Як вибрати спортивну футболку
Спортивна футболка – один із важливих елементів одягу для тренувань, вибір якого може виявитися не таким простим, як здається на перший погляд. Адже вона повинна відповідати різним критеріям залежно від виду спорту та умов занять: комфорт, відведення вологи, термоізоляція, захист від УФ-променів, наявність світловідбивних елементів.
Найважливіші критерії вибору спортивної футболки
Матеріал, з якого виготовлена футболка
Існує кілька основних матеріалів:
- Синтетика (поліестер, поліамід або акрил): цей матеріал переважно використовується у виробництві спортивних футболок, оскільки він відводить вологу тіла (волокна гідрофобні) та прискорює висихання. Також він захищає від появи запаху поту.
- Бавовна: більшість класичних футболок сьогодні виготовляються з бавовни. Цей натуральний матеріал дозволяє одягу дихати, за ним легко доглядати і він добре вбирає вологу. Якщо є можливість, вибирай органічно вирощену бавовну. Існують також футболки з вторинної бавовни, виготовлені зі старого одягу або обрізків тканини!
- Вовна: це чудовий природний утеплювач (ідеально підходить для походів у гори!). Але насамперед цей матеріал швидко відводить піт, що запобігає утворенню неприємних запахів. Однак він чутливий до прання.
Крій футболки
Якщо ти надаєш великого значення стилю в одязі або шукаєш оптимальний комфорт, у тебе на вибір є 3 основні фасони спортивних футболок для чоловіків та жінок:
- Slim – приталений або обтислий крій: футболка щільно прилягає до тіла;
- Regular – прямий або звичайний крій: футболка не надто прилягає до тіла і не надто вільна, це класичний крій;
- Oversize – крій “оверсайз”: він більш просторий і довгий, ніж традиційний крій.
Тип горловини футболки
- Щоб почуватися абсолютно комфортно, вибирай футболку з базовим круглим вирізом.
- Існує також V-подібний виріз – ідеально, якщо у тебе широка шия.
- Комір на блискавці зазвичай використовується на футболках з довгими рукавами, щоб регулювати рівень тепла.
Порада: бажано уникати футболок із горловиною, яка може заважати під час занять спортом.
Колір футболки
Колір не впливає на твій комфорт, якщо тільки ти не займаєшся спортом на вулиці. Для занять на відкритому повітрі обирай яскраві кольори, щоб тебе було добре видно. Ходиш у походи влітку? Чи займаєшся фітнесом на свіжому повітрі? Вибирай білу футболку, а не чорну. Щодо кислотних кольорів, то вони ідеально підходять для забезпечення хорошої видимості під час активного відпочинку.
Короткі чи довгі рукави?
Вибір на користь того чи іншого варіанта залежить переважно від таких показників:
- Місця: у приміщенні чи на відкритому повітрі? Чи є кондиціонер? Яка погода на вулиці? Яка температура?
- Своїх власних відчуттів: у нас різна чутливість до температури. Спробуй варіанти з довгим та коротким рукавом, різниця може тебе здивувати!
Якщо тобі заважають рукави, зверни увагу на спортивні майки для жінок і чоловіків.
Різні бренди футболок
У Decathlon є моделі футболок, призначені для різних видів спорту: вибирай Domyos для фітнесу, крос-тренінгу та бодибілдингу, Nyamba для йоги, Kalenji для бігу та Quechua і Forclaz для походів та зимових видів спорту. Ти також знайдеш у нашому асортименті футболки від Puma!
Термофутболка: коли її використовувати
Термобілизна, виготовлена із додаванням синтетичних волокон, має безліч переваг: м’якість матеріалу, відсутність натирання завдяки майже відсутнім швам, повітропроникність. Загалом, максимальний комфорт, щоб сміливо впоратися з мінливими погодними умовами! Термофутболка ідеально підходить для активного відпочинку, як-от трекінг, катання на лижах та водні види спорту.
Наші поради щодо вибору футболки правильного розміру
Ось кілька порад, які допоможуть тобі вибрати правильну спортивну футболку:
- футболка спадає по талії;
- плечовий шов закінчується у нижній частині плеча;
- короткі рукави знаходяться посередині біцепса.
Однак ці “правила” не завжди працюють! Деякі види спорту (біг, фітнес, серфінг) потребують футболки, яка щільно прилягає до тіла, що може створити враження, що вона не підходить за розміром. Для того, щоб тобі було комфортно, незалежно від твоєї статури, Decathlon пропонує футболки до 3XL для жінок та 4XL для чоловіків.
Який тип футболки для якого виду спорту?
Футболка для бігу
Футболка для бігу має бути ідеально адаптована до твого типу фігури та погодних умов. Хороша футболка для бігу швидко відводить піт та запобігає натиранню завдяки плоским швам.
обрати футболку для бігуФутболка для фітнесу
Під час занять фітнесом або крос-тренінгом ти рухатимешся, стрибатимеш і, звичайно ж, сильно потітимеш! Твоя футболка для фітнесу повинна майже не відчуватися на тілі. Можна взяти до уваги три критерії:
- легкість;
- еластичність;
- повітропроникність.
Футболка для йоги та стретчингу
Розроблена для забезпечення оптимальної свободи рухів футболка для розтяжки ідеально підходить для занять з низькою інтенсивністю (оздоровча гімнастика, пілатес, йога). Для комфорту більшість наших моделей безшовні. Ми також пропонуємо асортимент футболок для йоги, виготовлених з органічно вирощеної бавовни.
жіночі футболки для йоги чоловічі футболки для йогиФутболки для туризму
Якщо ти вирушаєш у трекінг чи похід, тобі доведеться рухатися пересіченою місцевістю! Тому тканина має бути еластичною, щоб забезпечити свободу рухів. Вибирай футболку з сітчастими вставками під пахвами для вентиляції та обмеження потовиділення. Взимку вибирай термобілизну для туризму, яка захистить тебе від холоду.
обрати футболку для туризмуТермофутболка для лижного спорту
У горах температура може змінюватися дуже швидко, тому потрібно добре одягатися. Лижна термофутболка з довгими рукавами повинна зберігати тепло тіла, не викликаючи надмірного потовиділення. В ідеалі тканина має бути досить тонкою, як друга шкіра, щоб за необхідності можна було надіти поверх неї фліс.
обрати термофутболкуФутболка для серфінгу/бодібордингу
Тканина, з якої виготовлено одяг для серфінгу, сап-борду або бодібордингу, повинна мати сертифікацію UPF50+, щоб забезпечити максимальний захист від сонця навіть у мокрому стані. Для інтенсивних занять водними видами спорту (2-3 години у воді) вибирай моделі з капюшоном, щільною посадкою та без швів, щоб уникнути натирання.