Що таке джоґінґ і чим він корисний

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 23.3.2021
джоґінґ

Джоґінґ – ключ до здорового тіла та гарного самопочуття. Не лякайся цього модного слова, воно означає усім відомий біг підтюпцем! Ця дисципліна не вимагає додаткового обладнання, складних вправ та спеціальних місць для тренування. Тільки бажання, гарний настрій та комфортний одяг! Детальніше про користь та техніку пробіжок ми розповімо у цій статті. 

Що таке джоґінґ

Джоґінґ, що означає біг підтюпцем – японський спосіб довголіття та здоров’я. Повільний біг має багато назв, але багато людей не знають про усі переваги такого бігу.

Біг підтюпцем не обтяжує суглоби, не вимагає витривалості та не шкодить бігуну. Легка пробіжка має багато переваг, хоч і виглядає дивним для того, хто вперше спостерігає за тренуванням.

Техніку та філософію повільної пробіжки винайшов Хіроакі Танака, професор медичних наук, директор кафедри спортивної фізіології в Університеті Фукуока. Професор шукав просту фізичну активність, яка була б доступна кожному. Яка не перевантажує організм, але приносить користь здоров’ю та зміцнює імунітет. Шляхом спроб і помилок він зупинився на методі повільного бігу, який знайшов прихильників по всьому світу.

бег трусцой

Джоґінґ: яка користь

Для того, щоб підтягнути м’язи та схуднути, не обов’язково пропадати годинами у залі. Біг підтюпцем стане чудовим помічником у цьому питанні. Під час пробіжки активно залучаються м’язи нижньої частини тіла. Завдяки правильній техніці бігу підтюпцем, підтримуються м’язи живота та спини. До того ж це є чудовою профілактикою целюліту та зайвої ваги!

Джоґінґ дозволяє відпочити від рутинних справ, очистити думки, дихати свіжим повітрям та перезавантажитись. Одночасно і користь для здоров’я: покращення кровообігу, зміцнення серцево-судинної системи та навіть покращення постави.

Кому підходить джоґінґ

Біг підтюпцем можна практикувати у будь-якому віці, а також людям з надмірною вагою та похилого віку. Підходить для відновлення після травмування.
Якщо ти хочеш регулярно бігати, джоґінґ може стати чудовим початком. Ти опануєш навички біг та удосконалиш свою витривалість. 

бег трусцой

Джоггінг для схуднення

Швидкість бігу підтюпцем 7-9 км/ год. У середньому за 30 хвилин джоґінґу спалюється приблизно 300 калорій! Такі кардіо навантаження залучають м’язи усього тіла та ефективно борються із зайвою вагою.
Оптимальний час тренування від пів години до півтори години бігу. Завдяки невеликому темпу, у тебе вистачить сил та енергії займатись якомога довше.
Проте регулярність – запорука успіху. Виходь на пробіжку 3-4 рази на тиждень для досягнення своєї мети, але дозуй навантаження в залежності від своєї фізичної підготовки. Ще краще – роби це з допомогою  підказок тренера.

Як правильно бігати підтюпцем

На уроках фізкультури усі зустрічались із джоґінґом. Проте чи правильно була техніка?
На відміну від звичайного бігу, твоє тіло повинно залишатись розслабленим, а темп низьким та повільним. Корпус повинен залишатись рівним, а погляд направленим уперед.
Під час бігу не винось стегно уперед, наступай на п’ятку, переносячи свою вагу на усю стопу, а відштовхуйся від носка. 

Розминка перед пробіжкою

Кожна фізична активність повинна супроводжуватись розминкою. Потрібно “розігріти”  м’язи: зроби невелику зарядку. Нехай твоє тіло пробудиться, починаючи з голови, а закінчуючи п’ятами. Приділяй увагу суглобам: плечі, таз, коліна. Не забувай про гомілкостоп. Це знизить ризик можливого травмування при пробіжці. Однак в жодному разі не роби різких рухів, розминка має бути плавною і спокійною.

Вибір одягу та взуття для джоґінґу

Щоб твої пробіжки були комфортними, а ноги не втомлювались, обирай правильний одяг та взуття.

Спеціальний одяг для бігу повітропроникний, відводить піт назовні та не обмежує рухи. Взуття повинно бути оснащеним амортизацією, гарним зчепленням, надійною фіксацією ноги та зносостійкістю. Ознайомся з нашими ТОП-продажами для бігу.

Обрати товари для бігу
Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (1 оцінили, средня: 4,00 з 5)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.