Як обрати термобілизну для сноуборду або лиж

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 25.11.2020

Одяг для катання на лижах, сноуборді чи санках розпочинається з основи з термобілизни. Вона є першим шаром твого вбрання та забезпечує тепло і сухість під час найактивніших занять спортом. У цій статті ми детальніше розповімо, чому важлива термобілизна та як правильно її обрати. 

Яка термобілизна підходить для катання на лижах та сноуборді?

Термо для зимових видів спорту, як правило, складається зі штанів на всю довжину або ¾ довжини ноги та футболки з довгими рукавами. Для прихильників лиж, сноуборда чи санів вибір білизни має вирішальне значення для тепла та комфорту. Вона повинна бути розроблена з технічного матеріалу, який майже не відчувається на тілі. Матеріал повинен мати три властивості:  

  • повітропроникність, щоб забезпечувати сухість,
  • щільно прилягати до шкіри, щоб зберігати тепло твого тіла,
  • стійкість до появи запахів.

Повітропроникність 

Немає нічого неприємнішого, ніж мокра білизна, яка прилипає до твого тіла, у холодну погоду. Проте цьому можна запобігти! Спортивний термоодяг відводить вологу навіть при інтенсивних заняттях спортом.

Якщо ти одягнеш звичайну бавовняну футболку чи кофту як перший шар, вона стане вологою, коли ти спітнієш, і не буде сохнути. Якщо матеріал буде затримувати вологу, почнуть накопичуватися бактерії та можуть спровокувати шкірні захворювання, свербіж та висип. 

Тому обирай термобілизну з технічного синтетичного матеріалу, що поглинає вологу і відводить її. Перевір, щоб термобілизна мала не більше 20% натуральних матеріалів у складі. Надавай перевагу поліестеру чи еластану. Поліестер сприятиме збереженню тепла та зносостійкості, а еластан забезпечить повітропроникність. Також можна обирати моделі зі спеціальними елементами, що дихають, на місцях, де виділення поту найбільше, наприклад, спина.

Збереження тепла

Термобілизна утримує тепло твого тіла, одночасно відводячи вологу. Але щоб виконувати цю функцію, вона повинна лежати на тобі ніби “друга шкіра” під кофтою та курткою. Важливо! Велика за розміром термобілизна, яка не прилягає до тіла, не буде зберігати тепло.

Стійкість до запаху

Часто спортивна термобілизна має великий недолік: піт проникає в матеріал, а потім він зберігає запах навіть після прання. Проте термобілизна для зимових видів спорту від бренду WEDZE розроблена зі стійких до запахів матеріалів. Ми виділяємо три рівні такого опору: низький, середній та високий рівень. Більше інформації можна знайти на нашому сайті, в описі характеристик товару.

І ще… Якщо ти активно катаєшся й спалюєш багато калорій, то при виборі приділи особливу увагу легкості та повітропроникності термобілизни. А новачкам на схилах, які не поспішають ганяти, варто передусім подбати про тепловий комфорт. Обирай термобілизну правильно та насолоджуйся засніженими схилами у комфорті! 

Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Ще немає оцінок)
Loading...

One thought on “Як обрати термобілизну для сноуборду або лиж

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *