 • До катання на сноуборді поза трасами входить й катання в лісі, де повно маленьких гілок, тож окуляри захищають від таких механічних пошкоджень і дозволяють безпечно дивитись за напрямком руху.

Буває ще туман, який ми між собою називаємо “молоко”. Уявіть, туман такий, що далі метра нічого не видно, а під ногами біла поверхня і все зливається. Інколи не ясно, де верх, а де низ. На допомогу тут і приходить хороша гірськолижна маска з контрастом, яка дозволяє бачити рельєф та безпечно кататись.

Гірськолижні маски бувають як хамелеони (підлаштовуються під освітлення), так і зі змінними лінзами для різних погодних умов

як вибрати гірськолижну маску

Порада

Рекомендую обирати маски зі змінними лінзами: вони краще пристосовані під конкретні погодні умови та значно покращують огляд.

Захист зап’ясть під час занять на сноуборді

Захист зап’ястя

Падіння на зап’ястя доволі часте явище під час катання на борді. Цей вид захисту для сноуборду запобігає травмам зап’ясть і долоней у разі падіння. Не забудьте перевірити сумісність з рукавицями, перш ніж купувати цей тип захисту зап’ястя.

Захист буває м’яким, жорстким або комбінованим. Рекомендую обирати останній варіант, адже він найкраще захистить ваші зап’ястя в разі падіння, але і не обмежуватиме ваші рухи. Це додасть комфорту.

Також існують рукавиці для сноубордингу з інтегрованим захистом.

Захист тіла для сноубордистів

Захисні шорти для сноубордингу

Під час катання на сноуборді ти ніколи не застрахований від падіння. Захисні шорти для сноуборду дозволяють амортизувати удар сідниць. Крім того, це додатковий комфорт, коли ти сидиш на снігу, чекаючи своїх друзів-лижників.

Існують різні моделі: деякі захищають тільки куприк, інші також сідничну кістку та стегна. Обирай ті захисні шорти для сноуборду, які дають повний захист стегон, сідниць та куприка. Їх використовують навіть досвідчені райдери.

Як тренер можу сказати, що новачки періодично забивають куприк, адже поки ти не навчишся добре балансувати, на жаль, падінь не уникнути. Тому шорти є ідеальним рішенням. Рекомендуємо їх усім нашим учням-райдерам.

Захист колін

Наколінники ідеально підходять для тих, хто вчиться кататися на сноуборді, або якщо в сноубордиста слабкі коліна. Вони забезпечують комфорт і захист для сноубордистів, і майже на відчуваються на ногах. 

Наші коліна дуже важливо тримати розігрітими та в теплі. Це значно зменшує ризик розтягнень та дає хорошу амплітуду при катанні. Наколінники якраз тримають тепло та додатково зігрівають. Є ще компресійні наколінники вони дають додаткову підтримку колінам та сухожиллям.

Наприклад, якщо у вас вже була якась травма коліна, то компресійні наколінники дадуть добру фіксацію та захист від подальших можливих травм. Звісно, їх краще приміряти. Але, якщо зробити заміри стегна над коліном та гомілки під коліном, то замовити онлайн буде навіть зручніше.

Захист спини

Розроблений у вигляді жилета з інтегрованими захисними елементами, протектор спини забезпечує ідеальну підтримку і комфорт. Це найпопулярніше рішення захисту для сноубордистів незалежно від рівня підготовки! Існують різні типи захисту спини для спортсменів, які різняться залежно від:

 1. Матеріалів, що використовуються для розробки захисту та жилета: від цих елементів залежить комфорт, повітропроникність жилета й свобода рухів.
 2. Області тіла: ти можеш вибрати захист “FULL BACK” (вся спина) або “CENTRAL BACK” (центральна частина спини).
Як вибрати захист спини

Захист спини для сноубордиста має ідеально підходити власнику, інакше він може спричинити дискомфорт. Він повинен відповідати наступним критеріям:

 • захист від ударів,
 • свобода рухів,
 • легкість регулювання,
 • вентиляція та відведення поту.
Як носити захист спини для сноуборду

Залежно від температури на вулиці у вас є кілька варіантів. Ви можете надіти захист спини прямо поверх термобілизни і регулювати рівень тепла, надівши поверх нього толстовку, а потім куртку.

Або можна надягнути захист спини для сноубордиста прямо поверх толстовки. Однак зазвичай такий захисний аксесуар розробляється спеціально для носіння близько до тіла.

Порада

Не забудьте приміряти захист спини, шорти або захист колін разом із курткою та штанами для лиж та сноуборду. Ці захисні шари (навіть якщо вони розроблені для носіння ближче до тіла) можуть обмежувати свободу рухів. Тож переконайтеся, що вам зручно рухатися!

Як не травмуватися під час катання на сноуборді

Щоб мінімізувати та запобігти травмам під час катання на сноуборді, слід обов’язково одягати захист голови, очей, колін, таза та кистей. Весь цей набір захисту для сноубордистів дає вам змогу значно швидше прогресувати і не хвилюватись про падіння. Адже коли ми навчаємось, ми робимо помилки, і звісно їх буде багато. 

Значну роль в безпечному катанні на сноуборді окрім захисту грає тренер, який допомагає значно швидше прогресувати й менше помилятись.

Комбінація “хороший вчитель та хороший захист” працює найкраще.

читати більше про безпеку в горах

Чи можна брати захист для сноубордингу напрокат

Якщо ви зібрались на відпочинок в далекі куточки Карпат або навіть на популярні гірськолижні курорти, то краще про свій захист для сноуборду подбати заздалегідь. Якщо в великих містах його ще можна знайти в прокаті (не в великій кількості), то десь в горах знайти захисні аксесуари майже неможливо і ви ризикуєте погіршити умови відпочинку.

Якщо ви тільки-но зібрались спробувати сноубординг, ви можете взяти захист напрокат. Але якщо ви вже періодично катаєтесь, навіть дуже рідко, рекомендую придбати собі власний захист для сноуборду. Це зекономить вам час та гроші в подальшому, адже у вас вже буде свій набір який прослужить довго та надійно.

Чи потрібний повний комплект захисту сноубордисту-новачку

Новачкам особливо важливо мати захист для сноуборду для тіла, якщо не повний, то хоча б для основних частин тіла, що найчастіше страждають при падінні під час навчання:

 1. Наколінники для колін.
 2. Захист зап’ястя для рук.
 3. Захисні шорти для куприка.
 4. Шолом для голови.
 5. Окуляри для очей.

Ви почуватиметеся більш впевнено, концентруватиметесь на навчанні, а досвід буде значно позитивнішим від перших занять на сноуборді. Це прискорить навчання, додасть позитивних емоцій і, звісно, захоплення.

Люблю бачити очі людей, які тільки почали вчитись кататися на сноуборді. Вони стараються – і в них все виходить. І ніщо не заважає прогресу, бо вони заздалегідь підготували захист для сноуборду, вибрали трасу за складністю та вчителя з досвідом. Бажаємо вам приємного та безпечного катання на сноуборді!

Більше порад новачкам про катання на сноуборді все для сноубордингу
Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (2 оцінили, средня: 4,50 з 5)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.