Бігун VS вітер та дощ: за ким перемога?

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 1.11.2020
Вітер – ворог бігуна: таке враження, ніби він ніколи не дме у потрібному напрямку. І все-таки необхідно до нього пристосуватись. Ти ж не здасишся через якийсь вітер?
 
ЧОМУ ВАЖКО БІГТИ?

Під час бігу тобі доводиться боротися з силою тяжіння, щоб рухатися вперед. Саме на це витрачається найбільше енергії.

У вітряну погоду все ускладнюється. Зустрічні потоки повітря найбільш несприятливі. Але і поперечний вітер не набагато кращий: він примушує тебе втрачати рівновагу та збиває дихання, особливо коли дме поривами.

Як наслідок, біг у вітряну погоду буде менш результативним з точки зору швидкості. Готуйся бігти повільніше і довіряти своїм відчуттям. Якщо ти займаєшся кардіо-бігом, регулювати темп легше, оскільки серцебиття показує інтенсивність зусиль, незалежно від твоєї швидкості.
 
ЯК БІГТИ У ВІТРЯНУ ПОГОДУ?

Враховуй погодні умови при виборі техніки бігу. Скорочення кроку та збільшення темпу дозволяє мати кращу рівновагу, яка часто порушується вітром. При цьому твій центр тяжіння знаходитиметься нижче, що дозволить тобі рухатись впевненіше.

Під час трейлового бігу, особливо в горах, вітер часто є частиною випробування. Тримай безпечну дистанцію під час проходів вузьких частин маршруту, щоб легко входити в різкі повороти.
 
ЯК ОДЯГАТИСЯ ДЛЯ БІГУ У ВІТРЯНУ ПОГОДУ?

Кілька шарів одягу можуть створити відмінну термоізоляцію для бігуна. Kalenji пропонує багатошарову систему: спідня білизна, футболка, що дихає, одяг що забезпечує термоізоляцію, та вітровка.

Вітровки для бігу від Kalenji мають спеціальну структуру матеріалу, що захищає від вітру. При цьому вентиляційні зони і застібка-блискавка по центру забезпечують циркуляцію повітря. А їхня легкість та компактність не може не радувати.

АДАПТУЙ СВІЙ МАРШРУТ

Якщо вітер сильний, віддай перевагу захищеним просторам, як-от ліси або доріжки, оточені живоплотом. Завжди намагайся завершувати пробіжку в напрямку вітру. Так з ним легше справитись як фізично, так і психологічно.

Ти також можеш використовувати негоду для збільшення інтенсивності своїх занять: закінчення довгої пробіжки проти вітру дозволяє перевірити твою витривалість.

Щойно тіло звикло до вітру, аж тут пішов дощ? Не біда: ми готові до всього!
Обирай одяг залежно від тривалості запланованого заняття та інтенсивності опадів.

– Одягни кепку, щоб краплі, що стікають з лоба, не заважали бачити;

– Обери водонепроникну вітровку, що дихає. Куртка KIPRUN від Kalenji має водо- та вітронепроникні властивості та ще й вентиляцію на спині й під пахвами. Вона є просто незамінною під час негоди.

– Захисти ділянки шкіри, що труться об одяг, ретельніше, ніж зазвичай. Вода робить тканину важчою, і вона стає подразнює шкіру.

– Бери з собою мінімум речей. Сховай свій телефон та всі цінні речі у водонепроникну кишеню.

А ЯКЩО ГРОЗА?

Цілком можливо, що невеликий дощ на початку пробіжки раптом перетвориться на зливу з грозою. Якщо ти бігаєш на відкритій місцевості, наймудрішим рішенням буде знайти укриття. Тримайся подалі від дерев та водойм. Не стій на пагорбі чи на підвищенні: блискавка завжди вражає високі точки.

Ані вітер, ані дощ не стануть тобі на заваді, якщо ти добре екіпіруєшся та налаштуєшся на класну пробіжку. Однак, не варто зайвий раз ризикувати. Якщо погода вже зовсім зіпсувалась, краще побігай на домашній біговій доріжці.

Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Ще немає оцінок)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.