Впевненість у собі та мотивація: поради від Марини Бех-Романчук

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 28.10.2020
Кожна людина рано чи пізно може зіткнутись з моментом, коли губиться найголовніше — віра в себе. Коли немає мотивації та прагнення бути кращим.
Щоб не опустити руки, тримати себе у формі та наполегливо йти до своєї мети — потрібно слідувати переможцям. Саме спортсмени, як ніхто, знаються на мотивації та вірі в себе. Марина Бех-Романчук, призерка та переможниця міжнародних змагань з легкої атлетики, гарна дівчина та лідер думок, поділилась своїм життєвим досвідом, щоб надихнути наших читачів на нові досягнення.
 

Марино, Ви переможниця багатьох змагань та публічна особа. Ви є прикладом для багатьох українців, а вашу харизму та впевненість у собі можна відчути навіть через екран телефону. Як спорт вплинув на Вашу самооцінку та впевненість у собі?

Знаєте, саме завдяки спорту я сформувалась і як людина, і як дівчина. Можу з упевненістю сказати, що ніщо так не виховує внутрішній стрижень, як спортивне життя.
Саме спорт розвиває та зміцнює лідерські якості.


Який зазвичай настрій перед змаганнями? Ви одразу йдете з вірою у свої сили чи присутні сумніви та страх?

Я завжди налаштовуюсь на боротьбу, незалежно від внутрішнього стану та настрою, ніщо не повинно відволікати мене. В день змагань я відкидаю все зайве зі своєї голови й прямую в сектор. Я йду за перемогою.

Чи були випадки, коли Ви зневірились у своїх силах та не мали бажання продовжувати тренуватись? Як виходити з цього стану?

Звичайно були, адже це спорт. В ньому ніколи та нічого легко не дається: завжди переслідують травми, невдачі та поразки. Через це бувають моменти, коли хочеться все покинути та рухатись в іншому напрямку. Але ці думки лише на декілька хвилин. Відразу за ними приходить усвідомлення, що це те, що я люблю. Саме те, за що я хочу боротись, надалі себе випробовувати та реалізовувати. Усвідомлення цього допомагає виходити зі стану зневіри та не думатипро такі речі. Потрібно розуміти потенціальні перешкоди, продовжувати любити свою справу та йти далі.

Ви неодноразово згадували у своїх соціальних мережах, що Ви перфекціоніст. На вашу думку, як це вплинуло на Ваше життя та чи допомагає це у повсякденні?

Це дійсно так! Люблю, коли все ідеально, гарно та якісно. На даному етапі, я впевнено можу сказати, що це позитивно вплинуло на життя, адже саме завдяки цьому я на всі 100% викладаюсь у своїй професії та у всьому, за що берусь. Через це вдається рухатись в потрібному напрямку значно швидше, ніж це можливо.

Нещодавно Ви взяли золото Діамантової ліги. Вітаю! Як побороти хвилювання перед змаганнями? Чи використовуєте якісь психологічні прийоми?

Дуже дякую!. Так, використовую. Є речі, які допомагають самостійно заспокоїтись. Я їх часто повторюю собі перед стартом, або під час самого старту. Але це все мої маленькі секрети:)

Проте, слід затяти, що завжди можна перебороти хвилювання і перевести його в результат. Такий стан перед змаганнями — це здорова і корисна річ, завдяки якій можна налаштуватись на боротьбу і мотивувати себе. Коли я відчуваю сильне хвилювання, таке буває коли у секторі присутні найсильніші стрибунки світу, то саме це хвилювання мене мотивує! Воно допомагає мені показати одні з найкращих результатів сезону, а то і всієї кар’єри. Потрібно приймати хвилювання правильно та направляти його у потрібне річище.

Ваша сторінка Instagram має більше 280к підписників. За Вами слідкують та з Вас беруть приклад тисячі людей! Чи отримуєте коментарі від хейтерів? Це може зачепити? Як реагуєте на критику з інтернету?

Звичайно отримую, проте намагаюсь завжди реагувати спокійно. Я дотримуюсь такої позиції: це моє життя і я живу так, як вважаю за потрібне. Догодити всім людям неможливо, тож завжди знайдуться критики! Потрібно не бути залежним від чужих думок.

Не секрет, що у вас бездоганне тіло. Це результат нескінченних тренувань. Але чи були випадки, колись Вам не подобалась Ваша форма? Порадьте нашим читачам, як боротись з комплексами.

У мене з дитинства були комплекси щодо свого зовнішнього вигляду. Коли я була підлітком, мені багато чого не подобалось у собі. Ближче до свідомого дорослого життя, ставлення змінилось. Я завжди слідкую за своїм тілом та виглядом, хочеться бути у формі. Цьому допомагають мої постійні тренування та правильне харчування. Інколи буває, що мене не задовольняє форма: коли йдеш у відпустку, не тренуєшся, не обмежуєш себе в їжі. Але як тільки я хоч трішки помічаю щось зайве, що мені не подобається, то негайно беру себе в руки, починаю бігати та слідкувати за харчуванням. Головне — потрібно полюбити себе і своє тіло. Повірити в те, що можна зробити його гарнішим та здоровішим, а для цього достатньо перестати лінуватись та знайти мотивацію.

Чи бувають “ліниві дні”, коли не хочеться тренуватись? Як побороти це відчуття?

Звичайно бувають, але я відразу думаю про те, що в секторі на ЧЄ чи на ЧС ніхто не стане запитувати, як я тренувалась. Кожне тренування неймовірно важливе, адже саме завдяки цьому, я можу перебувати в декількох дорогоцінних сантиметрах. Потрібно просто прийняти, що це повсякденна обов’язкова робота.

Порадьте читачам, де шукати наснаги та віри в себе: як у спорті, так і в повсякденному житті.

Насправді це не так важко. Всі ми мріємо бути успішними й самодостатніми, а для того, щоб такими бути, потрібно працювати над собою кожного дня. Не тільки фізично, але і морально! Ставити високі цілі та наполегливо працювати над тим, щоб досягти їх.

І завжди пам’ятати, що немає нічого неможливого. Потрібно просто вірити у свої сили.

Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Ще немає оцінок)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *