Як вибрати гідрокостюм

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 19.4.2021
как выбрать гидрокостюм

Гідрокостюм – це справжній порятунок для прихильників водних видів спорту: підводне плавання, дайвінг, снорклінг та багато іншого! Проте щоб захистити себе від переохолодження та можливих травм, потрібно правильно вибирати гідрокостюм. Про що ми зараз і розповімо! 

Навіщо потрібен гідрокостюм 

Гідрокостюм – це спортивне спорядження, яке захищає тебе від холоду у воді. Не секрет, що температура моря чи океану суттєво відрізняється від температури тіла людини. Плавання у дуже холодній воді можливе тільки у гідрокостюмі. Тому щоб насолодитись водними видами спорту, а не бігти із синіми губами на берег через лічені хвилини, потрібно одягати гідрокостюм. 

Гідрокостюм не тільки захищає тіло від охолодження, але й збільшує плавучість. Завдяки спіненому матеріалу, ти рухаєшся швидше та впевненіше.

Типи гідрокостюмів 

 • Сухий

  Гідрокостюм, який не пропускає воду всередину. Підходить для плавання за дуже низької температури. Він захищає усе тіло та зберігає тепло завдяки його ж температурі. Сухі костюми найчастіше виготовляються з неопрену або триламінату. Гідрокостюми з неопрену тепліші, але займають більше місця.

 • Мокрий

  Найпопулярніший тип гідрокостюму, який пропускає воду та працює як термос. Вода, що потрапила всередину, нагрівається температурою тіла людини, а неопреновий матеріал зберігає теплоізоляційні властивості.

 • Напівсухий

  Гідрокостюм, який поєднує характеристики сухого та мокрого. На відміну від мокрого, він пропускає менше води шляхом технологічних ущільнень та швів. Зберігає тепло завдяки товстому матеріалу та температурі води всередині.

какой гидрокостюм выбрать

Матеріал виготовлення гідрокостюмів

Неопрен, матеріал, з якого виробляють гідрокостюми, – це синтетичний та гнучкий каучук з великими ізоляційними властивостями. Однак неопренова піна може пропускати воду. Неопрен утримує воду між гідрокостюмом і шкірою, тоді як температура тіла нагріває воду та зменшує втрати тепла (згадуємо про механізм термоса). 

Найпопулярніші піни на ринку мають товщину від 2 до 5 мм. Прикладом гідрокостюму товщиною 2 мм є неопреновий гідрокостюм Aptonia для тріатлону. Однак враховуй, чим товщий гідрокостюм, тим більша плавучість.

При виборі гідрокостюму, звертай увагу, як розподіляється товщина неопрену в конкретній моделі. Якщо у тебе слабкі ноги, які «тонуть», вибирай гідрокостюм з посиленими вставками на стегнах і ногах. 

Якщо ти не маєш проблем з плавучістю, або займаєшся з раннього віку та маєш чудове положення у воді, вибирай рівномірно розподілену товщину неопрену.

Як правильно вибрати гідрокостюм 

Для дуже теплої води

Характеристика:

 • дуже теплі води Червоного моря,

 • переважно влітку,

 • температура води вище 25 °C.

Якщо ти збираєшся пірнати лише у відпустці в теплих країнах, та ще й під час курортного сезону, а заплановані занурення не будуть занадто глибокими (до 20 м), неопреновий гідрокостюм товщиною 1-3 мм буде оптимальним вибором.

Однак слід пам’ятати, що температура води падає з глибиною. Крім того, підвищується тиск, який стискає неопрен, з якого складається гідрокостюм. Це робить його тоншим та менш ізоляційним від холоду. Якщо плануєш занурюватись на більшу глибину, рекомендується більш щільний гідрокостюм (3 – 5 мм).

гидрокостюм мокрого типа

Для теплої води

Характеристика:

 • Теплі води Середземного моря,
 • Теплі води Чорного моря,
 • температура води 20 – 16 °C.

Для дещо прохолодніших вод обирай гідрокостюм з неопреном 3-5 мм. Однак завжди слід пам’ятати принцип, чим глибше, тим холодніше, тому для глибших занурень краще вибрати гідрокостюм на 5-7 мм.

Для середньої температури води

Характеристика:

 • глибше занурення в Середземне море,
 • глибше занурення в Чорне море,
 • температура води 16 – 10 °C.

Якщо ти збираєшся провести довгий час на глибині, можна придивитись до напівсухого костюма. Вода потрапляє всередину, але в менших кількостях. Такий напівсухий гідрокостюм врятує тебе від холоду навесні/восени або на глибокі занурення.  

виды гидрокостюмов

Для холодної води

Характеристика:

 • холодні води,
 • дайвінг,
 • температура води нижче 10 °C.

Якщо ти плануєш пірнати в холодних водах, таких як Північне море або Балтійське море, або зимові занурення під лід, єдиним правильним варіантом є сухий костюм.
Ізоляцію забезпечує повітря, а не вода, як у випадку з мокрими та напівсухими костюмами. 

Перед використанням, перевір готовність костюму та пройди відповідну підготовку.

Обрати гідрокостюм
Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Ще немає оцінок)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.