Як вибрати гірськолижну маску

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 8.12.2020

Один з головних елементів спорядження підкорювача або підкорювачки схилів — це маска. Недарма її вибору приділяється так багато уваги, адже маска напряму впливає на комфорт під час відпочинку на гірськолижному курорті. Потрібно врахувати всі фактори та не заплутатись: відтінки лінзи, розмір, наявність вентиляції, захисту від запотівання тощо. У цій статті ми розповімо, як правильно обрати гірськолижну маску для забезпечення гарної видимості та оптимального захисту.

Обирати гірськолижну маску потрібно на основі 3 базових факторів: 

  1. погода,
  2. захист від запотівання,
  3. розмір.

Погода

Головне завдання гірськолижної маски — покращити видимість під час катання. За умов гарної погоди відблиски можуть засліпити райдера. А наступного дня туман може спричинити погану видимість. Щоб захистити себе від несподіваних падінь, обирай маску відповідно до погоди. Лінза пристосовується до погоди та дозволить отримувати задоволення від катання за будь-яких умов.

Туман та сніг

Обирай світлі лінзи, наприклад, рожеві чи жовті. Вони покращують видимість рельєфу в разі негоди.

Сонце

Обирай затемнену лінзу. Темне покриття захищає очі від сонця. Якщо швидко темнішатиме або хмари вкриють небо, можеш не турбуватися щодо маски. Маски Wedze мають покриття, яке покращить видимість навіть за таких умов. Проте, будь обережним та катайся лише на знайомих місцевостях.

Всепогодні маски

Універсальні маски — справжні улюбленці прихильників зимових видів спорту. Вони підходять як для сонця, так і для снігопаду. Лінза самостійно підлаштовується під погодні умови та пропускає потрібну кількість променів або навпаки блокує їх.

Також існують маски зі змінними лінзами на магнітах, які можна “переодягати” залежно від погоди. Це чудовий варіант для досвідчених райдерів, які знають, що потрібно за конкретних умов. Перевага такої маски над універсальною в тому, що вона краще контрастує видимість.

Захист від запотівання

Погану видимість може спричинити не тільки неправильно підібрана лінза, але і її запотівання. Це може зіпсувати весь процес катання. Щоб цього уникнути, перевіряй маску на наявність вентиляції та захисту від запотівання.

Захист від запотівання і конденсату забезпечує подвійна лінза. Трішки фізики: повітря між екранами лінзи створює теплову ізоляцію, тому термічний вплив на скельця незначний.

Також внутрішня сторона лінзи оброблена речовиною, яка запобігає запотіванню. Пошкодження покриття на внутрішній стороні погіршить захист від запотівання.

Якщо плануєш провести на сніжних схилах увесь день — обирай маску з вентильованою лінзою та отворами у корпусі. Це забезпечить потрапляння повітря всередину та його циркуляцію. Тому важливо не блокувати отвори шарфом чи пов’язкою на шиї.

Аби маска не подряпалась, зберігай її належним чином: не кидай просто в рюкзак, а носи у спеціальному кейсі чи чохлі. Зайвий раз не торкайся поверхні лінзи.

Розмір

Маски Wedze мають два розміри:

  • S — підійде для людей з вузькими обличчям, дітей та для окружності голови до 55 см.
  • L — підійде для людей з широким обличчям та для окружності голови від 56 см.

На що звернути увагу при виборі маски?

  • Маски обмежують кут огляду. Обирай потрібне поле зору на основі своїх уподобань.
  • Маски мають регульовані ремені для фіксації з 1-2 пряжками. З 2 пряжками відрегулювати посадку маски зручніше.
  • УФ-промені шкідливі для очей, тож обирай маску, яку сертифіковано за стандартом EN174. Усі маски Wedze пройшли таку сертифікацію та оснащені 100% захистом від ультрафіолетових променів.
  • Люди, які носять у повсякденному житті окуляри для корекції зору, можуть підібрати маску суміжну з ними. Щоб дізнатися більше, запитуй у консультанта або ознайомся з інформацією на сайті decathlon.ua
Купити гірськолижну маску
Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (1 оцінили, средня: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.