Огляд датчика пульсу Kalenji Dual HRM від Decathlon

Марія Бажіна Avatar
Марія Бажіна
Дата публікації: 21.9.2021

Якщо ти хоч раз заходив(-ла) на сайт Decathlon, то знаєш, що про кожен товар ми намагаємося дати детальний опис. Однак, найточнішу характеристику товарам завжди дадуть наші користувачі, які перевірили їх на практиці. Тому пропонуємо до твоєї уваги огляд одного з найбільш технічно складних аксесуарів для бігу – датчика пульсу Kalenji Dual HRM.

У цьому нам допоміг Андрій Колесник, засновник компанії Хелсі Україна. Компанія займається індивідуальними програмами управління здоров’ям на основі скринінгу, харчування, фізичних вправ, реабілітації. Далі пряма мова.

Про бренд виробника

Kalenji – французький бренд, який є власним брендом компанії Decathlon, що виробляє спортивні одяг та взуття, аксесуари для бігу.

Загальна інформація

Нагрудний пульсометр Kalenji Dual Bluetooth / ANT+ – м’який і комфортний датчик для вимірювання серцевого ритму, який використовує протоколи Bluetooth Smart і ANT+ для з’єднання з такими пристроями як спортивно-туристичні годинники, велокомп’ютери, смартфони на базі iOS і Android. Також наявність протоколу комунікації ANT+ означає можливість з’єднання практично з більшістю пристроїв Garmin.

Комплект складається з красивої інформативної коробки, всередині якої є багатомовна книжечка-інструкція, зокрема присутні російська та англійська мови.

Ремінь і батарея

Власне ремінь зроблений з дуже м’якого і еластичного нейлону, який схожий на той, що застосовується при виготовленні ременів Garmin, Polar, Suunto. Тканина досить комфортна, у разі тривалих тренувань не натирає, і часто, носячи його протягом дня, я забував, що ремінь на мені.

Розмір ременя регулюється в досить широких межах. У моєму випадку при обхваті грудей 126 см ще залишався запас регулювання довжини ременя в більшу сторону.

Застібка дуже зручна, сам датчик кріпиться на ремені двома кнопками. Датчик можна зняти, щоб, наприклад, випрати ремінь або замінити батарейку.

Час активної роботи від однієї батареї CR2032 – близько 500 годин. Це може бути і рік, і два, залежно від частоти і тривалості твоїх тренувань. Конкуренти використовують менш ємну батарею CR2025 (Suunto Smart Sensor, Polar H10).

Під одягом виріб сильно не виступає, навіть під обтислим.

Необхідність нагрудного датчика

Оскільки нагрудний монітор вимірює пульс, зчитуючи електричну активність серця за допомогою контактних площадок, щільно притиснутих до шкіри, його точність висока і її можна порівняти з медичними приладами.

Якщо ж під час бігу або фізичного навантаження вимірювати пульс, знімаючи його світлочутливими датчиками з зап’ястя, то більш-менш адекватні результати можливі при пульсі не більше 100…120 ударів за хвилину. Подібні технології поки ще не дозволяють коректно вимірювати пульс на зап’ясті в діапазоні 150 і вище ударів за хвилину.

Тому, якщо ти бігаєш не тільки на низькому пульсі, а й робиш темпові тренування або швидкісні інтервали, необхідно для контролю мати нагрудний пульсометр.

Сумісність з додатками

Я тестував пульсометр з додатками на смартфоні: Wahoo Fitness, Polar Beat, Sports Tracker, Runtastic, RunKeeper, Decathlon Coach. Пам’ятай, що віднедавна додаток Strava не працює безпосередньо з моніторами пульсу. Але ти можеш легко налаштувати експорт даних тренувань з багатьох твоїх додатків в Strava. Ти завжди матимеш якісні плавні графіки вимірювання пульсу.

Вимірювання проводилося в парі з годинником Suunto 5. Також ремінь я успішно протестував з годинником Polar Vantage M, Garmin Venu, Apple Watch 6.

До речі, я знайшов один лайфхак: пульсометр успішно з’єднався через Bluetooth з ноутбуком, що працює під Windows. При цьому Windows показала рівень заряду акумулятора пульсометра в %. Раніше, використовуючи різні нагрудні пульсометри, я не знав, як побачити заряд акумулятора.

Чим ще може бути корисний цей пристрій, крім точного вимірювання пульсу?

Власники спортивних годинників помічали показник «Час до відновлення» (Recovery time) – цифру, що показує, скільки годин варто відпочивати до наступного тренування. Ця цифра заснована на кількох параметрах, включно з віком, статтю, вагою, умовами і результатами попереднього тренування. Але основну базу цифри становить ВСР (варіабельність серцевого) ритму, або «інтервал R-R».

Цей показник важливий у всіх відносинах, тому що допомагає усвідомлено ставитися до свого організму і оптимально планувати тренування.

Що таке варіабельність серцевого ритму?

Час між двома ударами серця не є фіксованим. Серцево-судинна система, доставляючи кисень і поживні речовини до органів і тканин, постійно підлаштовується під потреби організму, тому частота скорочень серця постійно коливається. Різниця між двома послідовними серцевими скороченнями називається варіабельністю серцевого ритму (HRV) або «інтервалом R-R».

Традиційно варіабельність визначали за допомогою електрокардіограми, але зараз ці дані можна отримати за допомогою нагрудного датчика серцевого ритму і годинника (або ж додатка в смартфоні – наприклад, ELITE HRV, iThlete, Welltory). З усіма цими додатками я датчик тестував, підключається швидко, працює без нарікань.

ВСР відображає баланс нервової системи і рівень накопиченого стресу. 

При регулярному вимірі ВСР разом з суб’єктивною оцінкою свого стану можна скласти адекватну картину навантажень і грамотно планувати відновлення.

Підсумки

  • Нагрудний датчик Kalenji Dual HRM – сучасний високотехнологічний пристрій.
  • Дозволяє моніторити пульс і варіабельність серцевого ритму з високою точністю.
  • Сумісний з великою кількістю програм, смартфонів і спортивних годинників.
  • Відповідає за характеристиками основним конкурентам.
  • За співвідношенням (характеристики + якість) / ціна є кращою з представлених на ринку.
переглянути на сайті

Андрій Колесник
Засновник компанії Healthy.ua

Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (1 оцінили, средня: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.