Як обрати дитячий велосипед

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 23.5.2020

Користь від їзди на велосипеді для дитини незаперечна. По-перше, вона з ранніх років прививає любов до спорту. По-друге, це дуже корисно для здоров’я і розвитку: тренує вестибулярний апарат, координацію та вміння тримати рівновагу. По-третє, дитина стає впевненою в своїх силах, адже вчиться долати різні перешкоди. Але неодмінно виникає питання: який велосипед обрати для дитини? Зараз все розповімо!

Дитина віком 2-4 роки

Пропонуємо тобі біговел! Що це таке? Це двоколісний велосипед без педалей. Дитина сидить та відштовхується ногами від землі. Завдяки цьому вона може легко та комфортно пересуватись. Крім того, це весело і безпечно, адже наші біговели оснащено гальмами.

Діти віком 3-5 років

Для такого віку підійде чотирьохколісний велосипед. Дитина швидко навчиться кататись та знайде свій темп. Додаткові колеса, тобто стабілізатори, завжди можна зняти без інструментів, якщо маля раптом захоче кататись без них. Окрім того, велосипеди мають занижену раму, аби навіть найнижчі сідали без проблем.

Діти віком 5+ років

Для старших дітей опцій набагато більше. Різноманітність велосипедів вражає: гірський, міський, гібридний, шосейний. Проте при виборі радимо враховувати не лише технічні характеристики, а й побажання дитини.

Дитина буде їздити по місту? Обирай міський! Цей велосипед обладнано крилами, світлодіодними фарами, шинами з рефлективними смугами і багажником, щоб дитина каталась безпечно, комфортно і не бруднилась.

Дитині цікавий маунтибайкінг? Обирай гірський велосипед! Вона зможе долати горбисті маршрути й невеликі перешкоди, адже такі велосипеди зазвичай мають багато передач, щоб адаптуватися до будь-яких умов.

Також доступні шосейні велосипеди. Ці моделі підійдуть дітям, які цікавляться професійним велоспортом і хотіли б спробувати себе у ньому.

Якщо визначитися важко, можна обрати гібридний велосипед. Він фактично універсальний: функціональніший за міський, простіший, ніж гірський, і менш вибагливий, ніж шосейний.

Як підібрати розмір

При виборі двоколісного друга краще консультуватись з експертом у магазині. Наші експерти допоможуть і з розміром, і з технічними характеристиками, і практичними порадами. А наразі лови таблицю розмірів велосипедів для дітей:

Велосипед купили. Що далі?

  • Регулювання. Важливо правильно налаштувавати велосипед, щоб дитина вільно дотягувалась вирівняною ніжкою до педалі. Не виходить? Тоді підіймаємо або опускаємо сідло та регулюємо кермо.

  • Підтримка. Дитина вперше на велосипеді? Обов’язково підтримуй її. Малеча повинна відчувати, що її підстаховують, і знати, що невдалі спроби – це не страшно.

  • Догляд. Велосипед, як і будь-яка техніка, вимагає належного осблуговування. Не забудь періодично здавати велосипед на ТО.

Приємного сімейного катання!

Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Ще немає оцінок)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.