Еко-дизайн в Decathlon

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 22.4.2021

Будь-яке виробництво товарів, їхнє транспортування і використання неминуче впливає на навколишнє середовище. В Decathlon ми це усвідомлюємо і беремо на себе зобов’язання перед природою та людьми зробити такий вплив з нашого боку якомога меншим. В цій статті ми хочемо поділитися, що ми для цього робимо на етапі створення продуктів.

Еко-дизайн 

Для створення продуктів Decathlon використовує підхід еко-дизайну. Він покликаний зменшити вплив товарів на довкілля без шкоди їхній функціональності та якості. Інакше кажучи, це інтеграція екологічних проблем у процес створення продуктів. І цей принцип застосовується на всіх етапах їхнього життєвого циклу: від вибору матеріалу до утилізації. 

Ось кілька прикладів, як це працює на практиці: 

  1. Вибір матеріалу. Ми використовуємо вторинний поліестер, який отримують з пластикових пляшок.
  2. Виробництво. Ми фарбуємо текстиль без води або взагалі відмовляємося від фарбування.
  3. Транспортування. Ми не використовуємо авіаперевезення, щоб транспортувати наші товари, окрім крайньої потреби.
  4. Продаж. Товари, які мають естетичні дефекти, як-от подряпини, потрапляють назад на полиці, а не на звалища. На них діють спеціальні знижки. Такі продукти вже доступні в українських фізичних магазинах.
  5. Використання. Ми робимо товари так, щоб вони служили якомога довше. Тому ми можемо давати гарантію від 2 років на все.
  6. Утилізація. Ми намагаємося поєднувати матеріали так, щоб їх можна було просто розділити, і тим самим зробити переробку можливою.

Ми змінюємо або відмовляємося від деяких процесів чи матеріалів, щоб отримати більш екологічний продукт. Разом з тим жодні компроміси щодо технічних характеристик не припустимі. До 2026 року 100% наших продуктів буде створено за принципами еко-дизайну.

Decathlon починає дарувати товарам Друге життя
еко Decathlon

Основні методи еко-дизайну

Вторинний поліестер  

Ми переробляємо пластикові пляшки та вживані речі з поліестеру, щоб не використовувати зайвих ресурсів нашої планети. З цього матеріалу ми, наприклад, виготовляємо 75% наших флісових светрів. Один флісовий светр – це 60 пластикових пляшок об’ємом 1 л. Так щороку 39 мільйонів пластикових пляшок отримують друге життя разом з Decathlon. 

Decathlon розробка товаров
флиска Decathlon

Технологія Bi-Ton 

За цим методом ми фарбуємо одну нитку з двох. Це зменшує використання води, ризик її забруднення та зменшує шкідливі викиди в атмосферу. Водночас це зовсім не впливає на колір та вигляд товару. У цьому можна переконатися на прикладі наступних товарів.

Органічна бавовна 

Ми використовуємо бавовну, вирощену без хімічних добрив, пестицидів та ГМО. Це зберігає родючість ґрунтів й знижує ризик забруднення ґрунтових вод. Також це сприяє збереженню біорізноманітності. В Decathlon ми вважаємо, що бавовняний продукт має еко-дизайн, якщо 90% основного матеріалу – це органічно вирощена бавовна. Ти можеш ознайомитися з такими товарами в нашій колекції для йоги.

Технологія Dope Dye 

Еко-дизайн

За цим методом ми фарбуємо нитки в процесі їх виготовлення, а не після. Це значно зменшує використання води, ризик її забруднення та зменшує шкідливі викиди CO2. В Decathlon ми вважаємо, що продукт створено за принципами еко-дизайну, якщо 50% основного матеріалу виготовлено з ниток, пофарбованих таким способом. Як приклад застосування цієї технології, поглянь на ці товари:

Інші методи еко-дизайну

Також ми використовуємо такі методи:

  • Греж. Це матеріал сіро-бежевого кольору, який не піддавався фарбуванню для уникнення забруднення води.
  • Сухе фарбування. Це метод фарбування, який проходить взагалі без використання води.
  • Вторинні матеріали, як гума чи бавовна. Їх, як і поліестер, можна використовувати повторно для збереження природних ресурсів. 
  • Оптимізація дизайну. Через удосконалення процесів або використання залишків сировини ми теж намагаємося обмежити негативний вплив на довкілля.

На еко-дизайні ми не зупиняємося. Команда Decathlon працює над численними іншими ініціативами сталого розвитку: від вираховування викидів СО2 до переробки вішаків з магазинів. Але про це наступного разу 🙂 А поки з усіма товарами з еко-дизайном можна ознайомитися на нашому сайті. Обирай товари з таким символом ?

Переглянути товари з еко-дизайном
Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (2 оцінили, средня: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.