Як обрати дощовик для піших походів

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 23.9.2021
У горах погода швидко змінюється, і потрібно завжди мати дощовик напоготові. Пошук правильної куртки — справа непроста: потрібно врахувати всі характеристики. Ми підготували список властивостей, на які слід звернути особливу увагу, щоб зробити правильний вибір!
 

Гідроізоляція

Гідроізоляція забезпечує функцію водонепроникності. Для кожної куртки рівень гідроізоляції різний. Рейтинг визначається за результатами лабораторних випробувань: вимірюється опір матеріалу до тиску води.

Що вищий тиск витримує матеріал, то кращою є його водонепроникність. Наприклад, дощовик з водонепроникністю 2000 мм може витримати тиск води стовпом заввишки 2000 мм.

Quechua та Forclaz пропонують широкий вибір водонепроникних і водовідштовхувальних курток з різними рівнями захисту.

Для виготовлення таких курток використовуються два матеріали.

Мембрана — надає виробу водонепроникність. Це тонкий шар матеріалу на внутрішній стороні поверхні куртки. Вона не дозволяє воді проникнути всередину, але відводить піт, який утворюється під час руху, назовні.

Покриття — це спеціальна речовина, яка наноситься на матеріал з внутрішньої сторони. Воно також захищає куртку від проникнення води та відводить піт, але мембрана більш гнучка та довговічна, аніж покриття. Також мембрана забезпечує кращий рівень захисту від води.

Вентиляція і повітропроникність

Якщо плануєш довгу подорож з великим навантаженням, знадобиться вентильована куртка. Що інтенсивніший похід, то більше виділяється поту. Якщо він не виводитиметься назовні, ти неодмінно замерзнеш і почуватимешся некомфортно.

Блискавка під пахвами або на грудях допомагає відводити вологу назовні та регулювати температуру всередині. Також одягай під дощовик повітропроникний одяг і залиш манжети та низ куртки не затягнутими.

Щоб дізнатися, який рівень повітропроникності у виробу, перевір показник RET, що показує опір до випаровування вологи. Що менший опір, то більше матеріал пропускає парів, що утворюються тілом.

RET <9 = матеріал, який надзвичайно дихає

9 < RET <12 = матеріал, що дуже дихає

12 < RET <20 = матеріал, що дихає

RET> 20 = матеріал, що майже або зовсім не дихає

Захист від холоду

Часто куртка повинна не лише захищати від опадів, а й зігрівати. Ми пропонуємо два види дощовиків: з підкладкою і без.

Дощовики без підкладки

Вони призначені для теплої погоди та міжсезоння. Можна одягати взимку поверх теплого одягу виключно для захисту від вологи. Серед переваг таких курток те, що вони забезпечують свободу пересування.

Утеплені дощовики

У холодну погоду слід обирати дощовик з підкладкою. Деякі з них мають знімну підкладку. Таким чином, куртка виконує функцію 3-в-1. Можна зняти підкладку і носити її саму, лише дощовик або залишити усе разом для особливо холодних днів.

Поглянь на використання куртки 3-в-1 на відео.

Сподіваємось, ми допомогли тобі з вибором правильного дощовика. Подорожуй у сухості:)

наша підбірка захисту від дощу
Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (1 оцінили, средня: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.