Чи потрібно боятися коронавірусу в басейні?

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 12.4.2021
бассейн

Традиційний принцип захисту від коронавірусу в громадських місцях це дистанція та засоби особистої безпеки, такі як маска та рукавиці. Якщо дистанції у басейні дотримуватись легко, то уявити плавця з маскою на обличчі складно.
Тому багато людей цікавить питання, чи є ризик зараження коронавірусу в басейні, та як себе захистити. У цій статті ми пояснимо! 

Чи можна заразитися коронавірусом у басейні?

Плавання у басейні має багато переваг для здоров’я. Однак через пандемію коронавірусу люди бояться відвідувати басейни. Існує міф, що вода може збільшити ризик зараження. Крім того, у басейні неможливо плавати з маскою, яка є основним захистом від вірусів.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) повідомляє: питна вода і басейни безпечні завдяки підтримці відповідного рівня хлору. Коронавірус не може передаватися через питну воду та в плавальних басейнах, які дезінфікуються хлором. Головне – підтримувати правильний рівень хлору у воді та дотримуватися рекомендацій ВООЗ.
 
Про коронавірус та плавання також висловився в інтерв’ю лікар Леонг Хо Нам, фахівець з інфекційних захворювань в лікарні Маунт Елізабет Новена, Сінгапур. Лікар мав безпосередній досвід боротьби з інфекційними захворюваннями, в тому числі вірусом H1N1 і Covid19.
 
«Вода і хлор у басейнах вбивають вірус. Тому плавати – безпечно. Слід бути куди більш уважними за межами басейну і при контакті з іншими людьми. Ви можете продовжувати займатися своїми звичайними справами, але, бажано, якщо це відбувається в невеликих групах людей.»
 
Через поширення коронавірусу, у федерації «Swimming England», також прокоментували питання безпеки плавання: «Громадська охорона здоров’я вважає, що зараз плавати в цілому безпечно. Вода і хлор в басейнах допомагають вбити вірус. Відвідувачам рекомендується прийняти душ до та після басейну, а також дотримуватися необхідних заходів гігієни і безпеки при відвідуванні громадських місць, щоб допомогти знизити ризик зараження ».
 

Вища рада наукових досліджень Іспанії (CSIC), повідомляє,  що заразитися коронавірусом через воду у басейні неможливо. Перш за все, воду регулярно дезінфікують, тому вона містить велику кількість гіпохлориту натрію, озону або діоксиду хлору. Оскільки їх додають у воду у високих концентраціях, вони мають тривалий ефект. Також дезінфікує воду випромінювання УФ-ламп. 

Відсутність маски становить ризик, але лише за умови недотримання відповідної дистанції. Подібно до того, як ми щодня намагаємось тримати свою соціальну дистанцію, доріжки біля басейну не повинні переповнюватися. У гардеробі, щойно це можливо, маску слід одягти та використовувати антисептичні засоби. Таким чином, забезпечується загальна безпека. 

коронавирус и бассейн

Басейн та коронавірус які заходи безпеки застосовуються в басейнах?

Ризик зараження коронавірусом у басейні представляє не вода, а людські скупчення.Відвідуй басейни, де обмежують кількість людей, або обирай час для тренувань, коли спортсменів мінімум. На доріжці може бути до чотирьох людей (у більшості басейнів це зрештою залежить від розміру басейну). Коли плавці проходять повз один одного, потрібно пропускати та максимально віддалятись один від одного. Також необхідна стандартна дезінфекція в басейні.

Не стидайся поцікавитись у працівників басейну, як часто змінюють воду та які засоби дезінфекції використовують. Усі басейни повинні регулярно перевіряти рівень води в басейні. Це вимагається санітарними нормами. Якщо виявлено будь-який вірус або бактерії, які можуть бути шкідливими для людини, воду повинні замінити. Крім того, заміна води в басейні є стандартною, регулярною діяльністю, що забезпечує безпеку людей.

плаванье в бассейне

Правила безпечного купання

Декілька порад для твоєї безпеки на воді: 

Не плавай на глибину, де не торкаєшся підлоги, якщо плаваєш погано. Залишайся в зоні, де можна негайно встати на ноги, або схопити край басейну.

Перед тим, як увійти в басейн, прийми душ з гелем  або милом. Завжди бери чистий купальник та шльопанці. Тримай дистанцію від інших плавців як у басейні, так і в приміщенні. 

Якщо ти бажаєш залишитись вдома, можеш потренуватися у сухому плаванні, про яке ми розповіли тут.  Це не замінить заняття у басейні, але слід регулярно тренувати м’язи, які залучаються під час плавання. 

Ти також можеш купатися у водоймах, коли вода прохолодна, але це вимагає належної підготовки. Ніколи не плавай у дуже холодній воді без неопренового гідрокостюма! Тобі знадобляться неопренові черевики та капелюх. 

Чудового плавання та міцного здоров’я! 

Товари для басейну
Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Ще немає оцінок)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.