Біг натщесерце: факти та міфи

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 28.1.2021
kalenji-panoplie

Ранкові пробіжки натщесерце приваблюють багатьох через популярне судження: калорії спалюються швидше, ніж зазвичай. Проте тренування на голодний шлунок має багато особливостей. Щоб не плутатись, ми розповімо факти та міфи про біг натщесерце та назавжди позбавимо тебе від сумнівів.

Натщесерце спалюється більше калорій? 

Щоб розібратися у цьому складному та спірному питанні, ми звернулись до Костянтина Лебедєва, тренера вищої категорії з величезним стажем. Крім того, він європейський рекордсмен серед юнаків в забігу на 10000 метрів, бронзовий призер чемпіонату Європи серед ветеранів у забігу на 5000 метрів, рекордсмен СРСР на дистанції 10000 м.

За словами Костянтина, калорії під час бігу натщесерце не спалюються швидше, ніж зазвичай. Люди бігають тільки завдяки накопиченим запасам, тож це міф.

Костянтин Лебедєв

Під час бігу натщесерце спалюються м’язи замість жиру? 

Існує думка, що після бігу натщесерце замість жиру будуть спалюватись м’язи. Проте наш експерт Костянтин Лебедєв переконаний, що це може статись лише у тому випадку, якщо дистанція надвелика і дуже незвична для організму. Це супроводжується нетиповою для звичайних пробіжок втомою та тяжким самопочуттям. 

Якщо ти відчуваєш слабкість, тяжкість при русі та втому, варто завершити тренування і наситити організм: з’їсти те, що забажає душа, це буде те, що потрібно.

Як бігати натщесерце? 

Щоб тренуватись перед сніданком, потрібно пам’ятати 4 основні правила:

  1. Початок тренування має бути низької інтенсивності, організм має впрацюватися.
  2. Перед початком тренування дай організму не менше 30 хвилин, щоб прокинутись.
  3. Рекомендуємо з’їсти скоринку хліба або одне печиво, щоб був якийсь легкий баласт у шлунку. 
  4. Слід випити склянку води або чаю. Тіло злегка зневоднене після цілої ночі. 

Дотримання цих простих правил дозволить провести тренування ефективно та приємно.

Чи варто бігати натщесерце?

На думку Костянтина, біг натщесерце корисний для людини, але потрібно враховувати особисті відчуття. Якщо тобі комфортно, можеш бігати натщесерце, але найкращі результати дають регулярні тренування.
Якщо ти прагнеш пробіжки в задоволення вранці, можна бігти в парк та насолоджуватись ранковим промінням! Однак якщо ти досі маєш сумніви, рекомендуємо проконсультуватись з досвідченим тренером.
Задоволення від процесу бігу – це найкраще, що може бути!

Товари для бігу
Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (3 оцінили, средня: 4,33 з 5)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.