Як не замерзнути в наметі взимку: 5 хитрощів зі спальником

Марія Бажіна Avatar
Марія Бажіна
Дата публікації: 25.1.2022

Чи доводилося тобі коли-небудь мерзнути в наметі взимку під час сну? Це може дуже зіпсувати похід! В цій статті ми розказуємо, як перестати мерзнути в спальному мішку, щоб бути у чудовій формі для походу та дослідження гір на наступний день!

Перевір комфортну температуру спального мішка

Якщо температура комфорту твого спального мішка вища, ніж температура локації, де ти збираєшся розбити табір, ти ризикуєш замерзнути та погано спати.

Температура комфорту чи гранична температура – яка різниця? Дозволь нам пояснити.

Температура комфорту – це температура, на яку слід орієнтуватися під час вибору спального мішка. Це нижня межа комфорту, за якої тіло користувача, знаходячись у розслабленій позі, перебуває в тепловій рівновазі. Йому і не холодно, і не жарко.

Гранична температура – це межа, за якої користувач, перебуваючи в положенні ембріона, знаходиться в тепловій рівновазі. Йому і не холодно, і не жарко.

Тож різниця між ними – в положенні твого тіла: температура комфорту – це коли тобі тепло в розслабеній позі, а гранична температура – коли для збереження тепла тобі потрібно згорнутися калачиком.

Температура “комфорту”, вказана на чохлах спальних мішків Quechua та Forclaz, визначена в результаті проведення стандартних європейських тестів.

Однак чутливість до холоду сильно варіюється залежно від людини та кліматичних умов.

Деякі виробники також зазначають екстремальну температуру, за якої життя туриста може бути під загрозою. Ми вирішили не вказувати цю температуру, тому що хочемо, щоб наші користувачі не потрапляли в потенційно ризиковані ситуації та орієнтувалися на максимальні показники граничної температури під час вибору спальника.

Вибери правильний розмір

Щоб у спальнику було тепло, він повинен бути правильного розміру, відповідно до кількості людей та їхнього зросту. Якщо мішок занадто великий, повітря навколо тіла може довго нагріватися. Якщо мішок занадто малий, навколо тебе не буде достатньо повітря, щоб зберегти тепло, і твоє тіло може виходити за межі мішка.

Щоб не замерзнути в наметі, також не забудь відрегулювати капюшон спального мішка, тому що більша частина втрати тепла відбувається через голову (близько 30%)!

Капюшон спального мішка дозволяє регулювати температуру тіла. Тобі холодно? Щільно загорнися в мішок і затягни капюшон. Тобі жарко? Зніми капюшон, і тобі одразу стане легше.

Ще більше порад щодо вибору спального мішка читай тут:

як вибрати спальний мішок

Використовуй килимок

Килимок допомагає ізолювати тіло від холодної та сирої землі. Щоб дізнатися теплоізоляційну здатність килимка, зверни увагу на показник R-value. Цей показник перевіряється в лабораторії та вказує на експлуатаційні характеристики та термостійкість килимка. Що вище показник R, то краще килимок ізолює тебе від холоду, що йде від землі, та не дає замерзнути в наметі взимку.

обрати килимок

Вдягни термобілизну

Якщо ти все ще сумніваєшся або боїшся замерзнути в наметі, надягни термобілизну з вовни мериноса. Вона тонка, щільно прилягає до тіла і завдяки терморегулювальним властивостям вовни чудово підійде для того, щоб забезпечити тобі тепло або відвести вологу.

Бонус: Мериносова вовна не поглинає запахи!

Якщо ти багато рухаєшся під час сну та боїшся, що спаде капюшон, надягни додатково шапку.

Ділимося корисними порадами щодо вибору термобілизни:

як обрати термобілизну

Інвестуй в шовкове простирадло

Ти не пошкодуєш! Воно забезпечить тобі кілька градусів додаткового тепла, а його м’якість ти точно оціниш після дня походу в горах.

Шовкове простирадло також легко переться, тому прання спального мішка можна буде відкласти на пізніше.

обрати вкладиш в спальник

Маленька додаткова порада

Все ще боїшся замерзнути в наметі взимку? Використовуй свою металеву флягу для напоїв як грілку. Обгорни її тканиною, наповни гарячою водою, закрий і поклади в спальний мішок. Тепло під час сну гарантоване!

Але обережно, не обпечися. І ніколи не наповнюй гарячою водою пластикову пляшку, оскільки вона може розплавитися і обпекти тебе.

Правильно зберігай спальний мішок

Щоб зберегти теплоізоляційні властивості спального мішка, незалежно від того, чи має він синтетичний наповнювач чи пуховий, зберігай його в спеціальному чохлі. Так мішок не перебуватиме в стиснутому вигляді, адже це може його пошкодити.

Такий чохол зазвичай входить у комплект пухових спальних мішків, оскільки пух дуже чутливий.

Дізнайся ще 5 хитрощів, щоб зігрітися у поході взимку:

5 хитрощів, щоб зігрітися у поході
Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Ще немає оцінок)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.