Навіщо займатися йогою: 10 причин

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 17.3.2021
йога

Хочеш розслабитись, відновити свої сили або підтягнути фігуру? Тоді йога буде ідеальним рішенням, оскільки її практика має усі ці переваги та багато іншого. У цій статті ми розповімо про 10 вагомих плюсів, щоб нарешті розкласти килимок для йоги та займатись! 

Що таке йога? 

Слово йога походить від давньоіндійського мови санскрит, слова “Юдж”, що означає додавання, з’єднання або опанування. Додавання енергії, сили та краси розуму, тілу та душі. “Йога читта врітті ніродха” ні, це не скоромовка, як можна подумати. Це один із висловів, що трактує сенс йоги, основу філософії. Значення цієї дисципліни: йога заспокоює розум і допомагає рухатись до самореалізації. Це може здаватись надто складним, але в цьому є магія йоги. Вона допомагає досягти не тільки фізичного самопочуття, але і проникає крізь розум та душу. 

Чому варто почати займатися йогою 

Йога   твій союзник у піклуванні про своє здоров’я. Дозволяє краще управляти стресом та тривогою, впливає на якість сну, усуває погані емоції. 

Деякі пози для йоги діють як м’який масаж наших внутрішніх органів та освіжають усе тіло. Зміцнює імунну систему та покращує загальне самопочуття.
Тож ми підготували 10 вагомих причин, які переконають тебе у користі йоги. 

позы йогов

Йога для розвитку гнучкості 

При регулярній практиці, повторюючи пози йогів та опановуючи дихання, ми значно збільшуємо гнучкість нашого тіла. Навіть якщо у тебе немає хисту до бездоганного розтягнення, його можна розвивати та вдосконалювати завдяки частим тренуванням. 
Правильне дихання під час занять заспокоює організм, зменшує стрес. Це усуває дискомфорт під час розтягування, та робить його ефективним та приємним. 

Гнучкість дозволяє щодня збільшувати свою рухливість, діапазон та свободу рухів, зменшує ризик травмування під час інших активностей. 

Гармонійний розвиток м’язів 

Йога зміцнює твоє тіло та тонізує організм. Під час занять твої м’язи залишаються статичними, фокусуючись на правильному положенні тіла. В процесі заняття завжди тримається рівновага, а тіло балансує. Ці положення охоплюють різні групи м’язів: живота, спини, рук, ніг. 

Покращення постави 

Усі ми рідко звертаємо увагу на поставу під час роботи, перегляду фільму чи прогулянки. Це призводить до багатьох проблем, такі як біль у спині та шиї, неправильна поставу. Регулярне практикування асан йоги не тільки сприяє покращенню тіла, але і працює над правильною поставою, тим самим зменшує ризик проблем зі спиною. 

йога для похудения

Розслаблення 

Життя швидке та неспокійне, робочий графік та інші особисті проблеми навантажують наш розум. Нерідко це проявляється у почутті занепокоєння.
Відволіктись від повсякденної рутини та щоденних проблем та задач допоможе йога у поєднанні із правильним диханням.
Вже після першого тренування ти відчуєш, як твої думки стали “легшими”, а на душі спокійніше. 

Схуднення 

Одним із найпоширеніших міфів про йогу є те, що вона повільна, нудна та призначена для людей похилого віку. Це зовсім неправда! Йога може бути справжнім кардіотренуванням, а може бути зосереджена на тонізації певної групи м’язів або гнучкості. Різноманіття занять із йоги допоможе швидко та ефективно скинути зайві кілограми та тримати себе у формі. 

Йога засіб від депресії 

Йога це універсальна дисципліна, яка змінює твоє тіло та розум, дозволяє зосередитись на собі, розслабитись та відпустити зайві думки. 

Медитація у поєднанні із практикою дихання, її також називають пранаяма, заспокоює та зменшує стрес. Зосередившись на вдиху-видиху та виконанні вправи, ти єднаєшся із моментом та ігноруєш усе, що тебе оточує. Це чудовий спосіб перезавантажитись! 

Покращує роботу легенів 

Регулярні дихальні вправи сприяють збільшенню місткості легенів та покращують їх роботу. Такі прості вправи та асани можуть убезпечити тебе від таких захворювань, як кашель, бронхіт та астма. 

Йога допомагає покращити сон 

Порушення режиму, безсоння популярні проблеми, з якими стикається більшість людей. Гарний міцний сон одна з найважливіших основ здорового духу та тіла. Його нестача може призвести до підвищення ризику серцевих захворювань, проблем з нирками, високого тиску, тощо. Найкращий спосіб боротьби з цією проблемою є йога. Спеціальні асани допоможуть тобі покращити якість сну. 

Йога вчить, як правильно дихати 

Дихання це наша життєва сила, але найчастіше ми не надаємо цьому того значення, яке воно заслуговує. Ми ніколи не зосереджуємося на тому, як дихаємо, що призводить до поверхневого, прискореного дихання та коротких видихів. Йога допомагає нам регулювати цей процес завдяки ряду дихальних вправ та пранаями.

йога для беременных

Покращує настрій 

Нерідко можна почути, що для хорошого настрою тобі потрібно лише одне заняття йогою. Приказка, яка відповідає дійсності, оскільки йога допомагає позбутися млявості, та тривоги. Це не тільки зцілює душу і заспокоює розум, але і робить людину, що практикує енергійною і позитивною.

Навіщо займатися йогою для вагітних 

Йога рекомендується вагітним жінкам як невибагливий вид спорту, що стосується ніжних асан. Зменшує стрес, допомагає підтримувати хороший фізичний стан і навіть готуватись до пологів. Однак потрібно правильно вибрати метод йоги для вагітних, а саме пренатальна йога. Перш ніж починати або продовжувати практикувати йогу під час вагітності, потрібно звернутись до свого лікаря. 

Що потрібно для занять йогою 

Звичайно, йогою можна займатись без додаткового інвентарю та аксесуарів. Проте залучення допоміжних засобів допомагає не лише практикувати раніше недоступні асани, але і, що дуже важливо з терапевтичної точки зору йоги, правильно розташувати тіло.

Для новачків буде достатньо базових аксесуарів: килимок, ремінець для йоги та блок.  Детальніше ознайомитись з аксесуарами для йоги можна за посиланням. 

коврик для йоги

Килимок для йоги

Стрічка для йоги

блок для йоги

Блок для йоги

Обрати спорядження для йоги
Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (4 оцінили, средня: 4,50 з 5)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.