Як допомогти планеті, займаючись спортом?

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 3.10.2020
плоггинг

Якщо задуматись, наша планета — це велетенський спортзал! Гори — наш скеледром і лижна траса, річки — басейн, а ліси — найкращі “бігові доріжки”. Але щоб займатись спортом у ньому можна було завжди, про “спортзал” треба дбати. Ми розповімо, як кожен може допомогти планеті, займаючись спортом.

Плоггінг

Плоггінг — це біг в неквапливому темпі зі збиранням сміття вздовж маршруту. Інакше кажучи, це спосіб одночасно займатись спортом та робити своє місце проживання чистішим.

Цей рух стартував у Швеції та набув популярності серед прихильників здорового способу життя і небайдужих до навколишнього середовища. Плоггінг швидко набирає обертів у світі. Рух також поступово популяризується в Україні. Було вже проведено декілька плогофонів. Усі охочі можуть підхопити цю ідею та розвивати у своєму містечку або ж просто почати займатися ним самотужки під час ранкової пробіжки.

Плоггінг спалює більше калорій, ніж звичайний біг, адже ти нахиляєшся та присідаєш.
Був проведений експеримент у Швеції, який показав, що під час звичайного бігу за 30 хвилин людина спалює 235 калорій, а під час плоггінгу — 288 калорій! Можна худнути та робити добро для планети одночасно

Акваплоггінг

Усі ми так любимо веслування на SUP-дошках та на каяках! Але усі враження псує сміття у річках. Чому тоді не поєднати приємне з корисним? Просто коли бачиш сміття на воді, підбери цей папірець чи пляшку й достав до берега. Коли повернешся на сушу, викинь у смітник. Якщо кожен буде забирати трішки сміття, то водойма стане значно чистішою. Наприклад, в рамках міжнародного дня відмови від поліетиленових пакетів, активісти зі столиці підтримали ідею акваплогінгу та зробити річку Дніпро чиcтішою.

Еко-хайкінг

Багато туристів підтримують ідею збирання сміття під час прогулянок на природу: у лісі, горах, біля водойми. В Україні навіть було створено додаток EcoHike для очищення та збереження карпатських гір. Кожен може перевірити, де знаходяться засмічені місця на мапі та вирушити на допомогу нашим рідним Карпатам. Зроби свій похід корисним для природи та насолоджуйся чистою природою.

Вмикай відео, обирай українські субтитри та насолоджуйся переглядом!

Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (1 оцінили, средня: 5,00 з 5)
Loading...

2 thoughts on “Як допомогти планеті, займаючись спортом?

  • Єлизавета Терьохіна
   Єлизавета Терьохіна says:

   Доброго дня!

   Ця стаття була опублікована 3.10.2020. Це був конкурс в честь Всесвітнього для прибирання 2020!
   На жаль, термін дії конкурсу вже закінчився.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *