Як зберегти їжу свіжою під час пікніка чи походу

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 17.7.2020

Усі ми любимо поїсти, тим паче на природі, під час походу чи пікніку, але у спеки можуть бути свої плани на їжу. М’ясо, риба, молочні продукти та навіть овочі з фруктами можуть зіпсуватись та спричинити отруєння. Ми розповімо, які продукти краще обрати в похід та як зберегти їжу свіжою.

Обирай продукти, що довго зберігаються

Підійдуть різні крупи: рис, булгур, гречка, кіноа. Каші можна приготувати на сухому молоці. Чудовою альтернативою буде їжа швидкого приготування: білкові супи, пасти та каші. Залий окропом та споживай із задоволенням!

Щодо продуктів, які швидко псуються, то ніхто не забороняє брати м’ясо та молочні продукти у похід. Однак рекомендуємо з’їсти їх якнайшвидше та не відкладати цю трапезу на останній день. М’ясо або рибу краще брати копченими. Так вони зберігаються довше.

Овочі та фрукти обирай не надо стиглі, у теплі вони достигнуть. Надавай перевагу висококалорійній їжі, яка займає мало місця: горіхи та сухофрукти.

Як зберегти швидкопсувну їжу на спеці

Якщо це одноденний похід, то приводів для хвилювання немає. Бери з собою терморюкзак чи термосумку, які підтримують температуру протягом 5-16 годин навіть без льоду. Якщо похід багатоденний, то їж продукти, що швидко псуються, протягом 1-2 дня, а далі харчуйся сухими продуктами.

Їжу, яку береш з собою на кемпінг, зберігай у термосумці зі льодом, це значно збільшить час зберігання. Овочі та фрукти зберігай у холодному, сухому, провітрюваному місці.

Зберігай їжу у відведеному місці. Наприклад, можна скласти усі продукти в окремому наметі та використовувати його як комору. Головне, аби у наметі було темно та прохолодно. Рекомендуємо для цього намет Fresh&Black. Завдяки унікальній системі навіть вдень у спеку всередині буде прохолода, яка не дасть продуктам швидко зіпсуватись.

Як зберігати їжу в поході без термосумки

Навіть якщо немає сумки-холодильника, продукти, які швидко псуються, можна зберегти свіжими, але ненадовго.

Зберігання у проточній воді
Якщо біля тебе є проточна вода — не втрачай можливість! Можеш зберігати продукти у воді, тільки не забудь їх зафіксувати, аби вони не попливли з течією. Та слідкуй, щоб їжа була в тіні.

Зберігання у землі
Можна зберігати продукти в землі: попередньо вирий ямку та потурбуйся, що вона була в тіні. Поклади контейнери з їжею в яму та засип землею або прикрий соломою чи травою. Але не забувай поглядати за своїми запасами. Сусіди по кемпінгу або тварини можуть повечеряти твоїми продуктами.

Смачного походу!

Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Ще немає оцінок)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.