Як обрати шкільне взуття для дитини

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 2.9.2020
Одне з головних питань перед початком навчального року – вибір шкільного взуття. Іноді знайти гарні та водночас зручні черевики дуже складно, адже потрібно враховувати не тільки критерії краси та моди. Ми розповімо, як правильно обрати взуття, щоб дитина почувалась комфортно.
 
Основні критерії вибору шкільного взуття

Майже кожна школа вимагає брати з собою змінне взуття. Основні причини – це санітарні правила, безпека та комфорт дитини.
Учні в середньому проводять 8 годин в день у школі. Це означає, що увесь цей час учень чи учениця знаходиться у взутті. Тому взуття повинне володіти наступними характеристиками:

  • м’яка підошва;
  • легкість взування/знімання;
  • чіпка підошва, що не ковзає;
  • матеріал, що дихає,
  • амортизація.
Дитяче взуття для школи можна розділити на дві категорії:

1. Взуття для відвідування уроків. Воно не підходить для занять спортом, але забезпечує комфорт під час ходьби та на заняттях, оскільки дозволяє стопі дихати.

2. Взуття для уроків фізкультури. Це кросівки з міцних матеріалів і з твердою підошвою, що не ковзає і не залишає слідів на підлозі.

Яке взуття обрати для першачків?

Першокласники повинні мати взуття, яке легко взувається, наприклад, взуття на липучках. Дітки 1-3 класів зазвичай не вміють швидко зав’язувати шнурки.
Такі кросівки повинні бути виготовлені з легкого сітчастого, або іншого матеріалу, що дихає. Важливо, щоб підошва була м’якою та не ковзала.
Зверни також увагу на функцію амортизації: це здатність підошви поглинати ударні хвилі, особливо в зоні п’яти. Така властивість дозволяє уникнути травм, які можуть виникнути під час росту.

Окрім того, обов’язково потрібно враховувати побажання дитини щодо дизайну: на щастя, вибір взуття великий та доступний у різних кольорах та візерунках.

Яке шкільне взуття обрати для старшого шкільного віку?

У цьому разі можеш віддати перевагу взуттю на шнурівках. Звісно, підошва повинна бути м’якою, а матеріал легким. Дитині потрібно дозволити самовиражатися та самостійно обирати колір та візерунки, тільки якщо це дозволяють правила школи.

Яке взуття не підходить для школи?

Деяке змінне взуття взагалі не виконує свою функцію – воно не є зручним та безпечним. Тому до школи не варто одягати босоніжки або високі підбори. Навіть якщо дівчата наполягають на туфлях з високими підборами, варто ознайомити їх з наслідками (наприклад, дефектами у хребті).

Шкільне взуття повинно виглядати привабливо, щоб дитина хотіла його взувати, але одного зовнішнього вигляду недостатньо. Спортивне взуття завжди буде хорошим вибором, якщо купуєш його як додаткову пару, а для транспортування можна використовувати спеціальні сумки для взуття або залишати у шкільній шафці.
 
Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Ще немає оцінок)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *