Які кросівки краще для фітнесу

Марія Бажіна Avatar
Марія Бажіна
Дата публікації: 22.9.2021

Кросівки для фітнесу? Які краще вибрати і як доглядати за взуттям для спортивних занять? На всі твої питання відповідає Жюльєн, інженер з продукції для фітнесу в Decathlon (Франція).

Фітнесом найчастіше займаються в тренажерному залі або вдома. Тому підошва нашого взуття була розроблена спеціально для використання в приміщеннях: гума “м’якше”, ніж у взутті для інших видів спорту.

Ми тестуємо зчеплення підошви нашого взуття для фітнесу на типах підлог, які використовуються в спортзалі або вдома (паркет, лінолеум). Вона поєднує в собі оптимальні показники стирання і зчеплення, щоб уникнути передчасного зносу і запобігти ковзанню.

Носіння цього взуття на вулиці (наприклад, на асфальті) прискорить знос підошви, оскільки вона не призначена для використання на такому типі поверхні.

Чому важливо займатися фітнесом в спеціальному взутті?

Дослідження, проведені нашими лабораторіями, показали важливість використання взуття, адаптованого для конкретного виду спорту.

Завдяки обмеженому зчепленню в наших кросівках для фітнесу звільняється певна частина стопи, що полегшує виконання вправ і поворотів. В той час як для занять на відкритому повітрі, як-от біг і ходьба, підошва містить більше гуми для кращої довговічності та зчеплення. Якщо таке взуття використовувати під час занять фітнесом, гума може дуже сильно чіплятися за поверхню і призвести до розтягування зв’язок.

Ризик отримання травми на 24% вищий у разі використання бігового взуття замість взуття для фітнесу.

У чому різниця між кросівками для бігу та кросівками для фітнесу?

Фітнесу характерні специфічні та різноспрямовані рухи. Ти виконуєш повороти, стрибки з боку в бік, присідання і випади, а основне зусилля припадає на передню частину стопи.

Тому взуття, що гнеться в різні сторони, полегшує рух стопи та зміни напрямку під час тренування.

Рух, що характеризує біг і ходьбу, є односпрямованим: він йде від п’яти до носка, тому основне навантаження припадає на п’яту. Рух лінійний, ти не змінюєш напрямок.

Ось чим відрізняються кросівки для фітнесу й бігу, і чому взуття потрібно вибирати відповідно до конкретного виду спорту.

Чи потрібно брати кросівки на один розмір більше?

Наші кросівки для фітнесу розроблені з урахуванням класичних розмірів. Тому немає необхідності купувати спортивне взуття на один розмір більше, вибирай свій звичайний.

Перед покупкою кросівок для занять фітнесом виміряй свою стопу, врахуй її морфологію і під час примірки покладайся на свої відчуття. Якщо ж ти купуєш взуття онлайн, скористайся таблицею розмірів. Пам’ятай, що, якщо кросівки тобі не підійдуть, ти зможеш їх повернути.

Щоб допомогти тобі визначити розмір максимально точно, ми пропонуємо тобі виміряти свою стопу і звірити її з доданою таблицею.

завантажити таблицю

Коли час міняти кросівки?

Наше взуття не має певного терміну служби. Все залежить від того, як часто ти його використовуватимеш. Якщо ти займаєшся регулярно або інтенсивно протягом року, твоє взуття для фітнесу зноситься швидше, ніж якщо ти займаєшся нерегулярно.

Передня амортизація в твоєму взутті також зношуватиметься швидше, якщо під час тренувань ти часто виконуєш стрибки і вправи з опорою на передню частину стопи. Міняй кросівки для фітнесу, коли відчуєш в цьому необхідність, або помітиш, що вони вже зносилися.

Чи можна бігати на біговій доріжці в кросівках для фітнесу?

Наше спортивне взуття Domyos підходить для бігової доріжки тільки для коротких періодів до або після тренування. Однак, для регулярних занять на біговій доріжці рекомендуємо використовувати взуття, призначене спеціально для бігу.

переглянути всі наші кросівки
Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (1 оцінили, средня: 5,00 з 5)
Loading...

2 thoughts on “Які кросівки краще для фітнесу

  1. Настя says:

    Ого! Навіть не думала, що кросівки для фітнесу і бігу різні. Кросівки, ну і все. Береш ті, які норм сидять і колір гарний. Буду знати тепер.

    • Мария Бажина says:

      Анастасіє, дякуємо за Ваш коментар! Раді бути корисними для Вас! Бажаємо комфортних і приємних занять спортом в правильних кросівках 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.