Де і як плавати на каяках. Decathlon рекомендує
Літо – найкраща пора для занять водними видами спорту, і в тому, що каякінг – це кайфовий вид відпочинку на воді, сумнівів немає. Однак, зібрати всю інформацію про те, де і як насолодитися цим заняттям в Києві – непроста задача. Тому Decathlon вирішив полегшити тобі життя та розказати все в одній статті.
А допомогла нам у цьому наш спорт-лідер з водних видів спорту Ася Дзюбенко. Ася добре знає, про що говорить, адже практикує серфінг, каякінг, рафтинг, вейк- та SUP-бординг. Тож все, що ти хочеш знати про каякінг перед тим, як його спробувати – нижче!
Чим крутий каякінг
Каякінг – це можливість дослідити знайомі тобі локації з іншого ракурсу. Навіть звичайна 2-годинна прогулянка на каяках в межах Києва може відкрити нові місця та допомогти поглянути на місто абсолютно по-іншому.
Також, це можливість усамітнитися посеред мегаполісу. В Києві дуже різноманітна сітка заток, каналів і проток, тож знайти тихий закуток для себе, відокремившись від галасливого міста, зможе кожен.
Врешті, прогулянка на каяках – крута можливість урізноманітнити свій відпочинок, об’єднати активність і релакс на воді. Тим паче, що під час таких прогулянок, у тебе є можливість відкривати для себе місця, які є недоступними з “великої землі”.
Для кого підходить цей вид спорту
Прогулянки на каяках – максимально універсальний вид відпочинку. Він підходить абсолютно всім, адже не має якихось специфічних показань. Головне – обрати маршрут, який підходить саме тобі.
Звісно, для довготривалих водних походів, як і для будь-якої серйозної активності, необхідно готуватися заздалегідь, але саме для кількагодинних прогулянок на каяках достатньо бути в нормальній фізичній формі, тверезо оцінювати свої можливості і з розумом підходити до вибору маршруту.
Маршрути для каякінгу
Для того, щоб розпочати знайомство з каякінгом, пропонуємо декілька маршрутів в межах Києва.
- Гідропарк – пляж Славутич
Протяжність: 7 км
Складність: низька
Цей маршрут проходить через Русанівську набережну, де можна зробити декілька зупинок. Також в кінці набережної можна повернути на Русанівський канал, де влітку працюють фонтани. Так ти отримуєш мікс природного та міського пейзажу, а локація для фото на каналі стане приємним бонусом.
- Парк Муромець – Затока Берковщина
Протяжність: 14 км
Складність: середня
Трохи довший і складніший варіант попереднього маршруту. Але і побачити можна набагато більше. Краєвидів тут вдосталь!
- Пляж Оболонь – Пішохідний міст
Протяжність: 8 км
Складність: низька
Варіантів старту в цьому маршруті велика кількість. Затока Собаче Гирло усіяна пляжами по всій площі, тож обирай найбільш мальовничий. По дорозі можна зупинитися на острові Оболонському або острові Північному. Проплисти повз парк Муромець і закінчити подорож біля Пішохідного мосту. Проте треба бути обережним: тримайся берегу, не перетинай фарватер і пильнуй за моторними човнами.
- Пляж Оболонь – Південний міст
Протяжність: 16 км
Складність: середня
Якщо ж зупинятися біля Пішохідного мосту не хочеться, можна продовжити прогулянку в сторону мосту Південного. Якраз можна буде побачити всі мости Києва і загадати бажання, пропливаючи під ними. Не пропусти скульптуру “Рідкісний птах” просто посеред води біля мосту Патона. Але не варто дертися на верхівку монументу, – там гніздяться птахи.
- Південний міст – острів Водників – Південний міст
Протяжність: 16 км
Складність: середня
Цікавий маршрут, який охоплює Девіаційну вежу, Київський водоспад і затонувший корабель “Капітан Остапенко”.
Якщо ж Київ тобі гарно знайомий з водної сторони, або ж тобі зручніше чкурнути в якесь інше місце в Україні, то можна розглянути такі напрями для сплаву по Україні.
- Дніпро, його притоки, протоки і плавні: Десенка, Коник, Хортицькі плавні, Рось.
- Десна. Як варіант для сімейного відпочинку. Достатньо легкі маршрути для новачків.
- Сейм. Цікава мандруюча річка з крутими поворотами, що робить пейзажі навкруги в рази цікавішими.
- Снов. Ще одна спокійна і достатньо проста для початківців річка.
- Дністер. Дністровський каньон, мабуть, одне з найкрасивіших місць України, яке обов’язково треба досліджувати з води.
- Збруч. Протягом усього маршруту, ти будеш зустрічати різноманітні замки, водоспади, млини і скелі.
Пиши нам в коменатрях, якщо цікаво, і ми детальніше розповімо про це в наступній статті.
Що варто брати на каякінг
Найголовніше, що потрібно для сплаву на каяках – це сам каяк. Якщо маршрут нескладний, проходить спокійними водами і не має перешкод, можна сміливо обирати надувний каяк.
Окрім каяку, залишається взяти з собою:
- Сонцезахисний одяг
- Головний убір
- Сонцезахисний крем
- Водонепроникний чохол для телефону
- Гермомішок
- Спрей від комарів
- Дощовик
- Сонцезахисні окуляри
- Пляшка з водою
- Купальник (на випадок, якщо захочеться зупинитися і покупатися)
- Змінний одяг (на випадок, якщо купатися доведеться без твого бажання)
Детальніше про те, що взяти з собою на сплав, читай тут.

Якщо немає свого каяку
Зрозуміло, що каяк – не та річ, яка є у кожного. Тож якщо свого каяку немає, можна його орендувати в одному з пунктів прокату. Наразі найбільш зручні з них знаходяться в X-park, Гідропарку, на Трухановому острові (база “Зеніт”), на Оболонській набережній і Русанівському каналі.
Побажання від спорт-лідера
Прогулянки на каяках – це найбільш цікавий спосіб дослідження міста. А якщо поєднати їх зі світанком чи заходом сонця, можна насолодитися звичним природним явищем з незвичного ракурсу. Каяк дає свободу пересування і можливість відкрити для себе нові місця. З каяком можна сховатися на безлюдних пляжах, куди не ведуть дороги, відпочити від галасу міста, знаходячись в самому його серці. Тож, якщо обирати активний відпочинок в межах мегаполісу, варто хоча б раз спробувати прогулянку на каяках, щоб повною мірою відчути себе справжнім дослідником або дослідницею. Ти не пошкодуєш!