Технології та тестування кросівок Decathlon

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 21.4.2021
технология кроссовок

Перш ніж кросівки Decathlon потрапляють на полиці магазинів, їх розробляють та тестують у середньому 2,53 роки. В процесі наші експерти враховують усі потреби спортсменів, їхні зауваження, результати тестування та створюють якісний продукт. Все, аби твої ноги залишались у комфорті протягом усього тренування. У цій статті ми розповімо про процес створення кросівок та пояснимо, чому важливо звертати увагу на технологічні властивості взуття. 

Амортизація кросівок 

Амортизація це здатність взуття поглинати удари та обмежувати вібрації. Ця характеристика зменшує навантаження на опорно-руховий апарат. Правильна амортизація мінімізує втому, а тому твоїх сил вистачить на подолання додаткових кілометрів.

EVA, технологія K-ring і підошва Kalensole

Ми забезпечуємо амортизацію кросівок завдяки підошві з EVA та вставкам у п’яті.
EVA це м’який та еластичний матеріал, який володіє високими амортизаційними властивостями та є зносостійким. Він є основою для підошви Kalensole. Вона зберігає амортизацію протягом тривалого часу та забезпечує зчеплення.

У якості вставки у п’яті ми використовуємо ексклюзивну технологічну інновацію K-ring, створену розробниками Decathlon. Це кільце, яке розташоване на п’яті кросівок і яке  покращує амортизацію на 34% у порівнянні з нашими моделями без нього. Технологія розподіляє силу удару по усій поверхні стопи, зменшуючи навантаження.

Випробовування на амортизацію 

Лабораторне тестування кросівок відбувається за допомогою машини, яка імітує удар стопи об взуття. Ми враховуємо спортивний рівень користувача (від початківця до профі), статеві відмінності та регулюємо силу удару. Після тесту вимірюємо амортизацію за шкалою від 1 до 9, де 1 мінімальний, 9 — максимальний рівень амортизації.  

Амортизація кросівок для бігу:

  • Для чоловіків: 5,4  ±  0,3.
  • Для жінок: 6,2 ±  0,4. 

Амортизація кросівок для фітнесу: 

  • Для чоловіків: 7,6  ±  0,47
  • Для жінок: 7,22  ±  0,32 

Зчеплення кросівок

Зчеплення це здатність підошви не ковзати на поверхні. Завдяки цій характеристиці, ти можеш впевнено бігати або виконувати вправи без страху впасти. Щоб запобігти ковзанню, ми тестуємо взуття на зчеплення. За допомогою спеціального приладу ми імітуємо ковзання кросівок по поверхні й вимірюємо коефіцієнт тертя. Малюнок протектора підошви, який забезпечує зчеплення, виробляється залежно від виду спорту, для якого призначення взуття: трейл, біг по асфальту, футбол, теніс тощо.

Гнучкість кросівок 

Технологія Flex H+ 

Під час занять спорту важливо, аби взуття згиналось та адаптувалось до руху стопи. Завдяки геометрії підошви та гнучким канавкам, кросівки Decathlon підходять для інтенсивних видів спорту та дозволяють виконувати рухи комфортно. 

Такі характеристики взуттю часто надає наша технологія Flex H+, яка поєднує надзвичайну гнучкість, динаміку та м’якість. Вона була створена поєднанням двох підошов на основі EVA. Такі підошви важать у 4 рази менше у порівнянні з підошвами зі звичайного ПВХ. 

Тест на гнучкість 

Щоб перевірити гнучкість взуття та забезпечити комфорт під час тренування, ми тестуємо кросівки у лабораторії. Спеціальний прилад вимірює необхідну силу для згинання кросівка під певним кутом. Чим менше зусиль потрібно для досягнення результату, тим гнучкіше взуття. Також ми перевіряємо гнучкість не тільки за допомогою машини, але разом зі спортсменами у реальних умовах. Аналізуємо результати та знаходимо ідеальну “формулу”.

Під час тренувань підошва згинається та розгинається разом зі стопою, що призводить до швидкого зносу кросівок. Але про це ми також потурбувались! Взуття проходить тест на кількість згинань протягом кількох інтенсивних циклів. Тому ми використовуємо міцний матеріал та доповнюємо кросівки спеціальними вставками для зносостійкості.

Стабілізація стопи 

“Немов в капцях” знайомий вислів? Так кажуть, коли взуття максимально зручне та не відчувається на нозі. Щоб знайти такі кросівки для себе, тобі треба подивитися на свою стопу. Так, все залежить від неї. 

Стопи бувають різних типів:

  • Супінація звід стопи високий,
  • Пронація звід стопи низький,
  • Нейтральна пронація середній звід стопи.

Щоб нічого не стискало, не заважало та не боліло, визнач, який у тебе тип стопи, та обирай відповідні кросівки. Цю інформацію можна завжди дізнатись у консультантів магазину або на нашому сайті. А якщо ти досі не знаєш тип своєї стопи чи не хочеш заглиблюватися, то кросівки з технологію K-Only рішення для твого комфорту.

Технологія K-Only 

Наш задум був простий: створити черевики, які підходять всім типам стопи – супінація, пронація або нейтральна. На цю розробку знадобилось 372 бігунів, 12558 навчальних занять, 12094 годин практики та 116723 км бігу.

Внаслідок дослідження було виявлено, що 80% ваги під час бігу припадає на зону під великим пальцем ноги. Було створено підошву з міцною спіненою зоною під великим пальцем та м’якішою зоною з іншого боку стопи. Тобто у кросівках з технологією K-Only відсутній супінатор, який не потрібен людям з пронацією стопи. У випадку з супінацією, роль супінатора замінює спінена зона. Тому взуття універсальне та підходить кожному. 

Додаткові характеристики кросівок Decathlon

Вищезазначені характеристики це тільки маленька частина плідної роботи наших розробників. Тому ознайомся з іншими перевагами нашого взуття, позначки яких можна побачити на нашому сайті:

Зносостійкість

Ми вимірюємо стійкість виробу до зносу під час інтенсивних занять і використовуємо міцні та якісні матеріали.
На всю продукцію у нас від 2 років гарантії.

Легкість

Ми знаємо, як важливо мати легке та зручне взуття, що майже не відчувається на нозі. Тому намагаємось робити саме таке.

Водонепроникність 

Щоб твої ноги залишались сухими навіть під час дощу чи снігу, ми виробляємо водонепроникне взуття. Вода стікає по поверхні та не потрапляє всередину.

Збереження тепла

Ніжки повинні залишатись у теплі. Тому ми створюємо продукти, які утримують тепло, що виробляє твоє тіло.

Легкість взування/знімання

Маленьким діткам інколи складно самостійно взуватися. Тому ми додаємо маркування лівої/правої ноги та зручні липучки.

Повернення енергії

Взуття може покращити твоє прискорення завдяки енерговіддачі піни! Кросівки з такою характеристикою  повертають енергію в напрямку руху спортсмена.

Обрати кросівки
Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (6 оцінили, средня: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.