Скандинавська ходьба: З чого почати?

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 25.2.2021
палиці для скандинавської ходьби

Скандинавська ходьба сьогодні набирає обертів і знаходить безліч своїх шанувальників в силу своєї простоти та доступності. Спробуємо розібратися, що ж потрібно, щоб почати свої тренування і як зробити своє тренування максимально ефективними. Допоможе розібратися в цьому питанні Сніжана Безега, керівник Української асоціації скандинавської ходьби, представник міжнародної ONWF федерації в Україні. Тренер в клубі LET’S GO з досвідом роботи з 2013 року.

скандинавская ходьба
польза скандинавской ходьбы

Переваги скандинавської ходьби

Одне з переваг тренувань скандинавської ходьби це доступність у виборі локації та часу тренування. Поруч з будинком на стадіоні, в парку або з виїздом за місто.
 
Доступність екіпіровки: можна почати перші кроки в зручній для рухів одягу, а з часом підібрати одяг для максимального комфорту.

Як вибрати палиці для скандинавської ходьби

Найважливішим вибором для тренувань  скандинавської ходьби буде інвентар — скандинавські палиці. Зверни увагу, що тут не підійдуть лижні або палки для трекінгу. Залежно від твоїх цілей і функціональних особливостей, палиці можуть бути фіксованими або телескопічними.
 
Якщо ти ще не знаєш свою довжину палиць, краще почати з телескопічних, щоб мати можливість коригувати довжину палиці. Залежно від цілей тренування, індивідуальних особливостей, довжина палиці може бути визначена коефіцієнтом 0,68-0,7 * зріст людини. Враховуй, що в зимовий період, коли на вулиці сніг, палиця може провалюватися в нього, тому добре б додати довжину; а при ходьбі по асфальту важливо враховувати додану висоту палиці за рахунок гумового наконечника.
палки для ходьбы
Палиці виконують функцію продовження руки, тому повинні бути максимально комфортні й зручні для тебе, забезпечувати надійну опору при взаємодії.
 
Звертаємо увагу, що темляк повинен максимально прилягати до кисті та бути добре зафіксований і не бовтатися.

Взуття для скандинавської ходьби

Наступним фокусом уваги стане вибір взуття, тому що від правильності взуття буде залежати функціонування ваших стоп. Головний критерій — це фіксація п’яти і гнучка підошва, яка забезпечить легкість перекату. У самій техніці скандинавської ходьби, є поняття “крок починається з п’яти і завершення відбувається м’якою подушечкою стопи”. Тому вибираючи взуття обирайте ті моделі, які рекомендовані для ходьби або бігу і відповідають потрібним характеристикам. Залежно від місця тренувань, буде варіюватися поверхню вашого взуття з акцентом на асфальт або грунт.
обувь для скандинавской ходьбы

Одяг для скандинавської ходьби

Старт скандинавської ходьби максимально простий і доступний. У чому відправитися на тренування, коли підібрали взуття та інвентар? Правила прості — одяг не повинен сковувати рухів, одягайся трохи легше, ніж температура повітря, бо при русі, ти будеш відчувати прилив крові та дискомфорт. Навесні часто буває дощ, подбай про дощовик, щоб ніщо не завадило виходу на тренування. Красива шапочка і рукавички допоможуть додати образ і скрасять настрій, якщо погода здасться сірої.
 
Вирушаючи на тренування, можна покласти пляшечку з водою, сонцезахисні окуляри, дощовик.
 
Можна вирушати на тренування! Зроби їх своєю доброю звичкою! Ну а ми далі будемо готувати вам корисні статті!
 
А якщо ти хочеш займатися скандинавською ходьбою з професіоналами, можеш звертатися в LET’S GO! В рамках клубу проводять вступні тренування з техніки, тренують індивідуально або в груповому форматі, проводять змагання та виїзні туристичні заходи, а також підготовку інструкторів.
Екіпірування для скандинавської ходьби
Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Ще немає оцінок)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.