Як доглядати за кросівками

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 22.3.2020

Найголовніше оснащення кожного бігуна – це, звичайно, кросівки! Звісно, усім хочеться, щоб вони завжди виглядали, як щойно з магазину, але у ході активних тренувань з бігу зберегти такий вигляд дуже складно. Стій, стій… Все ж не слід кожного разу, коли кросівки виглядають не дуже, діставати гроші з кишені та бігти в найближчий магазин за новим взуттям. Ми розповімо тобі, як правильно доглядати за кросівками, щоб продовжити їхній термін служби.

Використання кросівок

Регулярно тренуєшся? Радимо придбати дві пари кросівок, аби давати відпочити взуттю. Під час бігу проміжна підошва стискається, і їй потрібно декілька годин, щоб повернутися у попередню форму. Чергуй кросівки, і ти побачиш, наскільки довше вони зберігатимуть свій гарний вигляд.

Чищення кросівок

Після пробіжки не залишай взуття брудним та вогким. Це знижує якість гуми. Не лінуйся і, використовуючи воду та щітку, почисти кросівки. Дай їм висохнути природним шляхом.

Прання кросівок

Завжди мий кросівки вручну. На допомогу прийдуть ганчірка, щітка, м’яке мило та тепла вода. Ніколи не клади їх у пральну машину. Це лише завдасть шкоди взуттю, і воно втратить форму. Це може призвести до розклеювання, а також до руйнування матеріалу та сітки.

Сушка кросівок

Радимо виймати устілку та давати їй висохнути окремо. Можна покласти всередину кросівок паперові рушники, щоб вони увібрати вологу та прискорили процес сушіння. Не варто сушити кросівки на сонці чи біля джерел тепла.

Зберігання кросівок

Ховаєш улюблені кросівки у пакет та в коробку? Виймай їх звідти негайно! Це запобігає циркуляції повітря, і поява неприємного запаху неминуча. Зберігай кросівки у провітрюваному місці за кімнатної температури.

Особливості бігу


Кросівки слід використовувати лише для бігу, а не для інших видів спорту, як-от футбол. Інакше, вони втратять форму і не будуть більше зручними під час бігу.

Заміна кросівок

Рекомендується замінювати кросівки кожні 400-500 км, тобто 9-12 місяців. Зовнішня підошва з часом стирається, а проміжна – стискається, що призводить до втрати необхідної для бігунів амортизації.

Піклуйся про кросівки правильно та отримуй насолоду під час пробіжки сповна!

Обрати кросівки
Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Ще немає оцінок)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.