Як обрати шкільний рюкзак?

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 26.8.2020

Вибір шкільного рюкзака — це не тільки про дизайн, це про цілий ряд речей, на які слід звернути увагу, особливо, якщо шукаєш рюкзак для учня чи учениці першого класу. Потрібно знати, які наплічники допоможуть розвинути правильну поставу та як інші можуть призвести до травмування хребта. Ми розповімо, який рюкзак найкраще підходить для школярів будь-якого віку.

На що слід звернути увагу, обираючи рюкзак для дитини:

 • місткість і розмір рюкзака (від 15 до 30 літрів),
 • якість та міцність матеріалу
 • вага,
 • кількість відділень та додаткових кишень,
 • жорсткість спинки,
 • плечові лямки рюкзака.
Місткість рюкзака

Місткість рюкзака залежить від того, чи є у школі місце для речей. Все більше шкіл надають особистий шкаф для дитини, щоб сховати підручники й не переносити їх з класу до класу кожної перерви. Також дуже важливо, щоб відсіки були глибокими та вміщали у себе формат А4. Проте чим більший шкільний рюкзак, тим більша його вага.

Якщо дитині треба великий рюкзак — зверни увагу на жорсткість спинки. Вона повинна бути середньою, але при цьому бути м’якою на дотик. Не обирай занадто жорсткі спинки, щоб не перевантажувати хребет дитини. Мінімізуй навантаження рюкзака: слід використовувати окремі сумки для взуття та одягу, які діти можуть залишити у роздягальні або шафці.

Рюкзак та вага дитини

Загальна вага шкільного рюкзака не повинна перевищувати 10-15% ваги дити. Наприклад, середня вага учня або учениці першого класу становить близько 25-30 кг, тож вміст наплічника не може перевищувати 3,7 кг. При цьому сам рюкзак важить від 500 до 1200 г. Якщо рюкзак надто важкий, то це може призвести до псування постави. Крім того, дитина постійно матиме напружені м’язи.

Посадка рюкзака

Верх рюкзака повинен сягати плечей, а низ бути на рівні тазу. Якщо рюкзак виходить за плечі — він надто великий. Також радимо обирати моделі з поясним ременем. Зверни увагу на плечові лямки — вони повинні бути широкими та зручними, щоб не врізались у плечові м’язи.

Найпоширеніші помилки при виборі рюкзака
Багато батьків не знають, як правильно обирати рюкзак та роблять типові помилки. Дуже часто шкільний рюкзак:

 • надто великий або малий,
 • має мало відділів та додаткових кишень,
 • недостатньо глибокий,
 • виготовлений зі слабкого матеріалу та часто рветься,
 • не підходить для статури та ваги дитини.

І на останок, звісно, рюкзак повинен подобатись дитині, але це не все. Найголовніше — зручність. Тому коли у старших класах деякі діти хочуть носити сумки замість шкільних рюкзаків, краще переконати їх цього не робити. Сумка переносить вагу на одне плече протягом декількох годин на день — це шкодить спині, а вибір рюкзаків великий та різноманітний.

Цікавого шкільного року! 🙂

Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Ще немає оцінок)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *