Сапсерфінг: як вибрати SUP-дошку та спорядження

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 25.5.2021
сап серфинг

У спеку хочеться проводити більше часу біля прохолодної води, але водні види спорту не обмежуються тільки плаванням, сплавами чи каякінгом. Існує безліч цікавих альтернатив, наприклад сапсерфінг!
Якщо ти замислюєшся про покупку особистого спорядження для сапсерфінгу, залишайся з нами, адже у цій статті ми розповімо, як вибрати SUP-дошку та аксесуари.

Сапсерфінг: що це

SUP це абревіатура з англійської “stand up paddleboard”, що означає спеціальну дошку для плавання стоячи. Спорядження відрізняється специфічною формою та технічними характеристиками, які дозволяють як підкорювати хвилі, так і спокійно плавати на воді. 

Тож, сапсерфінг це водний вид спорту, під час якого серфер плаває, стоячи на спеціальній дошці, та веслує одним веслом, а не руками, як під час серфінгу.

Веслування “на ногах” підходить для всіх: на відміну від кайт-серфінгу або віндсерфінгу, це не екстремальний вид спорту. Ти можеш у будь-який момент підплисти до берега та зійти з дошки, а ризик падіння мінімальний.

Цікавий факт: Сап-дошка вважається однією з найстійкіших, тому деякі люди навіть практикують йогу прямо на ній!

Як і будь-який вид спорту, SUP-серфінг вимагає певного обладнання та підготовки.

сап доска

Як вибрати сап-дошку

Типи конструкцій

Перший критерій для вибору дошки конструкція. Існує 2 видів:

 • Надувна,
 • Жорстка.

Надувні дошки найпопулярніші серед спортсменів. Вони компактні та вміщаються у чохол, який йде у комплекті. Через це їх просто транспортувати. Борд складається із декількох шарів міцного ПВХ та є стійким до механічних пошкоджень.

Жорсткі дошки не складаються, тому їх складніше перевозити. Однак, ними зручно користуватись діставай без зайвих зусиль та вперед! Їх можна охарактеризувати як стійкі, схильні до дрейфу та швидкі.

Види дощок для САП-серфінгу за формою

Вид дошки можна розпізнати за формою:

 • Дошки заокругленої форми довжиною від 300 до 320 см і шириною від 76 до 86 см. Короткі, відносно вузькі, заокруглені на кінцях.
 • Для серфінгу  найкоротша закруглена дошка серед всіх видів SUPів. Призначена для серфінгу на хвилях, рекомендується лише для досвідчених спортсменів.
 • Для перегонів це довга та тонка дошка, довжиною понад 380 см і шириною до 76 см. Її відрізняє загострений ніс. 

Обирай дошку залежно від стилю плавання: на спокійних річках або пінистих хвилях? Для початківців рекомендуємо широку стійку всебічну дошку, яка задовільнить потреби в будь-яких умовах. 

Як вибрати САП-борд відповідно до своєї ваги 

Слід звернути увагу на місткість дошки, яка виражається у літрах. Для початківців рекомендуємо обирати сап об’ємом від 220 до 300 літрів.

Ознайомся зі стандартами ширини дошки відносно ваги:

 • Вага до 75 кг: ширина 76 см,
 • Вага від 75 до 85 кг: ширина 78 см,
 • Вага від 85 до 95 кг: ширина від 80 до 84 см,
 • Вага понад 95 кг: ширина 84 см +.

При виборі сап-дошки звертай увагу на свої потреби. Що довша дошка, то швидше і легше вона пливтиме. Короткі дошки дозволяють більше маневрувати. Для вибору ідеального сап-борду краще звернутися за допомогою до інструктора, або завітати у наші магазини та проконсультуватись зі спеціалістами з водних видів спорту.

выбор сап доски

Основні аксесуари та спорядження

Щоб розпочати водну пригоду, крім сап-дошки тобі знадобиться додаткове обладнання.

Як вибрати весло для SUP?

Матеріал 

Весло для сап-серфінгу може виготовлятися з наступних матеріалів:

 • Алюміній. Бюджетний варіант, характеризується великою жорсткістю та довговічністю. Недолік велика вага весла.
 • Вуглецеве волокно. Дорожчий варіант, міцний, як алюміній, але набагато легший та зручніший у використанні. 
 • Композитна конструкція. Є компромісом між ціною та вагою. 

Конструкція

 • Цілісна жорстка та не складається, розмір повинен відповідати зросту користувача.
 • Регульована механізм дозволяє змінювати та регулювати довжину держака відповідно до зросту, тому підходить для усієї родини.

Куди покласти речі на SUP-дошці

Кожен сап-борд має одне або два місця для багажу. Камера для багажу повинна бути обладнана спеціальною мотузкою. Багаж потрібно правильно закріпити, тоді у разі падіння або великої хвилі  він залишиться на місці. Для захисту від води цінних речей (телефону, годинника, документів), використовуй герметичну сумку. 

Обрати сап-дошку та спорядження
Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Ще немає оцінок)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.