Як обрати сноуборд для новачка

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 6.12.2020

Як вибрати сноуборд, якщо плануєш поїздку на гірськолижний курорт? Щоб отримати незабутні екстремальні емоції, потурбуйся про своє головне спорядження — дошку для сноубордингу. З вибором сноуборду для новачка нам допоможе Вадим, експерт зі сноубордингу.

Стиль катання

Порада:

Почнемо з того, що дошок, які ідеально підходять під всі задачі не буває. Тому дуже важливо визначитися зі стилем катання, перш ніж вибрати сноуборд.

Якщо ти початківець і тільки робиш перші “кроки” на дошці, то найкращим сноубордом для новачка буде так званий All Mountain, який має середні показники у всіх параметрах.

Він стане твоїм другом на перші сезони, а далі, звісно, доведеться розширити свій “автопарк”, адже з підвищенням рівня катання ти явно захочеш мати різні дошки під різні задачі та максимально використовувати їх за можливості в доступному рельєфі.

All mountain

Більшість людей проводить 80-90 відсотків свого часу на трасах та цілком цим задоволені, вони інколи їздять поза трасами, коли раптом насипає свіжого сніжку.

Дошка All mountain задовольнить всі їх потреби, адже вона має змішані прогини та геометрію, що дозволяє використовувати її по всій горі в різних умовах на курорті та поза ним.

Freeride

Це значно серйозніший стиль катання, або навіть можна сказати дисципліна, адже мається на увазі цілковите катання поза трасами і воно може бути різним.

Від умов легкого фрирайду біля самого курорту до автономних вилазок в дикі гори на багато днів або навіть тижнів. Це вже зовсім інші умови, які  потребують як серйозних навичок та досвіду, так і відповідного спорядження.

Дошки для фрирайду більш жорсткі та мають направлену геометрію. Адже фрирайд буває різним. Це історія не тільки про поля білого снігу, який розлітається у всі сторони, як в рекламних роликах. Там є лід, каміння, вузькі кулуари та складний рельєф, тому контроль дошки має бути точним, а дошка стабільна на великих швидкостях.

Freestyle

Бачив райдерів, які роблять неймовірні трюки чи то на трасах, чи то з велетенських трамплінів? Це все один стиль. Він потребує чудової координації та окремої підготовки.

Дошки в цій дисципліні повністю симетричні та більш короткі за звичайні для зручнішого використання під час трюків.

Отже, спираючись на опис попередніх “дисциплін” можна зрозуміти, де ти знаходишся та до чого прагнеш.

Задай собі кілька простих питань:

Тебе цікавлять сноупарки? Ти пробуєш стрибки, повороти (на 180° і більше) і граєш з рельєфом?

 • ТАК Обирай сноуборд FREESTYLE або JIB
 • НІ Обирай сноуборд ALL MOUNTAIN, FREERIDE

Тобі цікаво кататися в паудері, шукати позатрасових маршрутів у дикій природі?

 • ТАК Обирай сноуборд FREERIDE
 • НІ Обирай сноуборд ALL MOUNTAIN

А якщо ти ще не визначився зі своїм стилем катання, або тобі подобаються різні стилі, обирай універсальну дошку.

Жорсткість дошки 

Для комфортного катання зверни увагу на жорсткість сноуборда. Всі виробники мають свою внутрішню шкалу жорсткості від 1 до 10.  Вона може відрізнятись між брендами, але загалом дає розуміння, наскільки жорстке спорядження та яке його призначення.

Повернувшись до стилів катання можна сказати:

М’які сноуборди краще підійдуть для перших “кроків” на дошці та простих трюків в фристайлі. Мають велику гнучкість і пробачають багато помилок.

Новачкам рекомендуємо надати перевагу дошкам з середньою жорсткістю від 4 до 6, бо вони підходять майже для усіх видів катання та забезпечують комфортне пересування і будуть райдеру на “виріст”. До тих пір, поки він точно не зрозуміє, чого точно хоче.

Жорсткі борди — для екстремалів та прихильників швидкісного й позатрасовго катання. Їх структура допоможе сноубордисту у віддачі та прискоренні й контролі.  

Є ще дошки з направленою жорсткістю від хвоста до носа, де хвіст більш жорсткий, що додає контролю, а ніс — м’якший для кращої гнучкості й кращого спливання в свіжому снігу.

Розмір дошки

Щоб насолоджуватися катанням на засніжених схилах, слід вибрати сноуборд, який відповідає зросту та вазі. Швидко визначити, чи підходить тобі розмір сноуборда можна, поставивши його вертикально перед собою. 

Універсальні дошки та дошки для фристайлу повинні доходити до рівня плечей/підборіддя, а для фрирайду до рівня підборіддя/носа. 

Ключовим фактором є вага людини. Якщо маєш низький зріст, проте велику вагу, не поспішай обирати найкоротший сноуборд. Віддай перевагу трохи довшим розмірам, бо через надмірну вагу дошка буде прогинатись.

Примітка:

Це все стосується дошок, які можна взяти на прокат, або під час тестів для розуміння, що тобі потрібно. Виробники майже завжди дають таблицю розмірів, де детально описано співвідношення довжини дошки зі зростом та вагою райдера.

Як обрати розмір сноуборда

Ось кілька моментів, які потрібно знати перед вибором розміру сноуборда:

 1. Розмір сноуборда виражається в см (наприклад, коли ти читаєш на сноуборді 155 (або іноді лише 55), це означає, що його розмір 155 см).
 2. При виборі враховуй свій зріст і вагу. Якщо твоя вага завелика для твого зросту, обирай трохи більшу дошку та/або ширшу дошку, з трохи більшою жорсткістю.
 3. Зверни увагу не тільки на довжину, але й ширину сноуборда. Особливо, якщо твій розмір ноги 44+. Такі дошки мають помітку з буквою W (Wide), вони ширші за звичайні саме для таких випадків.

Для фристайлу

Вибери досить коротку дошку, на 20-25 см коротше за твій зріст. Наприклад, райдер зростом 1,74 м може взяти дошку від 154 до 149 см.

Постав дошку вертикально перед собою, вона повинна закінчуватись між плечем і підборіддям.

– На дошці меншого розміру легше обертатися та виконувати трюки.

– Більша дошка забезпечує кращу стійкість на високій швидкості та при приземленні після стрибка. Її також можна рекомендувати спортсменам з великою вагою по відношенню до їхнього зросту.

Для All Mountain і фрирайду

Вибери дошку, яка на 10-20 см коротша за твій зріст. Наприклад, людина зростом 1,74 м може взяти дошку завдовжки від 159 до 154 см. Постав дошку вертикально перед собою, вона повинна знаходитися між твоїм плечем (або основою шиї) та підборіддям.

– Використання дошки більшого розміру забезпечує більше стійкості на високій швидкості.

Як зрозуміти свій рівень

Ось деякі рекомендації, які допоможуть тобі визначити свій рівень катання на сноуборді.

Початківець

 • Я катаюсь на зелених, синіх і червоних трасах. Проходження поворотів в проковзуванні.
 • Я вчуся кататися у “світчі” (катання у зворотній стійці).
 • Я вмію виконувати невеликі стрибки на модулі зі зльотом і посадкою на плоску дошку.

FLEX: Вибирай гнучкий сноуборд, який нівелює помилки на кантах.

Середній рівень

 • Я можу виконувати різні повороти різного радіусу на жорсткому снігу чи червоних/чорних трасах.
 • Є розуміння, як їздити карвінг та присутні деякі навички.
 • Я починаю плавно кататися у “світчі”.
 • Я вмію виконувати прості трюки в флет фристайлі.
 • Досвід фрирайду біля трасс.

Досідчений райдер

 • Я можу кататися на будь-якому типі снігу/рельєфу.
 • Я можу спускатися кулуарами (35° або більше). Та є досвід катання в лісі.
 • Вмію виконувати прості трюки не тільки на трассах, а й з трамплінів середнього розміру в сноупарках.

Висновки

Для початківців підійдуть коротші та не жорсткі дошки. Для тих, хто ще не вирішив, що йому більше подобається, або полюбляє кататись по всьому курорту, то це, звісно, All mountain борди. Ну і для досвідчених райдерів, які ганяють на високих швидкостях, проводять час в великих горах, найкраще підійдуть борди для фрирайду.

Порада:

До придбання власного борда рекомендую затестувати якомога більше доступних варіантів, чи то прокатних, чи то тестових варіантів. Або просто просити в друзів.

Так у тебе буде значно ширше розуміння, чого ти хочеш, та що підходить саме тобі.

Ну і звісно, не обійтись без правильного технічного катання, а цьому треба навчатись. Поєднуй це все і в тебе обов’язково з’явиться свій стиль, який дозволить тобі отримувати массу задоволення від процесу.

До зустрічі на схилах!

Все для сноубордингу
Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Ще немає оцінок)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.