Навіщо розтягуватись після тренування

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 9.2.2021

Часто ти можеш почути рекомендації щодо розтягування після тренування. Але навіщо? Таке питання постає перед багатьма прихильниками спорту. У цій статті ми розповімо, чому потрібно розтягуватись після фізичних навантажень. 

Чи треба розтягуватись?

Існує дві категоричні відповіді на це питання: одні впевнені, що розтягування зменшує крепатуру і ризик травм, а інші навпаки, що це негативно впливає на ефективність та може спровокувати травму. Обидві сторони праві. 

Якщо розтягуватись “холодним” або з перенапруженими м’язами, виконувати вправи неправильно, ти найімовірніше відчуєш біль та навіть зможеш травмуватись. 

Якщо розтягування правильне, воно принесе лиш користь. Розтяжка дозволяє знизити м’язову скутість та допомагає прогресувати у спортивній діяльності, розвиває гнучкість, покращує поставу та рівновагу, запобігає травмам та навіть підвищує усвідомленість тіла. 

Розтягуватись до занять чи після?

Легка та динамічна розтяжка, наприклад, рухи вперед-назад, під час розминки точно не буде зайвою. Перед повноцінною розтяжкою м’язи потрібно розігріти, щоб їхня температура підвищилась. Тоді вправи матимуть більшу амплітуду , а тіло буде гнучкішим.

Стретчинг дозволяє відпочити м’язам, покращує еластичність і кровообіг. Розтягування є завершальним етапом тренування, яке дозволяє плавно повернутись у звичайний ритм. Через це ранкова крепатура не буде такою сильною, якою могла би бути. 

Як правильно розтягуватись?

Сеанс розтяжки для заспокоєння м’язів триває приблизно 10 хвилин. Поступово збільшуй амплітуду виконання вправи, але не примушуй себе. Розтягуй м’язи лише на видиху. Роби рухи спокійно та повільно, можеш заплющити очі. Це допоможе заспокоїтись, відчути своє тіло та скорегувати рухи.

Розтяжка найкраще працює у поєднанні з розслабленням. Якщо тобі складно виконувати деякі вправи, наприклад, розтягувати стегно стоячи, краще триматись за щось для правильного балансування. Поступово намагайся виконувати вправу без підтримки. 

Після розтяжки рекомендуємо трохи пострибати на місці. 

Для запобігання крепатури можеш використовувати масажний ролик.

Він пропрацьовує глибокі м’язи завдяки 3-D вставкам та заспокоює напружені частини тіла. Його можна використовувати перед тренуванням як додаткову вправу до розминки та після для розвитку гнучкості та уникнення ризику травм.

Виконуй розтягування із задоволенням, закінчуй тренування із насолодою та без болю у м’язах! 

Decathlon.ua
Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Ще немає оцінок)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.