Що взяти на сплав на байдарках
Рятувальний жилет, дощовик, обід та спрей від комарів — це лише декілька речей, які потрібно взяти на сплав на байдарках з довгого списку екіпірування. Якщо ти хочеш, щоб поїздка на каное була успішною, потрібно належним чином підготуватись до неї.
У цій статті ми розповімо, як одягнутись на сплав та що з собою взяти.
Що взяти на сплав на байдарках
Все залежить від того, чи ти береш участь в організованій поїздці на байдарках, чи організовуєш поїздку самостійно. У першому випадку байдарки,весла та транспортування до певного пункту забезпечуються організатором.
Організатори також можуть запропонувати розпалити багаття та роблять це самостійно у вибраній точці маршруту, а з собою тобі потрібно мати тільки власну їжу для приготування.
Однак, якщо ти збираєшся на рафтинг не з організацією, тобі необхідно все продумати: як дістатись до початкової точки, де закінчити сплав, як перевезти байдарку та обладнання, а також вибрати правильне екіпірування.
Є список основних речей, які точно не можна забувати вдома.
Яке потрібно брати спорядження для сплаву на байдарках
На день
- Запасний одяг у водонепроникному мішку,
- куртку від дощу,
- аптечку першої допомоги,
- рукавички (запобігають натиранню рук від весел),
- спрей від комарів,
- сонцезахисний крем,
- головні убори (кепка, шарф),
- особисті речі (варто мати при собі готівку у разі зупинки в маленькому містечку, якщо не буде можливості розрахуватися карткою),
- сонцезахисні окуляри,
- кишеньковий ніж та сірники,
- карту місцевості (паперова та в смартфоні),
- пляшку з водою.
Сонцезахисний крем UPF50+ – 50 мл
На дводенний сплав або на кілька днів
У цьому випадку знадобиться набагато більше. Якщо ти рушаєш на каяку з друзями, обов’язково порівняйте свої списки, та, за можливості, приберіть речі, які дублюються — вони тільки займатимуть місце. Крім вищезазначеного списку, ознайомся зі переліком додаткових речей, які знадобляться під час сплаву на декілька днів.
- Намет (якщо поїздка передбачає ночівлю у наметі),
- спальний мішок і килимок (бажано надувний, займає менше місця),
- засоби особистої гігієни,
- рушник, що швидко сохне,
- вологі серветки,
- ліхтарик,
- посуд для їжі.
Пам’ятай, що речі мають бути упаковані у водонепроникні пакети. Рюкзак з речами також повинен бути водонепроникним. Найкраще підійде герметична сумка або герморюкзак.
Як одягнутися на сплав: найкращий одяг для байдарочників
Тобі знадобиться зручний спортивний одяг, що швидко сохне.
Залежно від сезону добре підійдуть короткі шорти та футболка, або довгі штани та кілька шарів теплого одягу.
Одяг для сплаву найчастіше виготовляється з неопрену, який є дуже міцним та водонепроникним. У разі багатоденної подорожі може знадобитися професійний вітрильний костюм, який підходить для будь-яких погодних умов. Найголовніше — пам’ятати принцип «багатошаровості», а в теплі дні на всякий випадок візьми з собою дощовик та спортивну кофту.
Тобі також знадобиться взуття для прогулянок по воді (влітку) або взуття з неопрену (у холодну пору року). Сандалі, шльопанці або кросівки не підійдуть для сплаву на байдарках. Легке взуття ковзатиме і спричинятиме дискомфорт, а взуття для прогулянок швидко намокне.
Незалежно від того, наскільки добре ти плаваєш, останнім шаром твого одягу має бути захисна жилетка. На воді бувають різні ситуації, і під час катання на каное по річці легко розслабитися, зрештою, мова йде про релаксацію. Не завжди можна вчасно зреагувати, наприклад, обійти впале дерево.
З іншого боку, каное на озері передбачає плавання на значно більшій глибині, ніж сплав по річці, тому, безпека — це головне. Жилет завжди повинен бути включений в стандарт оренди байдарки, але ти мусиш перевірити, чи передбачає оренда човна такий жилет.
Обрати спорядження для сплаву