Як дихати під час бігу?

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 23.3.2020

Як часто ти звертаєш увагу на дихання під час бігу? Воно повинно бути легким та глибоким. Якщо дихання неглибоке, тяжке та з хрипами — це говорить про те, що твоєму організму бракує кисню. На щастя, правильній техніці дихання легко навчитись.

Навіщо правильно дихати?

Просто знати, як бігати, — недостатньо. Передусім, потрібно правильно дихати. Під час бігу об’єм повітря, який ми вдихаємо та видихаємо, зростає в 15 разів, у порівнянні з диханням у спокійному стані. Інакше кажучи, кількість повітря, яка потрапляє у легені, може сягати до 100 л на хвилину, тоді як у спокійному стані це приблизно 6 л.

Правильне дихання:
  • має вплив на якість бігу,
  • впливає на результати під час змагань,
  • сповільнює виснаження організму,
  • рятує бігунів від задухи повітрям протягом усього тренування,
  • дає змогу правильно та рівномірно розпочати забіг.

Як дихати під час бігу?

Краще за все дихати через рот. Це може виглядати не так естетично, як через ніс, але справа не у зовнішньому вигляді. При диханні носом у легені потрапляє менше кисню, а м’язам його потрібно багато. Якщо ти борешся за результат на змаганнях або готуєшся до марафону, обов’язково тренуй своє дихання саме таким чином!

Якщо ти тільки починаєш бігати, дотримуйся простого ритму дихання: роби один видих на три кроки. На початку важливо приділяти особливу увагу правильності процесу дихання, тоді він стане звичкою. З подальшим розвитком фізичної форми і бігових навичок, організм сам підкаже, скільки вдихів та видихів тобі потрібно.

Також важливо дихати на повні груди. Не роби коротких, уривчастих вдихів. Пам’ятай про повноцінне використання діафрагми. Якщо не вистачає повітря — сповільнюй темп або навіть зупинись та подихай. Як тільки ти відчуваєш, що дихати важко, це означає, що ти дихаєш неправильно.

Окрім як під час тренування, можна практикувати дихання лежачи на рівній поверхні або стоячи. Поклади руку на живіт, роби повільні та глибокі вдихи та відчуй, як піднімається рука. Ці прості вправи допомагають краще зрозуміти, як ти дихаєш під час бігу.

Дихання під час бігу взимку

Це досить суперечлива тема. Багато людей рекомендують дихати носом під час бігу взимку. Це пов’язано зі страхом захворювань горла або легенів. Однак, дихання носом знижує працездатність, тому професійні бігуни радять дихати ротом. Організм звикає до всього, включно з холодним повітрям! Звичайно, до цього слід готуватись поступово. Можна прикрити рота багатофункціональною пов’язкою на голову Kalenji, яка зробить повітря теплішим при диханні ротом.
Основні правила дихання під час бігу, які слід пам’ятати

Обов’язково потрібно навчитись правильно дихати під час бігу. Хороший старт — повільний біг, коли дихання бігуна спокійне та врівноважене. Потім дихати правильно під час бігу означає, що:

  • не дихати швидко, уривчасто та жадібно,
  • не задихатися під час бігу,
  • дихати ротом (дихання носом також можливе, але зазвичай це знижує результативність),
  • бігати цілий рік і навіть взимку намагатися дихати ротом,
  • дихати природно, без надмірних зусиль.

Що більше бігаєш, то легше буде дихати. Слідкуй за своїм диханням під час бігу та підкорюй спортивні вершини!

Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (1 оцінили, средня: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.