Відновлення: Як використовувати масажний ролик та м’яч

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 24.2.2021
восстановление после тренировки

Відновлення є важливим для прихильників спорту. Воно допомагає розслабити м’язи та досягти кращих результатів. Один зі способів відновлюватися – це масаж. А якщо ти не хочеш витрачати кошти на масажиста, а докучати близьким із проханнями вже набридло, спробуй масажний ролик або м’яч. У цій статті ми розповімо, як обрати масажний ролик чи м’яч, та поділимося всіма деталями використання цих аксесуарів. 

Відновлення після тренування

Якщо ти ніколи не практикуєш масаж після тренування та досі вагаєшся, чи потрібен він тобі, нехай переваги тебе переконають. Спортивні відновлювальні масажі допомагають розслабити м’язи, зменшити їхню ригідність та відновити гнучкість. Масаж покращить загоєння м’язових волокон та стимулюватиме кровообіг. Це зменшить твою кріпатуру після тренування. І це ще не все! Залежно від місця та типу масажу, можна відновити гнучкість сухожиль, полегшити венозне повернення та зменшити біль у м’язах.

Відновлення м’язів після тренування завдяки масажному ролику 

Масажний ролик для тіла щільний пінопластовий ролик, який використовує вагу твого тіла для глибокого масажу. Ти можеш покласти ролик під спину та рухатись вперед-назад. Подібним чином можна зробити масаж литок, стегон або сідниць. Поклади спорядження на потрібну зону та катай його. 
Можна починати не надто інтенсивно, а потім збільшувати тиск для більшої ефективності. Для максимального результату, вправи з масажним роликом повинні тривати мінімум 5 хвилин на кожну групу м’язів. Рекомендуємо використовувати масажний ролик на підлозі. 

выбор массажного ролика

Типи масажних роликів 

Існують різні довжини, діаметри та рівні твердості міцності роликів, які відповідають індивідуальним потребам.

– Якщо твої м’язи не надто напружені й ти займаєшся спортом не регулярно, для менш інтенсивного масажу обирай м’який ролик.

– Якщо ти відчуєш напруженість у м’язах та займаєшся спортом регулярно, для більш інтенсивного масажу обирай твердий ролик. 

– Для найбільш ефективного масажу тобі потрібен електронний масажний ролик. Вібрації ще більше розслаблюють м’язи з меншими зусиллями з твого боку.

упражнения с мячем

Відновлення м’язів після тренування завдяки масажному м’ячу 

Для глибокого, цілеспрямованого самомасажу немає нічого простішого, ніж використання м’яча. Ефект від цього спорядження подібний ролику: заспокоює напружені частини тіла.

Вправи з м’ячем допомагають дістатися важкодоступних та конкретних ділянок тіла під час самомасажу. На відміну від ролика, м’яч невеликий та займає мало місця. Його зручно брати з собою на тренування, змагання чи навіть подорож. 

массажный мяч

Як використовувати масажний м’яч? 

Знайди тригер м’язів – точку, у якій болить найбільше. Розташуй м’яч у цій зоні та тисни м’ячем на неї, виконуючи кругові рухи. Якщо в тебе біль у спині, розташуй м’яч між стіною та м’язами спини. Рухайся колами, притискаючи м’яч до стіни. Можна покласти м’яч на підлогу та пропрацьовувати м’язи стегон та сідниць. Цей аксесуар більше тисне на м’язи, ніж ролик. Масаж буде глибшим, але й болючішим. 

Обрати інвентар для масажу
Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Ще немає оцінок)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *