Спорт та імунітет: шляхи зміцнення імунітету

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 31.3.2021
иммунитет

У цій статті ми зібрали рекомендації, як ефективно зміцнити імунітет. Не дарма ми звикли називати період від зими до ранньої весни «сезоном грипу». З поширенням коронавірусу ми почали ще більше цінувати здоров’я та дбати про імунітет. Щоб убезпечити себе від вірусних захворювань, займайся спортом і дотримуйся порад, про які ми зараз розповімо. 

Що таке імунітет 

Застуда це вірусна інфекція або хвороба, ініційована вірусами. Вона може проявлятись лише кількома чханнями або тривалим перебуванням у ліжку та антибіотиками. Регулярність захворювань та їхнє перетікання повністю залежить від нашого імунітету. І хоча імунітет нам найбільше потрібен під час сезону інфекційних захворювань, нам потрібно підвищувати його протягом року.

Імунітет це здатність організму захищатися від патогенних мікробів. Імунітет контролюється імунною системою, яка головним чином зосереджена на розпізнаванні та нейтралізації вірусів, бактерій та грибків.

Організм має два типи імунітету вроджений і набутий. Вроджений імунітет формує першу лінію захисту організму проти патогенних мікробів. Він активується в результаті контакту з ними, миттєво їх розпізнає та усуває.

Набутий імунітет при контакті з даним патогенним мікроорганізмом запам’ятовує його, щоб викликати відповідну захисну реакцію при повторному контакті. 

Як підняти імунітет?

Спорт для зміцнення імунітету

Рухливий спосіб життя є дуже ефективним інструментом для формування імунітету. Чому? Клітини імунної системи, які борються з патогенними мікробами, водночас підтримують регенерацію власних м’язових волокон.
Так, фізичні зусилля, тобто робота м’язових волокон, активізують клітини імунної системи, що підвищує загальну готовність до боротьби зі шкідливими мікроорганізмами.

Спортивна активність напряму впливає на захист від вірусів кожен, хто регулярно займається фізичними вправами, має більшу стійкість до вірусних інфекцій.

Однак, кожна палиця має два кінці. Надмірні фізичні зусилля, як-от під час занять високопродуктивними видами спорту, залучають занадто багато імунних клітин у процеси відновлення, що може погіршити активність імунітету.
У спорті важливо дотримуватися міри. Однак, якщо ти на кар’єрному шляху до професіонального спортсмена, тобі особливо потрібно звертати увагу на інші способи підвищення імунітету, про які ми зараз розповімо.

спорт на свежем воздухе

Сонце для зміцнення імунітету 

Перебування на свіжому повітрі, особливо в сонячні дні, захищає від різних проблем зі здоров’ям, а у випадку деяких захворювань буквально діє як ліки. Наприклад, додатковими «ліками» від туберкульозу були довгі прогулянки у сонячні дні. Сучасна наука пояснила, що це робота вітаміну D. Цей вітамін стимулює клітини імунної системи виробляти наші власні природні антибіотики для боротьби з вірусами та бактеріями.

Рекомендуємо виконувати фізичні вправи на свіжому повітрі в літні місяці, щоб підвищити імунітет та протистояти сезонним інфекціям. 

витамин D

Правильне харчування для зміцнення імунітету 

Правильне харчування є фундаментальним внеском у розвиток імунітету. Насамперед тому, що певні поживні речовини є необхідними для оборони імунної системи від вірусів. Якщо не споживати ці інгредієнти або їхній щоденний вміст замалий,  імунітет може послабитись.

правильное питание

Найважливіші види поживних речовин:

Пробіотики.
Містяться у йогуртах, кефірі, квашеній капусті та навіть у маринованих огірках та квасі.

— Вітамін С.
Найбільше міститься у свіжих фруктах та овочах.

— Вітамін D.
Міститься переважно у грибах та жирній рибі, а також виробляється, як ми вже розповіли, під впливом сонця.

— Селен і цинк
Необхідні мікроелементи, основні джерела в їжі: м’ясо та риба.

— Глутамін і цистеїн
Амінокислоти, що надходять в організм з високобілковою їжею, як-от морепродукти, молочні вироби, курячі яйця і т. д.

Харчування для підвищення імунітету повинно бути повноцінним. Якісна риба та м’ясо, свіжі рослинні продукти, мариновані овочі, кисломолочні продукти також повинні з’являтися на твоєму столі.  

Тож давай займатись спортом, засмагати, правильно харчуватись та бути здоровими! 

Decathlon.ua
Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (1 оцінили, средня: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.