Як доглядати за спальним мішком

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 16.6.2020

Спальний мішок завжди дбає про туриста: захищає від холоду та забезпечує комфортний сон під час численних походів. Щоб мішок міг робити це роками, про нього також треба дбати. Так-так, турбота потрібна всім. Дізнайся, як доглядати за своїм мішком правильно.

Догляд під час походу:

Зберігай у компресійному мішку

На час походу радимо класти спальник у компресійний мішок. Це не лише добре для спальника, але й заощаджує місце в рюкзаку. Зверни увагу: спальник потрібно вкладати в мішок хаотично, аби наповнювач не збився, і застібати блискавку, щоб не пошкодити її.

Зберігай мішок сухим

Запобігай намоканню мішка. Пішов дощ? Май напоготові герметичний мішок, щоб захистити спальник від вологи та мати комфортний сон.

Провітрюй

Щоразу після сну треба провітрювати спальний мішок щонайменше 10 хвилин. Бажано провітрювати на відкритому повітрі у сонячну погоду. Якщо немає такої можливості, провітри в автівці чи всередині намету.
Користуйся вкладкою для мішка

Рекомендуємо використовувати вкладку разом зі спальником. Це захистить мішок (і туриста) від бруду та поту. Після походу вкладку можна просто випрати, а мішок залишиться чистим без прання. Часте прання порушує функціональність спального мішка.
Догляд вдома:

Чищення мішка

Щоб почистити спальник, його не обов’язково прати. Можна скористатися щіткою або ганчіркою. Нанеси мийний засіб та обережно вимий. Намагайся очищати тільки тканину, не торкаючись наповнювача. Потім губкою змий залишки мийного засобу й ретельно просуши мішок. Також мішок можна віддати на хімчистку, якщо забруднення надто складні.
Прання мішку

Якщо все ж без прання ніяк, пери мішок навиворіт і зі спеціальними засобами. Температура обов’язково повинна бути низькою. Разом з мішком поклади у пральну машину кілька тенісних м’ячиків, аби наповнювач не збивався. Віджим можна робити лише при невеликих обертах або взагалі відмовся від нього. Пранням не слід зловживати, щоб зберегти властивості наповнювача.

Сушка після прання

Розмісти спальник так, щоб вода стікала донизу. Якщо за вікном гарна погода — краще сушити на свіжому повітрі. Але сушити у ванній або на сушці, звісно, теж можна. Мішок обов’язково потрібно зберігати повністю сухим і чистим, щоб уникнути поширення бактерій та цвілі.

Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Ще немає оцінок)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *