Який одяг обрати для кардіо тренувань

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 15.3.2021
кардио тренировка

Чи має значення, який спортивний одяг вибрати для занять кардіо тренуваннями? Уяви ситуацію. У спортзалі Маша біжить уже восьмий кілометр. Але виглядає так, ніби вона щойно прийшла: суха футболка, ніяких плям від поту … А її сусід по біговій доріжці Борис в мокрому одязі вже на 3-му кілометрі. Як так сталося? Маша в кращій фізичній формі? Зовсім ні! Вся справа одязі. А щоб не бути як Борис, ми розповімо про правильний вибір одягу для фітнесу і на що звертати особливу увагу.

Одяг для кардіо тренувань: На що звернути увагу?

Відведення вологи: Кардіо тренування завжди супроводжується активним пітнінням. Якщо на тобі, наприклад, звичайна домашня футболка, вона швидко стане мокра, бо вона вбирає та утримує піт. А спеціальний одяг для кардіо тренувань поглинає піт та відводить його на зовні. Також якщо твої заняття інтенсивні, обирай одяг з додатковими вентиляційними вставками на спині, за колінами, на талії, тощо. 

Легкість: Для свободи рухів вибирай легкий матеріал. Обов’язково звертай увагу на його еластичність, щоб виконувати усі вправи без обмежень. При цьому крій не має особливого значення і залежить лише від твого смаку: підійде і вільний крій, і вузький. 

Контроль запаху: Окрім властивості відводити піт, деякі матеріали мають технологію контролю запаху. Це ідеально підходить для інтенсивного кардіо тренування. Після заняття в такому одязі залишаться лише приємні відчуття.

одежда для тренировок

Склад одягу для фітнесу

Але як знайти екіпірування, яке оснащено цими характеристиками? Для цього перевір, з чого зроблено одяг. Склад дозволить легко знайти правильний одяг для твого виду спорту. 

Бавовна – натуральна і дуже міцна. Відповідає за м’якість, комфорт та тепло. Але вона вбирає й утримує вологу. Тому її використовують у повсякденному одязі та для низькоінтенсивних видів спорту, як-от м’яка йога або пілатес.

Спандекс – його волокна переплітаються з іншими, включно з бавовною та поліестером. Його додають для еластичності та свободи рухів.

Поліестер – найпопулярніший матеріал для спортивного одягу. Підходить для високоінтенсивних тренувань, адже забезпечує відведення вологи й чудово дихає. Він має здатність запобігати появі неприємних запахів, проте низьку. 

Поліамід – ще більш повітропроникний, ніж поліестер, але дещо цупкіший. Використовується в найбільш технічному одязі для тривалих та інтенсивних тренувань. Має середню здатність запобігати появі неприємних запахів. 

Віскоза – належить до синтетичних матеріалів, проте виготовляється з натуральних волокон. Її отримують з деревини, переважно ялини, сосни чи буку. У поєднанні з бавовною, це дуже міцний матеріал, що дихає та відводить вологу.

одежда для тренировок мужская

Спортивний одяг: деталі теж мають значення

Окрім складу та технічних характеристик одягу, рекомендуємо звертати увагу на види швів. Так, такі деталі  теж дуже важливі! Кардіо тренування дуже інтенсивні. Ти дуже багато рухаєшся у різних напрямках. Й одяг гарантовано треться об тіло. Щоб уникнути подразнення й почервоніння від швів, звертай увагу на їх види.

Види швів одягу для тренувань:

одежда для фитнеса

Звичайний шов, що просто з’єднує два полотна. Його дуже часто використовують у спортивних речах, але він виступає з матеріалу та може подразнювати шкіру. 

Плоскі шви, що не виступають. Матеріал зашитий внапуск, що робить його приємним для шкіри. Ризик натирання чи подразнення значно менший.

одежда для тренировок

Проклеєні шви, полотна склеєні між собою. Повністю плоскі та не мають різьби, яка подразнює. 

Тепер в магазині спортивного одягу ти впевнено можеш рушати до відділу фітнесу та обирати найкращий варіант для себе! А ознайомитися з товаром вже зараз ти можеш на нашому сайті.

Одяг для фітнесу
Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Ще немає оцінок)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.