Біг взимку: 7 порад як зберегти тепло попри холод
Розігрівайся в приміщенні
Візьми до уваги правило трьох шарів
1. Перший шар: повітропроникність
Перший шар одягу допомагає зберегти тепло завдяки тканинам, що дихають. Якщо ти обираєш бавовняну футболку, вона не буде правильно відводити піт і залишатиметься вологою, що викличе в тебе відчуття холоду протягом всього тренування. Віддай перевагу футболкам з короткими або з довгими рукавами з поліестеру, досить тонкого, легкого матеріалу, що дихає. Перший шар одягу повинен стати для тебе наче другою шкірою завдяки своїй безшовності. Всі футболки Kalenji забезпечують відчуття сухості завдяки потовідвідній тканині. До того ж, вони такі м’якенькі.
2. Другий шар: ізоляція
3. Третій шар: захист
Віддавай перевагу темним речам
Захисти свої кінцівки
Холод спочатку б’є по кінцівках твого тіла: голові, шиї, рукам і ногам. Навіть більше, 70% втрат тепла відбувається через ці чутливі зони. Рукавички, шапки, товсті шкарпетки, бафи: не забудь прикрити всі слабкі зони, щоб уникнути переохолодження чи застуди. Відведення вологи все ж залишається обов’язковою умовою. Саме воно призводить до замерзання. Для особливо холодних днів тайтси для бігу з флісом всередині будуть чудовим рішенням.
Обирай бігове взуття відповідно до погодних умов і покриття
Виробляй тепло шляхом споживання їжі
Сухофрукти, зернові батончики та енергетичні гелі — це ідеальна їжа для бігу. Вуглеводи та цукор з їхнього складу швидко використовуються м’язовими й мозковими клітинами для боротьби з холодом і насичують енергією.
Розтяжка
Щоб уповільнити швидкість охолодження свого тіла, виконуй силові вправи та розтяжку наприкінці забігу. Вони сприятимуть тепловій рівновазі після зупинки і допоможуть уникнути переохолодження.
Як бачиш, якщо в тебе добре екіпірування, холод не стане обмеженням для гарного забігу навіть взимку. Не думай песимістично про застуду, а насолоджуйся свіжістю повітря. Це ж чудова нагода побігати з друзями, а потім зайти на чашку смачного чаю!