DECA Blog in Ukraine
Маска Easybreath: поплаваємо?

Легендарна маска Easybreath для снорклінгу — інновація Decathlon, яка дозволяє насолоджуватися підводним світом та водночас дихати як на суші. Ми познайомимо тебе з унікальною технологією цієї маски й відповімо на найпопулярніші запитання.

Easybreath: як це працює?

Це перша у світі маска для снорклінгу, яка дозволяє дихати під водою носом та ротом без перешкод. Панорамний кут огляду на 180° дає змогу все чудово роздивитися. Проблему запотівання лінзи повністю усунено завдяки подвійному потоку повітря. Вода в трубку не потрапить, адже маска Easybreath має механізм DRY-TOP, який ущільнює верхню частину трубки при зануренні.
"Ми зробили революцію у підводному плаванні, створивши Easybreath, але нашим завданням було запропонувати цю інновацію за доступною ціною".

Емілі, менеджер з випуску продукції для снорклінгу
Як створювалася маска?

Команда розробників провела дослідження на пляжах Європи, Китаю та Бразилії, і результати були дуже чіткими: снорклінг часто сприймається як дуже складний вид спорту. На основі цього спостереження зародився проєкт Easybreath з метою розробити продукт, з яким снорклінг стане простим та доступним. Щоб досягти бажаного результату, нам знадобилося 50 протоколів випробувань, 7 років проєктування, 30 прототипів, 3000 офіційних оглядів й 1 патент.
Прототипи аби "монстри" масок
Маска №1
Це була не функціональна модель, а трубкою. демонстрація концепції маски на все обличчя з інтегрованою трубкою.
1
Маска №2
Після перших випробувань "монстра" №2, команда розробників відзначила деякі аномалії, спричинені вигнутою лінзою, що негативно впливала на зір та викликала нудоту.


2
Маска №3
Для прототипу №3 кут огляду було вдосконалено. Помилку конструкції було вирішено заміною вигнутої лінзи. Однак ця версія мала проблему із запотіванням.
3
Маска №4
Працюючи над прототипом №4, команда зосередила свої зусилля на керуванні потоками повітря, щоб усунути запотівання. Щоб знайти рішення, яке не вплине на комфорт дихання та якість бачення, знадобилося багато коригувань.
4
Маска №5
Прототип №5 був повністю функціональним і вже мав елементи фінального дизайну. Дизайн лінзи, яка асоціюється з Easybreath, та певні естетичні аспекти були скориговані, а потім підтверджені цією версією.
5
Маска №6
Маску удосконалили, й тепер модель №6 доступна у магазині.


6
Найпопулярніші запитання:
Який розмір обрати?

Доступні 2 розміри масок Easybreath підходять формі обличчя 90% користувачів. Для дітей від 10 років і жінок підійде маска розміром S/M, а для чоловіків – M/L.
Щоб обрати правильний розмір, одягни маску і перевір, щоб вона щільно прилягала до обличчя. Між підборіддям і низом маски не має бути щілини.
Чому у масці не можна пірнати на велику глибину?

Оскільки об'єм повітря в масці Easybreath більший, ніж у звичайній, при зануренні більше ніж на 1 м, у ній збільшується тиск. Це викликає відчуття дискомфорту. Пірнання на більшу глибину вимагає вирівнювання тиску через продування, а в масці Easybreath це неможливо, бо плавець не має доступу до носа.
Як працює система захисту від запотівання?

Вона діє за таким же принципом вентиляції, як і захист від запотівання для лобового скла автомобіля. Свіже повітря спочатку потрапляє на лінзу маски, а потім доходить до носа або рота. Вологе повітря, що видихається, відводиться через бічні канали з пластику та силікону, які направляють його у трубку. Таким чином, повітря всередині маски постійно оновлюється. Зверни увагу, що оптимальна температура води для використання маски становить 18°C і вище.
Яким чином система DRY-TOP блокує потрапляння води в маску?

Система створена для запобігання потрапляння води в трубку в умовах невеликих хвиль або коли плавець глибоко занурює голову, спостерігаючи за морським життям. У трубці міститься поплавець, який підіймається, коли ти занурюєшся, і закриває трубку. Перед спливанням на поверхню не забудь продути трубку, щоб поплавок знову опустився.
Яких заходів безпеки потрібно вживати з маскою?

Передусім, слід запобігати потраплянню піску в трубку! Якщо все-таки не вдалося цього уникнути, не намагайся закріпити трубку на масці силоміць. Промий трубку і маску перш ніж одягнути її. Пісок може також заблокувати поплавець у трубці. У такому разі треба ретельно промити трубку чи, використовуючи тонку спицю, прочистити вентиляційні отвори. Потім варто сполоснути трубку.

© 2019 Decathlon Ukraine
e-mail: info@decathlon.ua