В якому віці можна починати займатися спортом

Марія Бажіна Avatar
Марія Бажіна
Дата публікації: 27.8.2021

Звісно, ти знаєш, що фізична активність корисна для твоєї дитини. Але з якого віку можна починати займатися спортом? Адже організм, що росте, починає хотіти/вимагати більшого: тренувань, змагань. Тож коли варто дозволити спорту взяти верх? Що принесуть дитині більш інтенсивні тренування? Зараз ми детально розповімо про дитячий спорт.

Переваги фізичної активності для твоєї дитини

Ти знаєш: заняття спортом корисні для тебе. Тому вони корисні і для твоєї дитини 🙂 Але причини різні.

  • Коли дитина зовсім маленька, помірні фізичні навантаження, як-от дитяча гімнастика або дитяче плавання, допомагають їй розвивати свої органи чуття. Таким чином, рухаючись (у воді або на землі), вона усвідомлює своє тіло і вчиться орієнтуватися в просторі: тим самим вона прискорює свій психомоторний розвиток.
  • Надалі, займаючись спортом, вона продовжуватиме розвивати свої фізичні і когнітивні здібності. Звичайно, деякі навички будуть більш розвинені, ніж інші, залежно від обраного виду спорту.
  • Загалом, крім розвитку серцево-судинної системи і м’язів, твій майбутній чемпіон або твоя майбутня чемпіонка зможе тренувати рефлекси, впевненість в собі й аналітичні здібності.

До 7 років: фізична активність, а не спорт

Звичайно, не може бути й мови про те, щоб будь-якою ціною перетворити свого малюка в спортсмена! Для маленьких дітей (від 1 до 7 років) ідея полягає перш за все в тому, щоб проводити час активно: грати в парку, танцювати, їздити на самокаті в школу.

Спорт для найменших

У віці від 3 до 6 місяців у дитини починаються більш тривалі періоди неспання. Це ідеальний час, щоб зайнятися з дитиною чимось спокійним. Такі заняття, як заняття в басейні і бебі-йога, принесуть користь тобі, твоєму малюкові і тому зв’язку, який ти з ним формуєш. Вони дозволять мамам поступово відновити фізичну активність, а рух зміцнить хребет малюка (серед інших переваг). Нове середовище також благотворно вплине на його розвиток.

5 років: поступове залучення до спорту

Дитина може почати займатися спортом з 5-6 років. Однак необхідно адаптувати заняття до її здібностей і уподобань. Однак є одне застереження: необхідно пам’ятати, що тіло дитини ще дуже пластичне і тому крихке.

Наша порада: поступово знайом дитину з різними видами спорту. В решті решт вона знайде себе в одному з них. А якщо виявиться, що твоя дитина із задоволенням займається декількома видами спорту, то для неї це буде чудовою можливістю познайомитися з новими людьми і відкрити для себе нові горизонти.

7 років: загальноприйнятий вік для початку занять спортом

Вік мудрості? Вік балансу, координації або навіть сили. Немає жодних реальних протипоказань, крім щорічного відвідування лікаря, щоб переконатися, що все в порядку. Спортом можуть займатися навіть діти, які страждають на астму та діабет. Звичайно, доведеться адаптуватися, але з психологічної точки зору ефект буде дуже позитивним.

Ідеї: який вид спорту порадити дитині в 7 років?

У віці 7 років, як і пізніше, вибір виду спорту це питання характеру, але це також можливість відкрити для себе цінності певних видів спорту: командний дух, повага до інших і їхніх відмінностей, навчитися справлятися з невдачами.

Потрібна допомога у виборі? Наші поради допоможуть твоїй дитині знайти свій шлях в безлічі видів спорту, доступних для дітей!

Від 8 до 12 років: вдосконалення

Після початку занять спортом деякі діти у віці від 8 до 12 років можуть задуматися про вдосконалення своїх навичок. Це часто той вік, коли вони хочуть випробувати і перевершити себе. Тоді змагання, запропоновані клубами, можуть бути їм цікаві!

Тим не менш, важливо дотримуватися фази розминки (перед заняттям) і фази розтяжки і відновлення (після заняття). Дитина, якою б рухливою вона не була і навіть іноді поспішати (поборотися на татамі, сісти на поні, показати нову хореографію), не застрахована від травм.

Незалежно від віку дитини, тобі також слід подумати про те, щоб регулярно водити її до остеопата, щоб переконатися, що її розвиток проходить як слід і постава розвивається нормально. Це хороший спосіб зберегти здоров’я твоєї дитини і запобігти проблемам, які можуть виникнути в дорослому житті.

як вибрати спорт для дитини

Спорт для підлітків: ніколи не пізно спробувати!

Твоя дитина вже вчиться в середній школі і ще не відкрила для себе спортивне захоплення? Пам’ятай, що ти завжди можеш допомогти своїй дитині, запропонувавши їй спочатку спробувати якийсь вид спорту, перш ніж записуватися в секцію. Найголовніше, щоб твоя дитина із задоволенням займалася спортом і щоб вид діяльності відповідав її темпераменту.

Але є ще один момент. Іноді батьки хочуть підштовхнути свою дитину до занять спортом, який “розкриє” ті риси характеру, які вони хочуть бачити в ній розвиненими. Але сором’язливого, невпевненого в собі підлітка може відштовхнути те, що його підштовхують до командного виду спорту, який передбачає постійний контакт!

Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Ще немає оцінок)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.