Спортивна ходьба: досвід експертів

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 14.4.2021
Иван и Инна Лосевы

Сімейна пара Іван та Інна Лосєви, професійні спортсмени, учасники Олімпійських Ігор зі спортивної ходьби, амбасадори власного бренду Decathlon – New Feel, що розробляє і виготовляє товари саме для спортивної ходьби, поділилися для блогу Decathlon Ukraine цікавою інформацією про свій вид спорту – спортивну ходьбу.

Як спортивна ходьба вплинула на життя експерта 

Іван: До заняття спортивною ходьбою я займався лижними перегонами і у мене була мрія – бути учасником Олімпійських Ігор, але дорожнеча цього виду не давала втілити цю мету. Одного разу я зустрів тренера зі спортивної ходьби, а вже через декілька років напружених тренувань я досягнув своєї мети – у 2012 році я брав участь в Олімпійських Іграх. Наразі я готуюся до своїх других Олімпійських Ігор у Токіо.

Інна: У легкій атлетиці я з 13 років. Як і кожен спортсмен,  мріяла стати майстром спорту.
Починала я свою кар’єру з бігу на різні дистанції, успіх був не великий. А вже згодом тренер запропонував спробувати спортивну ходьбу. І вже через рік напружених тренувань, моя ціль здійснилася, я стала майстром спорту, але це був тільки початок впливу спортивної ходьби на моє життя. Тоді я зрозуміла, що це моє.
Через два роки я стала майстром спорту України Міжнародного класу, членом збірної команди України. А в 2016 році я стала учасницею Олімпійських Ігор в Ріо-де-Жанейро.
Але найголовніше те, що я зустріла свого чоловіка Івана Лосева, і це все завдяки спортивній ходьбі. А зараз разом ми готуємося до Олімпійських Ігор в Токіо.

Інна Лосєва 

Иван Лосев

Іван Лосєв

Історія змагань

Спортивна ходьба – олімпійська легкоатлетична дисципліна, яка відрізняється від бігу тим, що повинен бути постійний контакт ноги з землею. В олімпійській програмі чоловіки змагаються у двох видах 20 км і 50 км, а жінки лише на 20 км. Самі змагання проводяться поза стадіоном.

Цікаво, що перші змагання зі спортивної ходьби були проведені ще в Лондоні у 1882 році, тоді вони відбувалися у форматі безперервної 5-годинної ходьби. 50 км стали олімпійським видом у 1932 році, 20 км у 1956 році. У 1992 році в олімпійську програму увійшли змагання серед жінок.

Правила та техніка

Спортивна ходьба являє собою чергування кроків, котрі повинні виконуватися так, щоб ходок постійно мав контакт з землею. Але найважливіше тут 2 правила:

  1. Необхідно, щоб спортсмен постійно мав контакт з землею без видимої для людського ока втрати контакту
  2. Винесена вперед нога має бути постійно випрямлена і не зігнута в коліні (з моменту першого контакту з землею і до проходження вертикалі)

Техніку ходьби спортсмена оцінюють судді на дистанції. За 3 попередження щодо порушення техніки спортсмена ставлять у піт-лейн на 2 хвилини, потім спортсмен може продовжувати дистанцію. Однак четверта червона картка вже призводить до зняття з дистанції.

Инна Лосева
чемпион спортивной ходьбы

3 причини, щоб почати займатись спортивною ходьбою

  1. Головна перевага спортивної ходьби у тому, що ми займаємося на свіжому повітрі. Часто це можуть бути гори чи морське узбережжя. 
  2. Тут не потрібно ніякого обладнання окрім кросівок і зручного одягу, а також гарного настрою. 
  3. Ходьба – це найпростіший крок непідготовлених людей до активного способу життя та бігу. 

Поради для початківців та професіоналів

У нас, професійних атлетів, буває до 9 тренувань на тиждень і тривають вони від 30 хв до 2,5 годин. Але для людей, які лише починають, 2-3 рази на тиждень достатньо тривалістю 30-40 хв.

Товари для спортивної ходьби
Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (3 оцінили, средня: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.