Види та техніка спортивної ходьби

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 26.3.2021
ходьба

Якщо ти тільки плануєш займатись спортивною ходьбою, проте твої знання про цей вид спорту обмежуються довгим кроком та енергійними рухами ця стаття стане чудовим провідником для початку занять спортивною ходьбою. У цій статті ми детальніше розповімо про види та техніку ходьби. 

Види спортивної ходьби 

Дисципліна орієнтовно поділяється на 4 види, які різняться швидкістю спортивної ходьби. Обирай потрібний темп залежно від уподобань та цілей занять. 

Повільна ходьба зі швидкістю приблизно 2 км/год,
Середня ходьба зі швидкістю приблизно 4 км/год,
Спортивна темп ходьби для спортивних змагань, за 6-8 хвилин спортсмени долають 1 км,
Швидка найшвидший темп ходьби, який досягає 12 км/год. Професійні спортсмени можуть розганятись набагато швидше. 

Техніка спортивної ходьби 

Рух ніг суворо визначений. Техніка спортивної ходьби згідно з правилами World Athletics — всесвітня керівна організація в легкій атлетиці, це рух вперед кроками, коли спортсмен постійно підтримує контакт із землею, перекочуючи стопи. Передня нога повинна бути прямою, тобто не зігнутою в коліні. Мета спортивної ходьби це максимально можливий діапазон рухів з перекочуванням стопи з п’яти на носок.

Спортивна ходьба залучає не тільки м’язи ніг і сідниць. Вона також зміцнює верхню частину тіла. Що інтенсивніша робота рук, то більша швидкість спортивної ходи. 

Руки повинні бути зігнуті в лікті під кутом 90°, а долоні трохи згорнуті в кулак, проте не стиснуті. Руки мають здійснювати махи спереду назад, йдучи за ліктями. Правильний рух руками виконується без зусиль і природно. Зап’ястя не повинно опускатися нижче талії або виходити за лінію стегна, а спина має залишатися рівною. Якщо ти відчуваєш велику напругу в будь-якій частині рук, ти або занадто напружуєш м’язи, або робиш маховий рух неправильно. 

спортивная ходьба

Користь спортивної ходьби 

Активна ходьба корисна звичка, яка сприяє позитивним змінам  у твоєму тілі: фігура підтягується, здоров’я та самопочуття покращуються.

Підтягнуте тіло 

Під час спортивної ходьби залучається більшість м’язів. Ти не тільки рухаєш ногами, але й працюєш руками. Піднімаючись на гору, активізується робота сідничних м’язів. Ти зміцнюєш м’язи ніг, рук, плечей та спини, що впливає на гармонійний розвиток фігури.

Ходьба у швидкому темпі збільшує пульс. В результаті спортивної ходьби спалюється близько 300-500 калорій на годину. Що швидший темп, то більше калорій витрачається. 

Покращення здоров’я 

Активна ходьба прекрасний спосіб підтримувати здоров’я. Вона покращує кровообіг і впливає на функціонування серцево-судинної системи. Запобігає гіпертонії та знижує ризик серцевих захворювань.

Цей вид фізичного навантаження зміцнює кістки покращує їхню щільність. Варто знати, що спортивна ходьба не навантажує суглоби так сильно, як біг, адже стопа весь час стикається з землею.

Займаючись цим видом спорту на відкритому повітрі, ти дихаєш свіжим повітрям, а в сонячні дні забезпечуєш організм вітаміном D. Регулярні тренування зміцнюють капіляри та сприяють зменшенню целюліту.

ходьба калории

Взуття для занять спортивною ходьбою 

Під час активної ходьби стопа виконує повний рух від п’ятки до підйому. Під час цієї фази вона дуже сильно нахиляється. Для того, щоб повною мірою насолодитися тренуванням та належним чином захистити ноги, варто подбати про професійне взуття на гнучкій підошві.

Зручним взуттям для спортивної ходьби стане легка та комфортна модель від NEWFEEL:  PW 540 Flex-H+. Вона представлена як у жіночому, так і в чоловічому варіантах. Інноваційна система Flex-H+ забезпечує динаміку та комфорт стопи під час відштовхування, тоді як система Heel Roll стабілізує рух стопи. Вентильований сітчастий матеріал  дозволяє ногам дихати та забезпечує свободу рухів. Завдяки знімним устілкам взуття швидше сохне, а в разі потреби ти можеш замінити їх на ортопедичні. Взуття у декількох дизайнах на вибір!

Рекомендації початківцям

Регулярність дуже важлива, оскільки вона забезпечить видимі результати. Якщо ти хочеш досягти успіху, радимо відстежувати час і дистанцію тренувань. Корисним приладом є спортивний годинник, який підраховуватиме зроблені кроки. Якщо їхня кількість не перевищує 5000 на добу, це свідчить про сидячий спосіб життя. Рекомендуємо досягти щонайменше 10 тисяч кроків на день.

Звучить як виклик? Ти здивуєшся, як швидко подолаєш цю дистанцію. І пам’ятай, що найголовніше це твоє задоволення! 🙂 

Товари для спортивної ходьби
Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (1 оцінили, средня: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.