Як вибрати баскетбольне взуття

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 14.1.2021

Баскетбол один із найдинамічніших видів спорту, адже під час матчу гравець пробігає в середньому 4 кілометри! Гра вимагає швидких ривків та різких змін напрямку. Через це нижні кінцівки баскетболістів схильні до травм, як-от розтягнення щиколотки або розрив сухожиль. Щоб зменшити ризик загрози, потрібно правильно підібрати взуття для гри, яке не тільки захищатиме від травмування, але і покращить твою ефективність. Нумо дізнаємось, як обрати ідеальні кросівки для баскетболу. 

Твій рівень

Перш за все, потрібно визначити твій рівень гри. Якщо ти тільки починаєш освоювати ази баскетболу, не обов’язково одразу купляти дороге спорядження. Дешевші кросівки не означають неякісні. Просто їхні властивості не будуть на рівні з дорогими аналогами, але їх буде достатньо для початківця. Підійдуть такі моделі, як Protect 100 або Shield 300 від бренду Tarmak. Вони допоможуть комфортно та безпечно познайомитись із новим видом спорту. 

Для більш вимогливих та досвідчених гравців підійдуть кросівки 500 та Fast 500 це легкі, динамічні кросівки з хорошою амортизацією. 

На що звернути увагу, вибираючи баскетбольне взуття?

Вага взуття

Нерідко більш важке взуття має посилену амортизацію. Для гравця понад 100 кг різниця у кілька десятків грамів буде незначною, проте суглоби будуть вдячними за амортизацію.

Динамічні за стилем гри або нижчі за зростом гравці зазвичай віддають перевагу легкому взуттю. В такому взутті амортизація може бути трішки слабшою. Окрім того, потрібно враховувати, що, чим м’якша підошва, тим більше потрібно часу, щоб відштовхнутися від підлоги, тому динаміка зменшується.

Зчеплення

Зчеплення одна з найважливіших характеристик, на які потрібно звертати увагу. Воно залежить від матеріалу підошви та глибини вирізів. найкраще зчеплення забезпечують візерунки підошви, розташовані у різних напрямках. Наприклад, як в кросівках Fast 500. Геометрія підошви нагадує структуру автомобільної шини. Це гарантує зчеплення під час ривків  та зміни напряму руху. 

Висота взуття

Баскетбольні кросівки поділяються на: низькі, середні та високі. Спритніші та невисокі гравці часто надають перевагу низьким кросівкам, наприклад, граючи на позиції розігруючого захисника. Вони забезпечують повну свободу рухів в зоні щиколотки. 

На відміну від них, високі кросівки більш популярні. Їхня перевага полягає в тому, що вони додатково захищають щиколотку від можливих травм. Крім того, безпеку щиколотки також забезпечує добре підібрана система шнурівки. 

Ширина стопи 

Невдало підібране взуття зменшить задоволення від гри, призведе до втоми ніг, мозолів або навіть травм. Рекомендуємо приміряти взуття самостійно або попросити заміри у консультанта. 

Розмір взуття

Найпростіший спосіб підібрати взуття за розміром завітати до магазину. Якщо у тебе немає такої можливості, виміряй розмір самостійно. Для замірів рекомендуємо надягти шкарпетки, в яких плануєш тренуватись, щоб взуття не виявилось замалим.

1. Постав ногу біля стіни та зроби позначку на папері форматуА4, де закінчується стопа.
2. Виміряй довжину та додай 0,5 см шкарпетки у разі потреби.
3. Ти можеш звернутись до консультантів онлайн через сайт, або соціальні мережі, щоб переконатись у відповідності розміру. 

Сподіваємось, після прочитання цієї статті тобі стане трішки легше прийняти рішення!

Купити баскетбольні кросівки
Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Ще немає оцінок)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.