Художня гімнастика: вправи від Надії Васіної

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 1.9.2021

Художня гімнастика — вид спорту, що вирізняється своєю красою серед інших. Але, як і інші, вимагає постійної роботи над собою не лише на тренуваннях, але й вдома. В цій статті ми пропонуємо батькам юних гімнастів вправи, які можна регулярно виконувати вдома, а також розказуємо, як їх робити без шкоди для здоров’я. Все, що тобі знадобиться — килимок і трішки завзятості.

Досвідом поділиться Надія Васіна — майстер спорту з художньої гімнастики міжнародного класу, чемпіонка всесвітньої Універсіади, володарка президентської нагороди.

Напівшпагат і шпагат

Шпагат – це один з найпопулярніших елементів у гімнастиці, особливо серед дівчаток. Чим раніше дитина навчиться сідати на шпагат, тим легше буде далі. Головне – правильно тримати стегна та плечі. Розпочинати рекомендую поступово, з напівшпагату, та плавно переходити на шпагат, доки стегна не доторкнуться підлоги.

Жабка

Ця вправа містить елементи поперечного шпагату. “Жабка” важко дається як дівчаткам, так і хлопчикам. Все залежить від стегон та еластичності м’язів. Але не варто засмучуватись, варто розтягуватись! Потрібно сідати у позу як на фото, навіть якщо стегна не торкаються підлоги. Слід тренуватися кожен вечір: можна сісти, покласти книжку перед собою, щоб читати і водночас розтягувати м’язи сідниць.

Корзинка

Працюємо над гнучкістю спини та вестибулярним апаратом. Для цього лягаємо на животик, тримаємо руки біля грудей. Дитина повинна намагатися прогинатися назад. З допомогою батьків можна взятися руками за ноги та продовжувати розтягувати м’язи спини.

Місток

Це елемент, який потребує гарної фізичної підготовки. Після попередньої вправи, можна лягти на спину і з положення лежачи спробувати стати на місток. Бажано, щоб поруч був тренер або батьки, які могли б підтримувати дитину. Також, стоячи на колінах, можна спробувати самостійно прогинатися назад. Неважливо, дістане дитина до п’яток одразу чи ні: все приходить з часом. Батьки можуть притримати спину та допомогти максимально прогинатися назад.

З регулярними стараннями прийде результат! Тому радимо виконувати вправи постійно й не зупинятися на досягнутому. Тоді все неодмінно вийде 🙂

А Decathlon підготував для тебе спеціальне спорядження для комфортніших занять.

Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Ще немає оцінок)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.