Як вибрати флісову кофту

Марія Бажіна Avatar
Марія Бажіна
Дата публікації: 2.11.2021

Зручний фліс – найкращий одяг для захисту від холоду, чи то короткий одноденний похід, чи то подорож з ночівлею. Але постає питання: яку флісову тканину краще вибрати? Віддати перевагу теплоізоляції, легкості чи повітропроникним властивостям? Давай розглянемо критерії, які необхідно враховувати, щоб вибрати теплу флісову кофту, яка не дасть замерзнути під час походу чи спортивних занять на вулиці.

Твій вибір залежатиме від двох критеріїв:

  1. Інтенсивність зусиль.
  2. Температура повітря.
всі наші фліси

Інтенсивність зусиль

Перше питання, яким потрібно керуватися при виборі худі на флісі: для чого ти його використовуватимеш? Для якого виду діяльності та з якою інтенсивністю?

У разі високої інтенсивності під час походу, наприклад, коли доводиться підніматися схилом, ти пітнітимеш сильніше. Щоб мокра футболка не липла до спини, важливо вибрати фліс, що дихає. Тобто такий, який здатний відводити водяну пару, що утворюється при потовиділенні.

Щоб посилити цю повітропроникність, твоя флісова кофта може бути оснащена блискавками. Вони дозволяють регулювати вентиляцію залежно від інтенсивності зусиль: напівблискавка на грудях або блискавка на всю довжину.

Під час помірних навантажень тіло нагрівається не так швидко і виділяється менше поту. Тому повітропроникність менш важлива. Краще вибрати товстіший фліс, який добре зігріває.

Фокус на повітропроникність

При виборі толстовки на флісі для туризму варто звернути увагу на повітропроникність. Але май на увазі, що фліс не допоможе відвести піт, якщо одяг, який знаходиться під ним, не дихає.

Якою б зручною не була твоя стара бавовняна футболка, вона відводитиме піт набагато гірше, ніж технічний одяг. Отже, щоб гарантувати гарну повітропроникність, переконайся, що всі шари одягу дихають!

Зовнішня температура

Другий критерій, який необхідно враховувати при виборі флісової кофти, – температура зовнішнього повітря. Залежно від погоди тобі знадобиться фліс, який буде товстішим або тоншим.

У холодну та прохолодну погоду (вище 7°С)

Ти можеш вибрати мікрофліс: дуже тонкий фліс, перевага якого в тому, що він легший і компактніший. Такий флісовий джемпер легко скласти у рюкзак, якщо він тимчасово не потрібний!

У холодну погоду (нижче 7°С)

Оскільки рівень тепла пов’язаний із щільністю флісу, ми рекомендуємо флісові кофти з довгим ворсом на внутрішній або зовнішній стороні. Це дозволить затримати більше повітря, яке є найкращим ізолятором для захисту від холоду.

Фліс для дітей

Вибір флісу для дитини має ґрунтуватися на тих самих умовах, що і для дорослого, а саме: на інтенсивності зусиль та зовнішній температурі. Є також кілька додаткових критеріїв:

  • кількість кишень для скарбів, знайдених на природі або для рук під час похолодання;
  • наявність капюшона для тих, кого не змусиш одягнути шапку;
  • яскраві кольори, щоб йти в похід було веселіше!

Екологічно відповідальні фліси

Фліси Quechua гарантують гарний захист від холоду, а ще вони розроблені відповідно до принципів еко-дизайну.

Флісова кофта з еко-дизайном – це товар, виробничі процеси якого мають мінімально можливий вплив на довкілля. Якщо ми не можемо заборонити поліестер, ми можемо обійтися без нього! І виготовляти чудові флісові кофти з переробленого пластику.

більше про еко-дизайн в decathlon
Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (1 оцінили, средня: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.