Каяк чи САП: Що обрати?

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 23.6.2020

Веслування як на байдарках, так і на САП-дошках – це надзвичайно весела пригода на свіжому повітрі. Але якщо раніше не доводилось “кататися” на них, виникає питання. Що варто обрати: каяк чи САП? Обираючи, слід звернути увагу на кілька факторів.

Фізична підготовка. САП потребує вищий рівень підготовки, адже веслувати треба стоячи на дошці. М’язи всього тіла активуються, щоб підтримувати баланс на воді. Веслування на каяках відбувається сидячи. Багатьом людям подобається катання на ньому саме через це комфортне положення. Під час тренування залучені м’язи лише верхньої частина тіла.

Водойми і транспортування. САП-дошки і каяки бувають жорсткими і надувними. Останні дуже зручні у транспортуванні. Однак, в цілому САП-дошка має перевагу за цією характеристикою, оскільки вона трохи легша та менш об’ємна. Це особливо важливо, якщо ти живеш далеко від водойм. Але і тип водойми вплине на вибір. Поруч спокійне озеро чи невгамовна річка?

Твої цілі. Каяк більше підходить, якщо сумніваєшся у своїх здібностях утримувати рівновагу. Водночас, якщо бажаєш навчитись почувати себе стабільно на воді та балансувати – обирай САП. Якщо ж просто хочеться провести вихідний день біля води й побути на відкритому повітрі, бери каяк. Все ж зручніше сидіти, а не стояти.

Функціональність. Полюбляєш йогу та хочеш пізнати дзен на воді? Пірнати у воду теж звучить непогано? Тоді САП-дошка – те, що тобі треба! Крім того, на ній знайдеться місце для дитини чи домашнього улюбленця, і ви зможете насолоджуватись видом у парі. Але не забувай, що на каяк можна посадити мало не всю сім’ю (2-3 людини) та відпочивати разом.

Розмір. Хоч це не ключова ознака при виборі, але варто пам’ятати, що каяки і САП-дошки бувають різні за розмірами та функціями. Деякі моделі підходять для коротких виїздів, тоді як інші можуть служити для набагато більших дистанцій. Подумай, що тебе цікавить більше.

Зрештою, є багато особистих уподобань. Рекомендуємо скласти список усіх плюсів та мінусів та обрати водне спорядження, яке буде дарувати задоволення багато років!

Часті питання про каяк і САП

Які САП-дошки найпопулярніші

Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Ще немає оцінок)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.