Еко-дизайн в Decathlon
Будь-яке виробництво товарів, їхнє транспортування і використання неминуче впливає на навколишнє середовище. В Decathlon ми це усвідомлюємо і беремо на себе зобов’язання перед природою та людьми зробити такий вплив з нашого боку якомога меншим. В цій статті ми хочемо поділитися, що ми для цього робимо на етапі створення продуктів.
Еко-дизайн
Для створення продуктів Decathlon використовує підхід еко-дизайну. Він покликаний зменшити вплив товарів на довкілля без шкоди їхній функціональності та якості. Інакше кажучи, це інтеграція екологічних проблем у процес створення продуктів. І цей принцип застосовується на всіх етапах їхнього життєвого циклу: від вибору матеріалу до утилізації.
Ось кілька прикладів, як це працює на практиці:
- Вибір матеріалу. Ми використовуємо вторинний поліестер, який отримують з пластикових пляшок.
- Виробництво. Ми фарбуємо текстиль без води або взагалі відмовляємося від фарбування.
- Транспортування. Ми не використовуємо авіаперевезення, щоб транспортувати наші товари, окрім крайньої потреби.
- Продаж. Товари, які мають естетичні дефекти, як-от подряпини, потрапляють назад на полиці, а не на звалища. На них діють спеціальні знижки. Такі продукти вже доступні в українських фізичних магазинах.
- Використання. Ми робимо товари так, щоб вони служили якомога довше. Тому ми можемо давати гарантію від 2 років на все.
- Утилізація. Ми намагаємося поєднувати матеріали так, щоб їх можна було просто розділити, і тим самим зробити переробку можливою.
Ми змінюємо або відмовляємося від деяких процесів чи матеріалів, щоб отримати більш екологічний продукт. Разом з тим жодні компроміси щодо технічних характеристик не припустимі. До 2026 року 100% наших продуктів буде створено за принципами еко-дизайну.
Decathlon починає дарувати товарам Друге життяОсновні методи еко-дизайну
Вторинний поліестер
Ми переробляємо пластикові пляшки та вживані речі з поліестеру, щоб не використовувати зайвих ресурсів нашої планети. З цього матеріалу ми, наприклад, виготовляємо 75% наших флісових светрів. Один флісовий светр – це 60 пластикових пляшок об’ємом 1 л. Так щороку 39 мільйонів пластикових пляшок отримують друге життя разом з Decathlon.
Технологія Bi-Ton
За цим методом ми фарбуємо одну нитку з двох. Це зменшує використання води, ризик її забруднення та зменшує шкідливі викиди в атмосферу. Водночас це зовсім не впливає на колір та вигляд товару. У цьому можна переконатися на прикладі наступних товарів.
Органічна бавовна
Ми використовуємо бавовну, вирощену без хімічних добрив, пестицидів та ГМО. Це зберігає родючість ґрунтів й знижує ризик забруднення ґрунтових вод. Також це сприяє збереженню біорізноманітності. В Decathlon ми вважаємо, що бавовняний продукт має еко-дизайн, якщо 90% основного матеріалу – це органічно вирощена бавовна. Ти можеш ознайомитися з такими товарами в нашій колекції для йоги.
Технологія Dope Dye
За цим методом ми фарбуємо нитки в процесі їх виготовлення, а не після. Це значно зменшує використання води, ризик її забруднення та зменшує шкідливі викиди CO2. В Decathlon ми вважаємо, що продукт створено за принципами еко-дизайну, якщо 50% основного матеріалу виготовлено з ниток, пофарбованих таким способом. Як приклад застосування цієї технології, поглянь на ці товари:
Інші методи еко-дизайну
Також ми використовуємо такі методи:
- Греж. Це матеріал сіро-бежевого кольору, який не піддавався фарбуванню для уникнення забруднення води.
- Сухе фарбування. Це метод фарбування, який проходить взагалі без використання води.
- Вторинні матеріали, як гума чи бавовна. Їх, як і поліестер, можна використовувати повторно для збереження природних ресурсів.
- Оптимізація дизайну. Через удосконалення процесів або використання залишків сировини ми теж намагаємося обмежити негативний вплив на довкілля.
На еко-дизайні ми не зупиняємося. Команда Decathlon працює над численними іншими ініціативами сталого розвитку: від вираховування викидів СО2 до переробки вішаків з магазинів. Але про це наступного разу 🙂 А поки з усіма товарами з еко-дизайном можна ознайомитися на нашому сайті. Обирай товари з таким символом 👉