Як обрати ракетку для бадмінтону

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 14.4.2021
ракетка для бадминтона

Правильно підібрана ракетка для бадмінтону може кардинально змінити твої результати та враження від гри! Щоб не помилитись у виборі та зберігати ракетку для бадмінтону у належному стані, дотримуйся наших порад, які ми зараз розповімо. 

Як обрати ракетку для бадмінтону 

Якщо ти граєш у бадмінтон, то не з чуток знаєш, що ракетка найважливіший інструмент, до вибору якого потрібно ставитися відповідально. Але якщо ти тільки збираєшся взяти до рук ракетку,  довірся нам та придивись до основних критеріїв вибору ракетки.

Вага ракетки для бадмінтону 

Вага ракетки для бадмінтону залежить від матеріалу, з якого вона виготовлена. Таким чином алюмінієва ракетка для бадмінтону, як правило, важча за тонку графітну ракетку.

Ракети до 80 грамів. Це легкі ракетки. Завдяки цьому вони швидші та маневровніші. Вони добре поглинають удари та мінімізують ризик перевантаження рук. Легка ракетка стане хорошим рішенням для відпрацювання правильних ударів.

Ракети від 80 до 90 грамів. Ці ракетки характеризуються як універсальні. Вони стануть чудовим компромісом між маневровністю та потужністю.

Ракети понад 90 грамів. До цього сегменту включені важкі ракетки. Ракетки понад 100 грамів вважаються дуже важкими. Це робить їх менш маневровими й швидкими. Тому їх часто використовують як доповнення до тренувань. Важкі ракетки стають менш популярними та зазвичай застосовуються для рекреаційних вправ або гри на відкритому повітрі.   

лучшие ракетки для бадминтона

Баланс ракетки для бадмінтону 

Параметр балансу ракетки для бадмінтону означає розподіл ваги на ракетці. Він виражається в міліметрах і вимірюється від початку ручки. 

Розрізняють три категорії:

 • в голову – центр тяжіння зміщений у голову,
 • в ручку – центр тяжіння зміщений в ручку,
 • нейтральний – рівномірне розподілення. 

Якщо параметр ракетки становить 300 мм, це означає, що баланс переміщується на голову ракетки. Якщо це 280 мм, баланс ракетки знаходиться в центрі. Важливо: вищезазначений приклад стосується дорослих ракеток – дитячі ракетки мають зовсім інший дизайн!

Ракетки із центром тяжіння в голові додає силу та потужність удару.
Баланс в ручку допомагає гравцям покращити маневровість шляхом легшої голови.  

Нейтральна ракетка – це хороший компроміс між потужністю та маневровністю, являється улюбленцем серед гравців. 

Гнучкість ракетки для бадмінтону

М’яка і гнучка ручка. Робить ракетку потужнішою, але недоліком є менша точність та керованість. Підходить людям з меншою силою чи технікою.

Напівжорстка ручка. Дуже універсальне рішення. Ідеальний компроміс між швидкістю, потужністю та точністю. Підходить для гравців середнього рівня або початківців з сильними руками. 

Жорстка ручка. Найточніша, призначена швидкій грі. Підходить для досвідчених гравців.

баланс ракетки

Як доглядати за ракеткою для бадмінтону 

 • Доглядай за струнами ракетки для бадмінтону
  Це головне, про що слід піклуватись, оскільки ракетка може правильно функціонувати тільки у тому випадку, коли струни у хорошому стані. Регулярно перевіряй, аби струни були натягнуті та непошкоджені.
 • Не перевищуй вказану напругу
  Зверни увагу на максимально допустимий натяг ракетки. Звичайно, краще замінити старі та порушені струни на нові. Проте через неправильний натяг можна зіткнутись із порушенням балансу та викривленням ракетки. 
 • Тріщини на рамі
  Не допускай тріщини на рамі ракетки, вони можуть скоротити термін служби спорядження. Якщо виявлено таку проблему, якомога швидше відремонтуй тріщину самостійно або звернись до спеціалістів.
 • Обмотка для бадмінтону
  Твої руки можуть спітніти під час гри, а волога проникне у ручку ракетки. Це може викликати запліснявілий запах та погіршити зчеплення. Потрібно регулярно змінювати обмотку, кожні 1-2 місяці залежно від гри. 
 • Зберігання ракетки для бадмінтону
  Тривалість служіння ракетки визначається тим, як ти її зберігаєш. Якщо зберігати ракетку разом з усіма речами у повсякденному рюкзаку, навряд чи стан ракетки залишиться задовільним. Зберігання у вологому місці також зашкодить ракетці. Щоб зберегти технічні властивості та естетичний вигляд ракетки, транспортуй ракетку в захисному чохлі всередині спортивної сумки.
Обрати ракетку для бадмінтону
Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Ще немає оцінок)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *