Як зберегти водонепроникність взуття

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 19.10.2020
Під час туристичної подорожі черевики часто брудняться та контактують з водою. Виникає питання: як мити та сушити взуття, щоб зберегти водонепроникні властивості? У статті ми поділимося 4 порадами щодо догляду та подовження терміну експлуатації черевиків.
 

Миття та чистка взуття

Після походу у вологу погоду важливо якнайшвидше почистити взуття, особливо шкіряне. Ризик полягає у тому, що бруд може пересушити шкіру та черевики втратять свої водонепроникні властивості.Перш ніж чистити верхню поверхню, постукай підошвою, щоб видалити залишки пилу та бруду. Далі найпростіший та найефективніший спосіб — мити взуття вручну з м’якою губкою у теплій воді з нейтральним мильним розчином. Якщо черевики сильно забруднені, можна використати маленьку щітку для очищення швів та гачків.Перед миттям рекомендуємо виймати устілку, щоб не намочити її.

Сушіння

Ноги потіють всередині, і вода також може потрапити всередину через верх взуття під час дощу. Тому після походу потрібно сушити черевики, щоб вони не втратили свої властивості. Сушити слід при кімнатній температурі. Без устілок черевики висохнуть швидше.

Також треба уникати прямого нагрівання від батареї, радіаторів чи палючого сонця, наприклад. Сильне нагрівання висушить шкіру, пошкодить клей та навіть може деформувати взуття. Найкраща техніка — набити черевики газетою та залишити сушитись. Папір поглине вологу, а взуття збереже свою форму.

Відновлення водонепроникності

Змінити гідроізоляційну здатність взуття неможливо, однак можна відновити втрачені водонепроникні властивості черевиків. Для цього можна використовувати віск для шкіряного взуття або спрей. Відновлювати водонепроникні властивості слід 1-2 рази на рік.Перед використанням спрею, прочитай інструкцію та відкрий вікна, щоб уникнути вдихання парів. Нанось спрей на відстані приблизно 20 см від черевиків. Розпилюй засіб рівномірно на всю поверхню. Залиш взуття сохнути на 10 годин. Якщо це віск — потрібно нанести його м’якою губкою на усю поверхню та залишити сохнути. Він зберігає дихальні властивості, захищає від плям та пом’якшує шкіру.

УВАГА: Взуття, що не є водонепроникним, не набуде водонепроникних властивостей лише завдяки допоміжним засобам.

Зберігання

Перед зберіганням переконайся, щоб взуття сухе. Уникай контакту черевиків з джерелами тепла та прямих сонячних променів. Зберігай їх у сухому провітрюваному місці. Якщо не плануєш використовувати взуття протягом тривалого періоду, набий його газетою для підтримки форми. Бажаємо цікавих походів та довгих років служби твоєму взуттю!

Купити водонепроникні черевики
Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (1 оцінили, средня: 4,00 з 5)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.