Огляд намету Quechua Arpenaz Family 4.1 Fresh and Black від користувачів

Марія Бажіна Avatar
Марія Бажіна
Дата публікації: 7.10.2021

Сергій, Анна та Вероніка Кононко – мандрівники зі стажем. За плечима сімейства Ісландія, Камчатка, Норвегія, Кіпр і багато інших країн. В активному екостилі зі своєю дитиною родина подорожує з її 4-х місячного віку. Словаччина, Польща, Швеція, Латвія, Литва, Естонія, Франція, Італія, Словенія, Туреччина, Австрія, Болгарія, Хорватія… і це все із наметом. У кемпінгах в наметі за рік проживають в сумі більше ніж 6 місяців.

Буває так, що на початку літа ми виїжджаємо, а повертаємося в кінці серпня. Кемпінгове життя захопливе, але значно відрізняється від звичайного походного. Тому й під час вибору намету актуальні інші критерії. Ми маємо досвід проживання у маленьких походних наметах та у великих кемпінгових.

За ці роки ми тестували різні моделі декатлонівських наметів: Quechua Arpenaz 4.2 (двокімнатний), Quechua Arpenaz XL, Quechua Arpenaz 4.1 (базова версія). Тому маємо можливість порівняти оновлений варіант з тим, в якому жили раніше.

У кемпінгу нам однозначно дуже зручно жити у великому наметі на весь зріст. Це дозволяє не відчувати дискомфорт від проживання на вулиці! Зручно переодягнутися, є місце розмістити свої речі, а коли на вулиці іде дощик, у великому тамбурі можна поставити навіть стіл та стільчики. Дитині завжди є, де розміститися для гри у непогоду.

Цього літа у Карпатах ми жили у наметі-тунелі Quechua Arpenaz 4.1 Fresh&Black: він 4-місний з однією спальнею та великим тамбуром. 

Цей намет незвичайний – він має охолоджувальні властивості. Тканина “Fresh” знижує температуру в наметі в сонячну погоду – і це чиста правда. У Карпатах поруч стояв звичайний намет і ми декілька разів перевіряли різницю – вона дуже велика. В звичайному дихати нема чим, а в цьому було “ОК”. Тобто, якщо мова йде про теплі країни, наші враження однозначно позитивні.

А тканина “Black” має світлонепроникні властивості. Тож немає проблеми, коли дуже рано світлішає влітку, але є проблема прокинутись взагалі.  Здається, що і о 9-10 ще тільки-но прокидається сонечко і можна поспати! Хоча де-не-де пізні заходи сонця або ранні світанки – це буде дійсно зручно. Та і якщо ви подорожуєте з маленькою дитиною, іноді вкласти її поспати вдень – це круто. 

Ось наш перелік плюсів і мінусів про інші деталі, на які ми звернули увагу.  

Плюси

  • Однозначно плюс тканині “Fresh”. Окрім того, що вона знижує температуру в наметі, вона ще й захищає від UV-променів.
  • Дуже зручне віконечко внизу біля голови для провітрювання, коли спекотно. Там можна залишити сітку, а можна повністю відкрити, щоб провітрити.
  • Круто, що з’явилась велика кількість кишень у середині намету для дрібничок.
  • Чудова сітка для провітрювання у тамбурі. Коли спекотно, дуже круто працює. Перевіряли не один раз. Плюс, коли гарний вид навколо – це ще й додаткове панорамне вікно
  • З’явились у комплекті 4 великі кілки для закріплення основних зон при встановленні намету!
  • Тамбур дуже добре натягнутий і реально став ширше. Але при складанні намету це і трохи мінус. 

Мінуси

  • Сергій і Вероніка (вони зазвичай розкладають намет разом) помітили, що намет стало збирати важче. А деякі кріплення Вероніка (9 років) взагалі не змогла закріпити. Тільки дорослими чоловічими руками вдалось. 
  • В деяких випадках незручно, що підкладка у тамбурі нероздільна із власне внутрянкою намету (наприклад, коли стало брудно, прибирати важче, тому що її не можна зняти та помити окремо).
  • Не вистачає сітки на “дверях” у сам намет. Тоді можна було б регулювати в ньому світло. Бо іноді, щоб щось знайти всередині навіть у день, потрібен ліхтарик. Саме тому тканину “Black” відношу і в плюси і в мінуси.

З одного боку, не заважають ліхтарі ззовні (хто жив у кемпінгах знає цю проблему, а з іншого – нам особисто важче прокидатися, важче речі шукати.

Загалом намет дуже сподобався. Вистояв добре і в спеку, і в Карпатські холоди, стійко витримав сильну зливу. Як і у всіх речей у житті, є плюси і є мінуси. Але особисто для нас плюси виявились більш вагомими, і на наступний сезон ми однозначно вирішили придбати собі таку модель намету на майбутні кемпінгові подорожі.

trekker_family
Активний відпочинок і подорожі

Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (7 оцінили, средня: 4,86 з 5)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.