Як обрати дощовик для піших походів

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 20.9.2020
У горах погода швидко змінюється, і потрібно завжди мати дощовик напоготові. Пошук правильної куртки — справа непроста: потрібно врахувати всі характеристики. Ми підготували список властивостей, на які слід звертати особливу увагу, щоб зробити правильний вибір!
 

1.Гідроізоляція

Гідроізоляція забезпечує функцію водонепроникності. Для кожної куртки рівень гідроізоляції різний . Рейтинг визначається за результатами лабораторних випробувань: вимірюється опір матеріалу до тиску води.

Чим вищий тиск витримує матеріал, тим краща його водонепроникність. Наприклад, дощовик з водонепроникністю 2000 мм може витримати тиск води стовпом заввишки 2000 мм.

Quechua та Forclaz пропонує широкий вибір водонепроникних і водовідштовхувальних курток з різними рівнями захисту.різними рівнями захисту.

Для виготовлення таких курток використовуються два компоненти:

Мембрана — надає виробу водонепроникність. Це тонкий шар матеріалу на внутрішній стороні поверхні куртки. Вона не дозволяє воді проникнути всередину, але відводить піт, який утворюється під час руху, назовні.

Покриття — це спеціальна речовина, яка наноситься на матеріал з внутрішньої сторони. Воно також захищає куртку від проникнення води та відводить піт, але мембрана більш гнучка та довговічна, аніж покриття. Також мембрана забезпечує кращий рівень захисту від води.

2.Вентиляція і повітропроникність

Якщо плануєш довгу подорож з фізичними зусиллями — знадобиться вентильована куртка. Чим інтенсивніший похід, тим більше виділяється поту. Якщо він не виводитиметься назовні, ти неодмінно замерзнеш і почуватимешся некомфортно.

Блискавка під пахвами або на грудях допомагає відводити вологу назовні та регулювати температуру всередині. Також одягай під дощовик повітропроникний одяг і залиш манжети та низ куртки розстібнутими.

Щоб дізнатися, який рівень повітропроникності у виробу, перевір показник RET, що показує стійкість до випаровування вологи. Чим менший опір, тим більше матеріал пропускає парів, що утворюються тілом.

RET <9 = матеріал, який надзвичайно дихає
9 < RET <12 = матеріал, що дуже дихає
12 < RET <20 = матеріал, що дихає
RET> 20 = матеріал, що майже або зовсім не дихає.

3.Захист від холоду

Часто куртка повинна захищати не лише від опадів. Тому потрібно звертати увагу на те, як і чи взагалі дощовик тебе зігріватиме. Ми пропонуємо два види дощовиків: з підкладкою і без.

Дощовики без підкладки:
Вони призначені для теплої погоди та міжсезоння. Можна одягати взимку поверх теплого одягу виключно для захисту від вологи. Серед переваг таких курток те, що вони забезпечують свободу пересування.

Утеплені дощовики:
У холодну погоду слід обирати дощовик з підкладкою. Деякі з них мають знімну підкладку. Таким чином, куртка виконує функцію 3-в-1. Можна зняти підкладку і носити її саму, лише дощовик або залишити усе разом для особливо холодних днів.

Поглянь на використання куртки 3-в-1 на відео:

Сподіваємось, ми допомогли тобі з вибором правильного дощовика. Подорожуй у сухості:)

Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Ще немає оцінок)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *