Що таке пілатес?

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 11.1.2021

Якщо ти хочеш відновити свою фізичну форму, тонізувати м’язи, зміцнити спину або просто дізнатись про пілатес детальніше, знайди декілька хвилин та обов’язково прочитай цю статтю! 

Історія пілатесу

Повернемось у минуле та познайомимось з Йозефом Пілатесом, винахідником цього спорту.

Йозеф був дитиною зі слабким здоров’ям, зокрема страждав від астми, рахіту та ревматизму. Це змусило його щоденно працювати над собою. Для цього він вигадує ряд вправ, які тримають тіло в гармонії та зміцнюють здоров’я. Так народився новий та ефективний метод нарощування м’язів: пілатес. 

Завдяки волі та дисципліні Йозеф стає видатним спортсменом і присвячує своє життя спорту. 

Тож, що це таке пілатес?

Пілатес це метод нарощування м’язів, заснований на вправах, які зміцнюють тіло, м’язи спини, преса та таза. Активуються глибокі м’язи в поєднанні зі специфічним диханням.

Після регулярної практики ти швидко відчуєш справжню користь для свого тіла: поліпшення постави, легкість у спині, тонус тіла, покращення гнучкості, розслаблення суглобів.

Пілатес відомий оздоровчими та відновлювальними властивостями. Фізіотерапевти часто рекомендують комплекси вправ під час реабілітації. Також він доповнює інші види спорту для підвищення працездатності та як захист від травм або болю.

Відкрий практику пілатесу

Метод заснований на 6 опорах, які необхідно розуміти та чітко виконувати під час тренувань, щоб вони були ефективними.

 • Концентрація
  Зосередженість на виконанні вправи допоможе зробити її точно та ефективно, а головне розслабить та дасть можливість насолодитись тренуванням. Недарма техніку пілатесу практикують для зняття стресу. 
 • Ізоляція
  Важливо правильно виконувати вправу та не створювати додаткову напругу в непотрібних зонах. Намагайся відчувати своє тіло та ізолювати м’язи, що працюють, та розслабити інші. Це облегшить тренування та розслабить тіло.
 • Дихання
 • «Дихання це перший жест нашого існування. Ми повністю від цього залежимо. Перш за все, ви повинні навчитися добре дихати» Йозеф Пілатес

Ключовий фактор  під час занять правильно та рівномірно дихати, не затримувати та не учащати повітря. Дихай глибоко, твої ребра повинні розширюватись від великого об’єму легких.

 • Центрування
  Йозеф Пілатес вважав, що тонізований центр веде до здорового хребта. Це ділянка тіла, до якої відносяться глибокі м’язи живота, нижня частина спини та таз. Вони є основою, проте, ми нерідко забуваємо їх зміцнювати!
 • Точність
  У пілатесі не потрібно закінчувати вправу якомога швидше, щоб розпочати наступну. Все залежить від точності: подовжуй та розтягуй свої рухи, відчуваючи м’язи.
 • Плавність
  Кожен наступний рух у пілатесі плавно поєднується з попереднім, має певний початок та кінець. Переходи не повинні бути різкими, безперервний рух покращить твій баланс, координацію та контроль.

Тепер ти знаєш ази пілатесу, залишилось тільки спробувати! А ми для тебе підготували зручний килимок та аксесуари для пілатесу, щоб твої заняття були комфортними та легкими. 

Товари для пілатесу
Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Ще немає оцінок)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.