Як вибрати велосипед: гірський, шосейний, міський та гібридний

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 9.3.2021
как выбрать велосипед

Плануєш покупку велосипеда, проте досі плутаєшся у їхніх видах та не можеш визначитись? Можливо, тобі потрібен міський велосипед? Або ти хочеш їздити по лісу? Тоді краще придивись до гірського. Може краще обрати гібридний, щоб і в ліс, і в місто? Зараз усе пояснимо, у цій статті ми розповімо як обрати велосипед

Як обрати велосипед 

Якщо ти вагаєшся, який велосипед обрати, потрібно продумати мету покупки, місце та тривалість твоїх поїздок.  Наприклад, шосейний велосипед може підкорити тебе тонкими колесами та швидкістю, але для поїздок на дачу він не підійде. Щоб не помилитись із вибором та насолоджуватись велоспортом, ознайомся із запропонованими видами велосипедів. 

Коли ти визначишся із головним критерієм, орієнтуйся на розмір, бюджет та дизайн. 

Види велосипедів 

Шосейні велосипеди 

Ці велосипеди призначені для їзди на дорогах. Звичайно, з ними можна їздити й по тротуарах або у парку, але вони призначені для відкритих доріг, де розкривається їхній потенціал. Вони дуже легкі та набирають найвищу швидкість із найменшими зусиллями, саме тому і призначені для перегонів. Однак ці характеристики мають свою ціну велосипед складно контролювати на повільній швидкості, адже велосипедист розташовується високо над шосейником та вигинається вперед. Якщо ти хочеш практикувати та удосконалювати навички їзди, плануєш їздити на швидкості приблизно від 20 км/год, можеш придивитись до шосейного велосипеда. 

Також і через його легкість, велосипед має велику ймовірність несправності на нерівній місцевості, бо його призначення їзда потрасі, тому при правильному використанні, ти не зіткнешся із цією проблемою. 

шоссейный велосипед

Гірські велосипеди 

Це повна протилежність шосейним велосипедам. Вони призначені для їзди по бездоріжжю. Якщо ти мрієш про великий джип, то вигляд гірського велосипеда тобі сподобається. Він великий та міцний, тяжкий та має широкі колеса та амортизаційну вилку, що забезпечує комфорт на складних дорогах та допоможе подолати будь-які перешкоди. Проте це буде “гасити” приблизно 25% твоїх зусиль, на відміну від шосейного.
Він може бути твоїм транспортом до роботи або навчання, якщо дорожні умови у твоєму дворі не ідеальні. Або чудовою альтернативою для прихильників їзди по нерівній місцевості. 

горные велосипеды

Міські велосипеди 

Міські велосипеди створені для комфортного пересування по місту. Варіант для тих, хто планує придбати практичний велосипед для щоденних поїздок.

Він оснащений низькою рамою для легкого кріплення та демонтажу, що ідеально підходить для недосвідчених велосипедистів. Під час катання, завдяки регульованому сідлу, твоя спина залишатиметься рівною.

Гібридні велосипеди 

Як можна здогадатися із назви, це поєднання шосейного та гірського велосипеда. Його ширина коліс та вага знаходяться десь  між цими моделями,  і забезпечують водночас швидкість та комфорт. Гібрид взяв найкращі характеристики з попередніх моделей, тож є універсальним та дозволяє їздити як по дорогах, так і по лісу. Оптимальний варіант для прихильників довгої їзди на велосипеді. 

Крім того, вони мають більше кріплень на рамі, що дозволяє встановлювати додаткові аксесуари, як-от стійки, крила та сумки. 

гибридные велосипеды

ТОП  4 велосипедів

Якщо ти вже знаєш тип свого майбутнього велосипеда, ознайомся із нашими найкращими пропозиціями велосипедів з погляду ціни та якості. 

Шосейний велосипед Triban RC500

Має комфортну геометрію для перегонів. Ергономічне алюмінієве пряме кермо для кращого утримання та стійкості. Легка та зручна у використанні вилка з карбоновими пластинами. Завдяки механічним дисковим гальмам дозволяє поступово гальмувати навіть у вологу погоду. 

лучшие горные велосипеды

Гірський велосипед Rockrider ST530

Полегшує керування: гідравлічні дискові гальма, широкі покришки та кермо. Легка та комфортна рама з алюмінію, що дозволяє маневрувати. Ексклюзивне ергономічне сідло для надійної фіксації. У будь-яких умовах, навіть у бруді, велосипед забезпечує потужність та плавність гальмування. 

лучший велосипед для города

Міський велосипед  Elops 120

Велосипед з низькою рамою для комфортніших поїздок по місту. Твоя спина залишатиметься прямою протягом усього часу. Має 6 швидкостей із зовнішнім перемикачем для подолання будь-яких перешкод та несподіваних зупинок у місті. Безпека завдяки переднім і заднім алюмінієвим гальмам. Багажник на 27 кг, крила і кожух ланцюга.

виды велосипедов

Гібридний велосипед  Riverside 120

Оснащений сталевою рамою та гібридними покришками як для доріг, так і для бездоріжжя. Велосипед забезпечує ефективне та безпечне гальмування. Обладнаний ексцентриком на обох колесах. Дозволяє легко перемикатися між 8 швидкостями одним важелем.

Обрати велосипед
Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Ще немає оцінок)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.