Лижі: три основні пункти для вдалого вибору

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 24.1.2022
Гірськолижний спорт, фрирайд чи універсальний стиль? Який розмір лиж обрати? Широкі чи вузькі? Як же не помилитись та взяти саме ті, що тобі потрібні? Запам’ятай три основні критерії, які слід враховувати при виборі обладнання: твій стиль катання, рівень підготовки та будова тіла.

Стиль катання

 • ГІРСЬКОЛИЖНА ТРАСА

Ти любиш робити красиві віражі на гірськолижних схилах? Обирай гірські лижі. Досить вузькі, вони принесуть тобі більше маневровості й гарне зчеплення.

 • УНІВЕРСАЛЬНИЙ СТИЛЬ

Якщо ти полюбляєш обкатані траси, так само як і гру з рельєфом, обирай лижі All Mountain. Досить широкі – від 75 до 85 мм, з довгим носом і легким «рокером» (зворотним прогином). Незалежно від якості снігу вони забезпечать хорошу керованість на схилах.

 • ФРИРАЙД

Ти віддаєш перевагу катанню поза підготовленими трасами? Тож без сумніву, тобі потрібна пара лиж Фрирайд (Freeride). Дуже широкі – понад 85 мм та оснащені переднім та заднім «рокером», вони наче пливуть пухким снігом під час їзди.

 • ФРИСТАЙЛ

Нарешті якщо ти віддаєш перевагу сноупаркам, стрибкам та полюбляєш пробувати нові модулі, обирай модель Фристайл (Freestyle). Подвійний ніс лиж забезпечує їхню легкість, стійкість та високу маневровість.

Твій рівень

 • ПОЧАТКІВЕЦЬ
  Ти хочеш почати кататися на лижах та вдосконалюватись. Проте ти відчуваєш, що ще не час атакувати найскладніші траси та схили.
 • ВПЕВНЕНИЙ
  Тобі комфортно на зелених і червоних трасах, на більшості схилів і видів снігу, ти опановуєш повороти і хочеш просуватися в техніках.
 • ЕКСПЕРТ
  Ти ганяєш всіма трасами. Прекрасно знаєш, як змінювати траекторії – малі та великі радіуси, різані повороти та прослизання.

Твоя тілобудова

Для вибору лиж необхідно враховувати твій зріст і вагу.

РОЗМІР
– Гірські лижі: від -5 до -15 см нижче росту
– All mountain: на 10 см нижче твого зросту
– Фрирайд: від – 5 см до + 10 см твого зросту
– Фристайл: на 10 см нижче твого зросту

Чим коротші лижі, тим краща твоя маневровість. Саме тому початківцям рекомендується обирати менші моделі. Чим вищий твій рівень катання, тим довші лижі.

Вага лижника також впливає на його повороткість. Важливо пам’ятати і про те, що вона безпосередньо впливає на рівень жорсткості виробів. Чим більша вага, тим жорсткіші повинні бути лижі.

Тепер ти знаєш, на що треба звернути особливу увагу. Насправді, це не так і складно. Ми завжди раді допомогти тобі, чекаємо на тебе в Decathlon!

Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Ще немає оцінок)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.