Які бувають ласти та як їх вибрати

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 28.5.2021
ласты

Незамінний атрибут для плавців, який значно полегшить пересування у товщі води, активізує роботу м’язів ніг та їхнє зміцнення це ласти.
Щоб правильно вибрати ласти, необхідно ознайомитись з їхнім призначенням. Одні краще підходять для тренувань у басейні, тоді як інші для глибоких занурень у відкритому водному просторі.
У цій статті ми розглянемо особливості різних типів ластів і з’ясуємо, на що варто звернути увагу при виборі.

Види ластів

Перше, з чим необхідно визначитися, це довжина. Довгі ласти підходять для швидкого плавання у відкритому просторі та глибоких занурень. Варто пам’ятати: що довші ласти, то більше зусиль необхідно буде докласти ногами.

Короткі ласти краще підходять для тренувань у басейні. Вони допоможуть у тренуванні правильної техніки плавання та ритму рухів.

Ласти з закритою п’ятою

Цей вид ластів відрізняється щільною посадкою на нозі, гнучкістю та зручністю. Їх можна взувати на босу ногу. Однак тут радимо ретельно підійти до вибору розміру, оскільки відрегулювати його неможливо. Для більшої зручності рекомендовано придбати спеціальні шкарпетки.

Ласти з відкритою п’ятою

На відміну від попереднього виду ластів, ці оснащені п’ятковими ременями, за допомогою яких можна регулювати розмір. Ці ласти є більш жорсткими та обов’язково потребують спеціальних ботів (капців). Такі ласти забезпечують високий рівень маневреності та можуть використовуватись для будь-яких видів занурень.

ласты с закрытой пяткой
ласты с открытой пяткой

Як правильно вибрати ласти

За призначенням

 Перше, від чого треба відштовхуватись при виборі, вид підводного плавання: занурення з аквалангом, фридайвінг, підводне полювання. 

Для занурення з аквалангом використовують ласти з відкритою п’ятою. Зазвичай пірнач одягає боти мокрого гідрокостюма, чи вшиті боти сухого, що забезпечує краще зчеплення із ластами та дозволяє долати сповільнення, спричинене додатковим спорядженням аквалангіста.

Для специфічних занурень, як-от спортивне підводне плавання або просте швидкісне плавання, віддають перевагу довгим та вузьким пластиковим ластам. Вони дозволяють розвивати дуже велику швидкість.

Що жорсткіші лопаті, то більше м’язових зусиль тобі доведеться докласти. Гнучкі ласти дозволяють працювати стопами більш розмашисто та ефективно. Для підводного полювання варто придивитися до ластів з еластичного виду пластику, з тонкими довгими лопатями та закритою п’ятою. Це забезпечуватиме краще зчеплення та дозволить легше нарощувати швидкість.

Для тренувань у басейні або плавання на невеликій глибині зверни увагу на ласти з закритою п’ятою. Вони можуть бути пластиковими або гумовими. Ласти з більш м’якого матеріалу краще підійдуть для плавання на невеликій глибині, а більш жорсткі для відпрацювання різких маневрів.

снорклинг

За розміром

Ділимося лайфхаком для перевірки правильності розміру ластів. Обери модель ластів та встань навшпиньки. При відриванні ніг від підлоги  ласти повинні залишатися на п’яті. Якщо ж п’ята підіймається сама (без ластів), варто приміряти більшого менший розмір. Звичайно, якщо ласти затісні та відчувається дискомфорт, сміливо обирай більший.

Щодо розмірної сітки ластів, то кожна пара йде на два розміри, наприклад, 47-48, 49-50 і т.д. 

Важливо пам’ятати, що при пірнанні в холодну воду з ластами із закритою п’ятою або регульованими ластами, тобі обов’язково знадобляться неопренові шкарпетки . Вони допоможуть зберегти тепло та захистять від натирання. 

Неопренові шкарпетки можуть бути різної товщини (3, 5, 7, 9 та 10 мм).Це також важливо враховувати при підборі розміру ластів. Залежно від товщини шкарпетки, додай до свого звичайного розміру ластів ще декілька.

Так, для шкарпетки товщиною 3 мм додаємо 1-2 розміри, для 5 мм 3-4 і так далі.

Пояснюємо на прикладі: якщо розмір твоєї ноги 44 см, а товщина шкарпетки  7 мм, то необхідно додати 3 або 4 розміри. От і виходить, що розмір твоїх ластів 47-48. 

Також важливо, щоб місця у калоші ласта залишилось трохи із запасом. Це дозволить запобігти  ризику порушення кровообігу, і, як наслідок, судоми. 

Чекаємо на тебе в одному з магазинів, де наші консультанти допоможуть тобі визначитись із розміром та видом ластів.

как выбрать ласты

Для дитини

Для дітей, які починають займатися плаванням в ластах, важливо, щоб вони бути м’якими, та не перевантажували ноги. Для перших тренувань підійдуть гумові ласти з закритою п’ятою. 

Але дитина росте і розмір її стопи теж збільшується. Тому практично обирати регульовані ласти, які дозволяють змінювати розмір. Для того, щоб переконатися, що ласта із закритою п’ятою не зіскакуватиме з ноги дитини та не перериватиме тренувальний процес, можна натиснути на носок ласта та попросити дитину висмикнути ногу. Якщо ласт не тримається на нозі підбирай менший розмір.

Обрати ласти
Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Ще немає оцінок)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.